LiveJournal

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
LiveJournal
LiveJournal logo.jpg
URL livejournal.com
Комерційний Так
Тип блог
Реєстрація Необхідна для повного функціоналу
Мови 32 мови
Власник LiveJornal.Inc
Автор Бред Фіцпатрік
Започатковано 1999
Стан активний
CMNS: LiveJournal на Вікісховищі

LiveJournal (LJ) (Живий Журнал) — один із найпопулярніших блоґ-сервісів у світі. Свої рахунки тут мають близько 10 мільйонів користувачів інтернету. На лютий 2016 року кількість користувачів LJ розподілена наступним чином[1]:

Статистика користувачів платформи
Країна Частка
Росія 56.6 %
США 9.5 %
Україна 7.2 %
Індія 6.4 %
Білорусь 2.1 %

Набув великої популярності завдяки відсутності реклами в безкоштовних рахунках, втім, перш за все, через потужний наплив користувачів з Росії та інших пострадянських країн, чому, за словами Бреда Фіцпатрика, вони були спочатку вкрай здивовані.

Найбільш відмінна риса LiveJournal — «список друзів» (англ. friends list), який надає сайту сильний соціальний аспект на відміну від блогів. Список друзів дозволяє створювати різні об'єднання, спільноти, синдикати.

Сервіс швидко завоював популярність і став першою у світі масовою платформою для створення інтернет-щоденників. Зараз кількість аккаунтів у ЖЖ становить 14 млн, а щомісячна аудиторія — 18 млн. У 2005 році Фітцпатрик продав «LiveJournal» компанії «Six Apart».

Історія LiveJournal[ред.ред. код]

LJ створив у 1999 році Бред Фіцпатрик. В січні 2005 року компанію Бреда — Danga Interactive, яка була компанією-власником LJ, купила компанія «Six Apart», в якої, у свою чергу відкупила російська компанія «СУП». Вартість угоди не розголошується. Але, за даними експертів, вона склала від $30 млн до $100 млн.

«LiveJournal Inc.» продовжить свою діяльність із Сан-Франциско, США. Компанія займатиметься менеджментом і операційним веденням LiveJournal", — йдеться в короткому повідомленні російської компанії щодо угоди. Новий власник особливо підкреслив, що вся персональна інформація користувачів ЖЖ і надалі зберігатиметься в США, її розповсюдження регулюватиметься лише відповідно до законодавства цієї країни.

СУП, яка належить російському бізнесменові Олександру Мамуту й американцю Ендрю Поулсону, у 2006 році купила права на розвиток і обслуговування кириличного сегменту мережі інтернет-щоденників — це майже 30 % щомісячної аудиторії ЖЖ.

Особливості ЖЖ[ред.ред. код]

Можливості користувача, при реєстрації свого блоґа

  • писати записи у свій блоґ (особисті, тільки для друзів, для усіх)
  • організовувати групи друзів
  • створювати спільноти за інтересами
  • коментувати записи інших користувачів LJ

Також можна стати платним користувачем. Таким блоґерам надається значна більша кількість функцій:

  • місце для розміщення своїх зображень
  • покращена функція пошуку користувачів
  • більше стилів оформлення сторінок
  • можливість робити записи за допомогою мобільних телефонів
  • більшу кількість юзерпик
  • можливість створювати голосування

Останнім часом додано тип рахунків «plus», що дає доступ до деяких платних можливостей. В блогах користувачів «plus» LiveJournal розміщує рекламу.

Український сегмент LJ[ред.ред. код]

Багато українських письменників ведуть ЖЖ[2].

За рейтингом Яндекса, у топ потрапив російськомовний блоґ українця LJ-автор ibigdanблог у LiveJournal, який веде ibigdan.'. Також ЖЖ стає популярним серед українських політиків.

З початком російської агресії блоґи у ЖЖ почали використовуватися для збору коштів на підтримку української армії. Влітку 2014 року керівництво ЖЖ заблокувало низку таких блоґів, зокрема, щоденник Діани Макарової, організатора та керівника Фонду оперативної національної допомоги[3].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Інтернет Це незавершена стаття про Інтернет.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.