Перейти до вмісту

Молочко Анатолій Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Молочко Анатолій Миколайович
Народився4 липня 1948(1948-07-04) (76 років)
Маньківка,
Черкаська область
КраїнаСРСР СРСР
Україна Україна
Діяльністьнауковець
Alma materКиївський університет
Галузькартографія
ЗакладКиївський національний університет імені Тараса Шевченка
Вчене званняпрофесор

Анатолій Миколайович Молочко (4 липня 1948 року) — український географ-картограф, кандидат географічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився 4 липня 1948 року в селищі Маньківка Черкаської області. Закінчив у 1971 році Київський університет кафедра геодезії та картографії, занесений до Книги найкращих випускників університету, у 1975 році закінчив аспірантуру Сектора географії АН УРСР (нині Інститут географії НАН України). Працював у відділі картографії. У 1974—1991 роках викладав картографію за сумісництвом на кафедрі економічної географії Київського державного педагогічного інституту імені Максима Горького. У Київському університеті працює з 1990 року доцентом, з 1995 року завідувач кафедри геодезії та картографії, з 2003 року професор, у 1991—1994 та 1999 році заступник декана з навчальної роботи. У 1991—1995 роках за сумісництвом завідувач науково-дослідної лабораторії геодезії, картографії і фотограмметрії (нині науково-дослідна лабораторія картографії та геоінформатики). Науковий керівник держбюджетних тем. Кандидатська дисертація «Теорія і методика картографічного дослідження охорони атмосферного повітря від забруднення» захищена у 1989 році.

Основні напрями педагогічної діяльності: розробка освітніх програм і навчальних планів підготовки на географічному факультеті бакалаврів, спеціалістів, магістрів, зокрема напряму базової вищої освіти «Геодезія, картографія та землевпорядкування». Викладає нормативні та спеціальні курси: «Геодезія», «Топографія з основами геодезії», «Проектування та складання карт», «Основи наукових досліджень», «Картографічне моделювання», «Геоіконіка», «Основи топоніміки», «Метрологія і стандартизація», «Морська картографія», «Охорона праці».

Член Українського географічного товариства, член редколегій фахових видань: «Вісник геодезії та картографії», «Картографія та вища школа». Член методичної комісії Міністерства освіти і науки України з напряму освіти у сфері геодезії, картографії та землеустрою, член Вчених рад Київського університету. Підготував 2 кандидатів наук.

Нагороди і відзнаки

[ред. | ред. код]

Наукові праці

[ред. | ред. код]

Сфера наукових досліджень: картографічне моделювання, прикладна геодезія. Найсуттєвішими здобутками є розробка питань теорії і методики системного картографування природних і соціально-економічних територіальних систем, зокрема в галузі раціонального природокористування, дослідження методології картографічного моделювання, удосконалення навчально-методичних планів і програм підготовки картографів в Україні, науково-організаційна та навчальна робота у вищих навчальних закладах. Основні наукові праці:

  1. (рос.) Картографические исследования природопользования (теория и практика работ). — К., 1991 (у співавторстві).
  2. Картографічне моделювання. — К., 1999 (у співавторстві).
  3. Радіоелектронна геодезія. — К., 2001 (у співавторстві).
  4. Геодезія. Статистична обробка та вирівнювальні обчислювання результатів вимірювань. — К., 2003 (у співавторстві).
  5. Вища геодезія. Вирівнювання типових побудов тріангуляції. — К., 2004 (у співавторстві).
  6. Картографія. — К., 2008 (у співавторстві).

Література

[ред. | ред. код]
  1. Географи Київського Університету: Довідник / Олійник Я. Б., Бортник С. Ю., Гродзинський М. Д., Гуцал В. О. та інші. — К., 2003.
  2. Персоналії // Картографія та вища школа: Збірник наукових праць. — К., 2008. Випус 13.
  3. Географічний факультет у персоналіях / Олійник Я. Б., Бортник С. Ю., Гродзинський М. Д., Дмитрук О. Ю. та інші. — К.: ВГЛ «Обрії», 2008.