Франко Фест

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Франко Фест
ФранкоФест.jpg
Жанр рок - альтернативна музика - поп-рок - етно - фолк
Дати 27-29.07.2012 р.
Місце проведення с. Нагуєвичі
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Роки існування з 2012
Засновано Інше Місто, Твоє радіо, Альтер, Коло
Вебсайт
frankofest.org.ua/

«Франко Фест» — музично-мистецький фестиваль, присвячений великому українському письменнику, вченому та громадському діячеві Іванові Франку.

Відбувається 27-29 липня кожного року в рідному селі Івана Франка, Нагуєвичах.

Під час фестивалю відбулася концертна програма української музики, виступи бардів та різноманітних народних колективів, арт-перфоманси та художні інсталяції, театральні виступи та читання Франка відомими українськими письменниками, істориками, літературознавцями.

2013 року «Франко Фест» було об'єднано з фестивалем Fort.Missia під назвою Франко.Missia. Частина подій відбулася в Поповичах, частина — в Нагуєвичах.[1]

Франко-Фест 2012[ред. | ред. код]

Пятниця (27 липня)
TNDT (м.Дрогобич), Фіолет (м. Луцьк), Флайзза (м. Луцьк), Фліт (м. Івано-Франківськ), Скрябін (м. Київ), The Вйо (с. Кобиляки).
Субота (28 липня)
MerryLanD (м. Дрогобич), Ювелір (м. Луцьк), Веремій (м. Київ), Rock-H (Рокаш) (м. Мукачево), Кораллі (м. Івано-Франківськ), Тартак (м.Київ).
Неділя (29 липня)
Піккардійська терція (м. Львів), Йорий Клоц (м. Львів), Мері (м. Трускавець), От Вінта (м. Рівне), Гайдамаки (м. Київ).

27 липня, у перший день фестиваль "Франко фест в Нагуєвичах зібрав приблизно 20 тисяч учасників, переважно молоді. Наметове містечко зайняло територію, довжиною приблизно 2 км і шириною 1 км. За підрахунками організаторів, у ньому проживає до 10 000 людей. На мистецько-театральній сцені, яка розташована в лісопарку, відбулися конкурси читців поезії Івана Франка, зустріч з письменником Олександром Ірванцем. Відбулася також вистава студентського театру Львівського національного університету ім. І. Франка, в якій було розкрито маловідомого для широкої публіки Каменяра. З 18 години розпочала роботу велика сцена, розташована на полі під Радичевим лісом, на якій виступили колективи ТНДТ, Фіолет, ФлайzZzа, Фліт, The Вйо, Скрябін. Концерт на великій сцені завершився приблизно о 3 годині ночі, відтак на сцені у лісопарку розпочався романтичний концерт бардів, який тривав до 7 години[2].

День 28 липня розпочався Молебнем в урочищі Ярина у каплиці біля чудодійного джерела[2].

У ніч із суботи на неділю (з 28 на 29 липня) в музеї І. Франка заповідника «Нагуєвичі» відбулася акція — «Ніч у музеї (Діалоги з Франком)», під час якої гості смакували чорну каву, гаряче вино та слухали романтичну й релаксуючу музику молодих виконавців. Досвідчені українські літературознавці (зокрема, львівські франкознавці – Валерій Корнійчук, Тетяна Космеда, Богдан Тихолоз) розповідали відвідувачам про Франка, вели зацікавлений діалог з учасниками заходу. Відтак розпочалася поетична частина «ночі», яка тривала до ранку[3].

Працювало три сцени. На фольклорній виступали самодіяльні колективи Дрогобицького району, на мистецько-театральній відбулися лекція свободи Тараса Возняка, літературна лекція Андрія Содомори, грали оркестр Бобовата, Сергій Василюк, Zapaska, а на музичній сцені, яка, як і у попередні два дні, зібрала найбільшу аудиторію, виступали «Піккардійська терція», Йорий Клоц, Мері, От Вінта, Гайдамаки[4].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]