Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського
Жанр ретро-музика
Місце проведення Україна Україна Львів, Київ, Одеса, Полтава
Роки існування 2015, 2017, 2018, 2019

Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського — щорічний міжнародний фестиваль ретро-музики на честь українського пісняра та композитора Богдана Весоловського.

Історія[ред. | ред. код]

У 2015 році був започаткований щорічний Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського. Перший фестиваль пройшов у Львові. Відкриття фестивалю відбулось 29 травня в Музеї етнографії та народного промислу ІН НАН України[1]. Фестиваль завершився двома гала-концертами: 1 червня у Львівській Опері та 3 червня у Київському театрі оперети.

Другий Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Веселовського пройшов у два етапи. 6 червня у Львівській філармонії відбувся концерт «Мрійлива ніч[2], а 26-27 серпня 2017 року у Полтаві відбувся конкурс молодих виконавців та гала-концерт переможців [3].

Третій Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського відбувся 26 серпня 2018 року в Одеському національному академічному театрі опери та балету[4].

Четвертий Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського відбувся у Києві 4-5 вересня 2019. В рамках фестивалю відбувся конкурс молодих виконавців і гала-концерт, серед учасників якого - Вікторія Лукянець та гурт "Шпилясті кобзарі"[5][6]

П'ятий Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського через пандемію коронавірусу було проведено в режимі онлайн[7]: Ігор Осташ був у Бейруті, Римма Зюбіна в Ужгороді.

Примітки[ред. | ред. код]