Мстислав (Гук)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мстислав (Гук)
Мстислав (Гук)
Архієпископ Тернопільський і Подільський Мстислав (Гук)
 
Альма-матер: Львівська духовна семінарія УАПЦ КП, Тернопільська духовна академія УАПЦ
Національність: українець
Громадянство: Україна Україна
Тезоіменитство: 27 червня
Ім'я при народженні: Ростислав Володимирович Гук
Народження: 14 червня 1978(1978-06-14) (39 років)
с. Подорожнє, Стрийський район, Львівська область, Україна
Прийняття чернецтва: 2 серпня 2009

Мстислав (у миру Гук Ростислав Володимирович; нар. 14 червня 1978, с. Подорожнє Стрийського району, Львівської області, Україна) — Архієпископ настоятель Богоявленського храму м. Кам'янець-Подільський.

Життєпис[ред.ред. код]

1996 року вступив у Львівську духовну семінарію УАПЦ, яку закінчив 2000 р. У 2003—2007 рр. навчався в Тернопільській духовній академії, отримав кваліфікаційний рівень «Бакалавр Богослов'я». 2010 р. закінчив Тернопільську духовну академію і захистив магістерську роботу на тему: «Релігія як суспільне явище і складова частина духовної культури. Сучасні релігії».

14 жовтня 1999 р. у Свято-Покровському соборі м. Львова рукоположений у сан диякона митрополитом Львівським і Сокальським Андрієм (Гораком).

31 грудня 2000 р. у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Івано-Франківська рукоположений у сан ієрея єпископом Івано-Франківським і Галицьким Іосафом (Василиківим).

З 2001 р. виконував пастирський обов'язок у с. Зарічне Стрийського району Львівської області. Одночасно з 2002 р. працював учителем християнської етики в Зарічненській основній школі 1-2 ступенів. Був відзначений рядом нагород.

2 серпня 2009 р. з благословення Предстоятеля прийняв монаший постриг з рук Високопреосвященнійшого Феодосія, архієпископа Дрогобицько-Самбірського, з іменем Мстислав.

9 серпня 2009 р. на Божественній Літургії в храмі Успення Пресвятої Богородиці м. Дрогобича Блаженнійшим Мефодієм возведений у сан ігумена і нагороджений хрестом з прикрасами.

18 жовтня 2009 р. з благословення Блаженнійшого Мефодія возведений у сан архімандрита Високопреосвященнійшим Феодосієм архієпископом Дрогобицьким і Самбірським.

Рішенням Архієрейського Собору УАПЦ від 28 грудня 2010 року клірику Дрогобицько-Самбірської єпархії УАПЦ архімандритові Мстиславу (Гуку) визначено бути єпископом Тернопільським і Червоногородським. Цього ж дня відбулося наречення архімандрита Мстислава на єпископа.

29 грудня 2010 року під час Божественної літургії відбулася архієрейська хіротонія архімандрита Мстислава, яку здійснили Предстоятель УАПЦ, Блаженнійший Мефодій, митрополит Київський і всієї України у співслужінні преосвященнійших єпископів Черкаського і Кіровоградського Іларіона, Житомирського і Поліського Володимира, Харківського і Полтавського Афанасія.

27 лютого 2015 р. покладені обов'язки правлячого архієрея Тернопільської єпархії. 3 червня 2015 року за рішенням Архієрейського Собору возведено в сан архієпископа. З 24 лютого 2016 року Архієпископ Тернопільський і Подільський.

День тезоіменитства: 27 червня.

Скандал[ред.ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Logo YouTube por Hernando.svg Алкоголь, дівчата й бійка: одного із найвпливовіших ієрархів УАПЦ помітили у нічному клубі Тернополя // ТСН. — 2016. — 16 жовтня.
Nuvola apps kaboodle.svg Logo YouTube por Hernando.svg Гулянки, бійки та дівчата: скандальні подробиці розваг та каяття ієрарха УАПЦ // ТСН-тиждень. — 2016. — 23 жовтня.
Nuvola apps kaboodle.svg Logo YouTube por Hernando.svg Домашнє покаяння із чужою жінкою: ТСН перевірила, як спокутує гріхи архієпископ Мстислав // ТСН. — 2016. — 20 листопада.
Nuvola apps kaboodle.svg Андрій Орляк, Вадим Дмитриченко. Logo YouTube por Hernando.svg Брат за брата: Як насправді живуть слуги Божі? за 26.10.16 // Брат за брата / Телеканал ZIK. — 2016. — 26 жовтня.

16 жовтня 2016 року в ТСН з'явився сюжет Сергія Гальченка про гуляння з 27 на 28 вересня в одному з нічних клубів Тернополя Архієпископа зі священиками церкви Різдва Христового настоятелем о. Ігорем Семирозумом, скарбником церкви протоієреєм о. Володимиром Герасимчуком та іподияконом Віталієм Окунським, що супроводжувалося танцями, бійками і залицяннями до дівчат. На виклик до бару прибув навіть поліційний наряд ДСО, щоб утихомирити панотців. Також у інтерв'ю журналістці телеканалу говорив неправду, за що потім вибачався. Їхню поведінку після оприлюднення цього відео в деталях розглянули на церковному соборі УАПЦ 18 жовтня, за рішенням якого Мстислава відправили на покаяння в один з монастирів, двох священиків та іподиякона Собор тимчасово відсторонив від пастирських обов'язків. Тимчасово виконувати обов'язки керуючого буде митрополит Галицький та Івано-Франківський, керуючий Івано-Франківською єпархією УАПЦ Андрій (Абрамчук).[1]

У подальшому розслідуванні журналістів ТСН виявилося, що Мстислав (Гук) не відбув на покаяння в монастир, а перебуває у власній квартирі в Тернополі. При цьому журналістам удалося зафільмувати присутність у квартирі жінки. На цей новий факт предстоятель УАПЦ Митрополит Макарій зауважив:

«
То вже край... То вже край… То вже край…. І тому край.! Вірте Богу, що може я собі ворогів наживу, але буду класти край. І тим подіям, і тим архієреям. Можу сказати свою думку. Він буде позбавлений, звільнений, і якщо архієреї дадуть добро, — буде виведений за штат. Але Господь, ми знаємо, що дав людині право на покаяння. І архієрею, і мирянину. І можновладцю. Всім. Ми перше попробували це. Не сталося, то не сталося. Якщо людина — його вибір, нічий, його вибір.[2]
 »

Навесні 2017 відновлений у сані та призначений Архієпископом Хмельницьким і Кам'янець-Подільським УАПЦ.[3]

Відзнаки і нагороди[ред.ред. код]

  • 17 серпня 2008 р. за значний внесок у розвиток духовності України та ревної праці для добра Церкви нагороджений медаллю Арсена Річинського 2 ступеня Блаженнійшим Мефодієм (Кудряковим) Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УАПЦ.
  • 20 червня 2010 р. Блаженнійшим Мефодієм Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УАПЦ, нагороджений ювілейною медаллю «20 річчя третього відродження УАПЦ 1990—2010 рр.»
  • 28 липня 2013 р. Блаженнійшим Мефодієм Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УАПЦ, нагороджений ювілейним орденом св. Володимира Великого.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Джерела інформації див. у розділі «Посилання».
  2. Гальченко С. Замість монастиря — по барах. скандальний тернопільський священик водив додому заміжню жінку / Сергій Гальченко // ТСН. — 2016. — 20 листопада.
  3. Скандального архієпископа-гуляку Мстислава повернули до УАПЦ на YouTube. // ТСН. — 2017. — 7 травня.

Посилання[ред.ред. код]