Маллет (зачіска)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маллет

Маллет (англ. mullet) - це тип зачіски (стрижки), в якому волосся підстрижене коротко спереду і з боків, а ззаду воно залишаються довгим. Американці кажуть про Маллет: «It's all business in the front, and all party in the back» («ділова спереду, для вечірки ззаду»). Маллет носять як чоловіки, так і жінки.

Маллет відрізняється від «щурячого хвостика», який являє собою вузьке пасмо довгого волосся, залишене ззаду. Існує безліч варіацій на тему зачіски Маллет, але справжній Маллет повинен бути не менше 8-10 см в довжину.

Походження[ред. | ред. код]

Пол Маккартні з зачіскою Маллет в 1974 році.

Походження Маллета не цілком ясно. Ентузіасти стверджують, що зачіски типу Маллет носили стародавні єгиптяни, а також галли і скандинави. Згідно з американськими легендам, рибалки в XIX столітті носили довге волосся ззаду, щоб не застудити шию, і це послужило виникненню прізвиська mullet, що в перекладі з англійської означає «кефаль». Термін також згадується в 1967 році у фільмі за участю Пола Ньюмена і Джорджа Кеннеді «Cool Hand Luke», в якому герой Кеннеді називає чоловіків з довгим волоссям «Mulletheads». В США зачіска Маллет асоціювалася з «білим непотребом» - декласованим білим населенням, яке наймалося на роботи нарівні з неграми. Пізніше мода на Маллет проникла в середу рок-музикантів.

Мода на Маллет повернулася в 70-80 роках 20-го сторіччя, значну роль в його популяризації зіграв рок-співак Девід Боуї. Якщо в 70-х Маллет був коротким, то в 80-х він значно подовжився, що разом з модою на мелірування, справило досить гротескний ефект.

Маллет носили багато кіноакторів, спортсменів і рок-музикантів. У Канаді та скандинавських країнах Маллет навіть називають «зачіскою хокеїста» (hockeyfrilla). Згідно традиційної версії, запропонованій Оксфордським Словником, термін Mullet був придуманий музикантами групи Beastie Boys, хоча вираз «mullet-headed» зустрічається ще у Марка Твена в романі «Пригоди Гекльберрі Фінна».

Поворотним пунктом в популярності Маллета стала критична стаття Майка Ді в журналі групи Beastie Boys, опублікована в 1995 році. «Немає нічого гірше, - говорилося в ній, - чим погана стрижка. І, мабуть, найгіршим прикладом тут є те, що ми називаємо Маллет». Наступні кілька сторінок містили пасквіль щодо зачіски, який супроводжувався великою кількістю фотографій знаменитостей, які носили цей стиль. Незабаром після того, як стаття була опублікована, вона стала популярною в середовищі шанувальників групи і в молодіжній культурі в цілому. Це призвело до того, що протягом декількох років Маллет майже повсюдно висміювали.

Відомі носії Маллета[ред. | ред. код]

У Радянському Союзі найбільш відомими носіями Маллета були рок-музиканти Віктор Цой (з 1983); Костянтин Кінчев, який перейняв моду на Маллет від американки Джоани Стингрей, а нині — російський співак Діма Білан. Сьогодні Маллет в країнах СНД вельми популярний і носиться досить різними соціальними групами. У той же час в США ставлення до Маллет неоднозначне. Традиційно його стрижуть мешканці американської глибинки та категорії громадян, звані rednecks (селюк) і white trash (білий непотріб).

Серед найбільш відомих носіїв Маллета: музиканти Девід Боуї, Філ Коллінз і Пол Маккартні, кіноактор Мел Гібсон, хокеїст Вейн Грецкі, реслери Террі Халк Хоган і Шон Майклз (до середини 90-х), фігурист Джонні Вейр.

Також американській актрисі Крістен Стюарт для зйомок у фільмі «Раневейс» довелося постригти свої фірмові довгі локони в рвану стрижку «Маллет» і перефарбуватися з каштанового в чорний колір.[1]

Різновиди[ред. | ред. код]

Існує велика кількість модифікацій Маллета, наприклад скаллет (skullet, від англ. Skull - череп). Скаллет - це вистрижена електричною машинкою «під нуль» (або облисіла в силу природних причин) голова з довгим волоссям ззаду.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]