Наомі Кемпбелл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Наомі Кемпбелл
Naomi Campbell
Naomi Campbell Cannes 2017 2.jpg
Ім'я при народженні англ. Naomi Elaine Campbell
Народження 22 травня 1970(1970-05-22) (52 роки)
Лондон, Англія
Громадянство Велика Британія Велика Британія США США
Професія модель, акторка, співачка, кіноакторка, філантропка
Освіта Italia Conti Academy of Theatre Artsd, Dunraven Schoold і Barbara Speake Stage Schoold
Зріст 178 см
Вага 65 кг
Груди 86  см
Талія 61 см
Стегна 86 см
Волосся Коричневе
Очі Карі
Агентство TESS Management (Лондон)
Marilyn Agency (Париж)
d'management group (Мілан)
Marilyn Model Mgmt (Нью-Йорк)
Матір Valerie Morris Campbelld
Діти (1)
Офіційний сайт

CMNS: Наомі Кемпбелл у Вікісховищі

Нао́мі Ке́мпбел (англ. Naomi Campbell; нар. 22 травня 1970, Лондон) — британська супермодель та акторка. Народилася в передмісті Лондона, Стретгем.

Біографія[ред. | ред. код]

Її мати, Валері Кемпбел, працювала танцівницею балету, походила з африкано-ямайської родини.

Ім'я батька невідоме, оскільки через 2 місяці після народження дівчинки він залишив сім'ю і більше не з'являвся. З боку батька Кемпбел також має китайські коріння: її дід походив з Китаю і мав прізвище Мінг. Дитинство Наомі провела разом з бабусею, оскільки Валері багато подорожувала з трупою свого театру. У віці 10 років Наомі вступила у престижну балетну школу у Лондоні. Ще у віці 7 років почала виступати у епізодичних ролях у музичних кліпах.

Кар'єра[ред. | ред. код]

Коли дівчині виповнилося 15 років, її випадково помітив один з керівників модельного агентства і запросив на зйомки. З того часу вона почала працювати моделлю, завдяки своїй зовнішності та даруванням почала отримувати запрошення з декількох інших відомих та престижних модельних агентств. У квітні 1986 р. з'явилася на обкладинці престижного журналу «Elle», а у серпні 1988 на обкладинці «Vogue Paris». Наомі стала однією з перших чорношкірих моделей, які з'явилися на обкладинках журналів. Піком кар'єри для неї був 1990 р., коли вона стала супермоделлю і працювала у найпрестижніших модельних агентствах світу. Крім моделювання, Наомі також знялася у декількох фільмах та у музичних кліпах відомих виконавців. У 1990 р. започаткувала свою власну дизайнерську компанію, де спеціалізувалася здебільшого на випуску власних парфумів.

Також відома своєю непередбачуваною і доволі дивною поведінкою. Декілька разів проти неї порушувалися кримінальні справи у зв'язку з нападами на домашніх служниць, працівників аеропортів, готелів та інших службовців. За вироком суду мусила відвідувати курси з навичок контролювання гніву.

41-річна британська модель одягла вечірню сукню від італійського дизайнера Роберто Каваллі під час показу його колекції осінь-зима-2012 в Мілані. Каваллі — її улюблений дизайнер. Його сукні зі шкіри пітона і міні-спідниці з крокодила перевернули весь модний світ. Заради нього модель повернулася на подіум, бо відмовити Роберто не могла. Перед участю в його показі навіть не цікавилася своїм гонораром. На презентації колекції Каваллі готова виходити і за 30 років. Йому тоді буде 100, а їй — 70.

За вихід на подіум Кемпбелл отримує від $100 тис.

Каваллі повертає у моду блискітки і блискуче каміння, коричневий і темно-зелений кольори, кокетливе міні і сукні грецького стилю. Сукні шив із шовку, оксамиту, мережива та шифону. Окремі деталі оздоблював шкіряними вставками — з крокодила, пітона та норки. Більшість суконь мають V-подібний виріз. Він може сягати пупка і трохи відкривати груди. Подіум прикрасив пелюстками із 40 тисяч троянд. Жінка у сукні за 20 тисяч доларів не може ходити по підлозі.

Навесні 2016 року Наомі Кемпбелл спільно з Клаудією Шиффер і Сінді Кроуфорд знялася у фотосесії для модного будинку Balmain. Фотосесія зроблена фотографом Стівеном Кляйном[1].

Торік на Паризькому тижні моди Кемпбелл оголосила про закінчення своєї кар'єри[2].

Кулінарні пристрасті та вподобання[ред. | ред. код]

Наомі Кемпбелл дуже любить поїсти, і в тому, що стосується їжі, вона не примхлива. Топ-модель віддає перевагу тайським манго на сніданок. Щоб подати їх вчасно, о 6.30 зірковий шеф-кухар Ектор Хіменес Браво клав манго в морозилку, і до 9.30 воно вже нагадувало сорбет. А ще тост з цільнозернового борошна, домашнє масло, одне яйце некруто (вариться три хвилини) і чай з листя, привезений зі Шрі-Ланки — так виглядає сніданок Чорної Пантери.[3]

Коли зірка не на території США, вона сумує за домівкою, і іноді це виглядає як справжня ностальгія. Щоб підняти настрій, їй необхідно щось, що нагадало б про парк розваг в Північній Америці. Як правило, це солодощі. Кухарі роблять яблука з карамеллю, шоколадний поп-корн, але все натуральне і без консервантів. М'ятні льодяники на паличках вони кладуть під подушку, а коли Наомі їх знаходить, радіє, як дитина.

Якось Наомі відпочивала зі своїм другом (ім'я невідомо) і вирішила влаштувати романтичну трапезу на безлюдному острові в пальмовому гаю. Для шеф-кухаря Хіменеса Браво безлюдний острів означає, перш за все, відсутність води та електрики, але зі своїм завданням він впорався. Пюре із сочевиці, французька картопля, копчена качка з соусом з тамаринду і римське броколі — зоряна пара залишилася задоволена.

Наомі Кемпбелл любить шампанське, але під час відпочинку на Мальдівах вона проводила детокс: сік із селери і завжди перед вечерею фреш зі свіжих ягід. Наомі їсть багато раз в день, але маленькими порціями. Свої побажання вона завжди викладає в дуже м'якій формі, тому з нею Ектору приємно працювати.

Приватне життя[ред. | ред. код]

Наомі Кембел ніколи не була одружена і не має дітей.
1993 року вона заручилася з басистом групи U2 Адамом Клейтоном. Наступного року вони розлучилися.
1998 року вона заручилася з колишнім менеджером команди Renault гонок Формули-1 Флавіо Бріаторе. 2003 року вони розлучилися, після чого Кемпбел заявляла репортерам, що продовжує вважати його своїм «наставником».
Деякий час на початку 2000-х російські ЗМІ повідомляли, що Наомі Кеммбел зустрічається із російським олігархом Владиславом Дороніним.
У липні 2017 деякі таблоїди повідомили, що 47-річна Кемпбел закохалася у 61-річного єгипетського мультімільйонера Луїса Камілері[4].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]