Ми (літературна група)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Ми» — літературна група українських письменників у Варшаві у період міжвоєнного двадцятиліття.

Історія[ред. | ред. код]

«Ми» — це група українських письменників у Варшаві, що згрупувалася навколо видання однойменного журналу. Попередницею групи «Ми» була група «Танк», яка зорганізувала видавництво «Варяг». Видавництво друкувало, зокрема, твори Наталі Лівицької-Холодної, Святослава Гординського, Бориса Ольхівського та інших українських письменників, тут виходив і літературний неперіодичний журнал «Ми».

Група і журнал відіграли важливу роль у розвитку української літератури на території Польщі перед Другою світовою війною.

Засновниками групи були Євген Маланюк, Андрій Крижанівський, Наталя Лівицька-Холодна. Входили до неї українські письменники, що проживали у Варшаві та за її межами, а також львівська літературна молодь, що припинила свої стосунки з «Вісником» Дмитра Донцова.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Літературознавчий словник — довідник/ За ред. Р. Т. Гром'яка. — К.:Академія, 2007. — С.447.
  • Літературно-мистецький журнал «Ми» (1933–1939) : систематичний покажчик змісту / уклад. О. В. Рудюк; передм. Д. Я. Ільницького; худ. оформл. Т. Стефанишина; відп. ред. Л. В. Сніцарчук ; НАН України, Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника. — Львів, 2011. — 156 с., 8 с. іл.

Посилання[ред. | ред. код]