Міжнародний гуманітарний університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міжнаро́дний гуманіта́рний університе́т — недержавний вищий навчальний заклад з колективною формою власності, заснований 20 серпня 2002 року на підставах положень національної програми «Освіта», принципів Концепції розвитку гуманітарної освіти в Україні та вимог чинного законодавства.

Перший набір у 2003 році становив лише 100 вступників. Зараз на чотирьох факультетах та двох інститутах університету навчається понад 3520 студентів. Вони засвоюють програми підготовки фахівців за 17 спеціальностями.

Керівництво[ред. | ред. код]

Ректором є доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України Крижановський Анатолій Федорович[1] (до 2019 року). З 2019 року ректором є Юрій Євгенович Полянський, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України. З 2020 року ректором університету є Громовенко Костянтин Вікторович, кандидат юридичних наук, доцент.

Структура та матеріально-технічна база[ред. | ред. код]

У складі університету функціонують такі інститути, факультети та коледжі:

 1. Інститут права, економіки та міжнародних відносин
 2. Одеський медичний інститут
 3. Факультет лінгвістики та перекладу
 4. Факультет мистецва та дизайну
 5. Економіко-правовий коледж

В університеті діють аспірантура, докторантура та спеціалізовані вчені ради із захисту дисертацій.

Спеціалізована вчена рада К 41.136.01 має право прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальностями 12.00.01 «Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень», 12.00.03 «Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право» та 12.00.09 «Кримінальний процес і криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність» строком до липня 2019 року[2].

Також в університеті функціонують культурний центр, кіноклуб. На черзі будівництво 24-поверхового гуртожитка, конференцзалу, спортивного центру, студентського кафе та найсучаснішого приміщення бібліотеки.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Наукові журнали: Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету: серія «Юриспруденція», «Історія», «Філософія» включені до переліку наукових фахових видань України[3]. «Альманах міжнародного права» (International Law Almanac) також включено до переліку наукових фахових видань України та проіндексовано у наукометричній базі Index Copernicus[4].

Персоналії[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Інформація про А. Ф. Крижановського на ЕСУ
 2. Наказ МОН України від 11.07.2016 № 820 «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства щодо діяльності спеціалізованих вчених рад від 1 липня 2016 року». Архів оригіналу за 27.10.2017. Процитовано 23.10.2017. 
 3. Перелік наукових фахових видань України. Архів оригіналу за 20 квітень 2016. Процитовано 19 квітень 2016. 
 4. International Law Almanac at Index Copernicus
 5. Декларація. Бабін Борис Володимирович
 6. Професорсько-викладацький склад кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства
 7. КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 605-р Про призначення Бабіна Б. В. Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини
 8. КАБМІН ЗВІЛЬНИВ УПОВНОВАЖЕНОГО У СПРАВАХ В ЄСПЛ
 9. Донецький юридичний інститут МВС України: 55 років на теренах освіти і науки
 10. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 220/2017 Про призначення Б.Бабіна Постійним Представником Президента України в Автономній Республіці Крим

Джерела[ред. | ред. код]

 1. Сайт Міжнародного гуманітарного університету[неавторитетне джерело]