Нова ґенерація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нова ґенерація
Засновано 1927
Дата закриття 1930

«Нова́ ґенера́ція» — назва журналу і групи українських футуристів. Журнал «Нова ґенерація» (редактор М. Семенко) виходив з жовтня 1927 до грудня 1930 року у Харкові.

Історія[ред. | ред. код]

З 1922 в Харкові і Києві діяла Асоціація панфутуристів (Аспанфут)на чолі з беззмінним лідером і теоретиком М. Семенко. У своїх деклараціях, маніфестах, платформах, які друкувалися в збірниках «Семафор у майбутнє», «Катафалк мистецтва» (1922), проголошувала кінець «буржуазного мистецтва», деструкцію як «мистецтво перехідного періоду», після якої настане час для синтезу, для створення іншого мистецтва, яке буде поєднувати в собі вправність, майстерність і мегамистецтво. Через деякий час Аспанфут перейменувався в АСКК, тобто Асоціацію комуністичної культури, що діяла в 1924-1925 (збірник «Гонг Комункульту», «Гольфштром» - 1925). В тому ж 1925 році пішла на об'єднання з літорганізаціей Гарт.

«Нова генерація» утворилася в 1927 в Харкові, Києві та Одесі навколо журналу з однойменною назвою.
Перший номер журналу «лівої формації мистецтв» вийшов в жовтні 1927 року в Харкові під редакцією Михайля Семенка. Навколо журналу організувалася, як тоді говорили, «лівоінтелігентська» «дрібнобуржуазна» група письменників (Ґео Шкурупій, Дмитро Бузько, Леонід Скрипник, Олексій Полторацький, Олекса Влизько, Володимир Коряк, Андрій Михайлюк, Володимир Гаряїв; художники: Вадим Меллер, Анатолій Петрицький, та ін.).

Посилання[ред. | ред. код]