Національний банк Греції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національний банк Греції
грец. Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος
Тип Банк (Athex: ETE, NYSENBG, LSE: NBGA)
Форма власності Акціонерне товариство
Галузь Банківська справа
Засновано 1841
Штаб-квартира Афіни, Греція
Ключові особи Апостолос Тамвакіс (CEO)[1]
Продукція Фінансові послуги
Виторг €5.077 млрд. (2009)[2]
Чистий прибуток €922.6 млн. (2009)[2]
Активи €113.4 млрд. (2009)[2]
Співробітники 36,380 (2009)[2]
Сайт www.nbg.gr

CMNS: Національний банк Греції на Вікісховищі

Національний банк Греції (грец. Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος) — найбільший та найстаріший банк Греції, головна фінансовою група країні. В останні роки динамічно розширює сферу фінансової діяльності в Південно-Східній Європі та Східному Середземномор'ї. Володіє дочірніми компаніями в більш ніж 18 країн, включаючи Болгарію, Кіпр, Єгипет, Північну Македонію, Нідерланди, Росію, Румунію, Сербію, Південна Африка, Швейцарію і Туреччину.

Історія[ред. | ред. код]

Національний банк Греції був заснований 1841 року як комерційний банк, ставши єдиною уповноваженою установою здійснювати емісію грошей, доки 1928 року не був заснований Банк Греції. В 1857 банк злився з Афінським банком (англ. Bank of Athens). Фінансова група Національного банку Греції була зареєстрована на Афінській фондовій біржі, заснуваній ще в 1880 році. З жовтня 1999 року Банк зареєстрований на Нью-Йоркській фондовій біржі. У квітні 2006 Національний банк Греції придбав за $ 2,8 млрд. 46% акцій турецького Finansbank.

Нині банк надає повний спектр фінансових продуктів та послуг, щоб задовольнити мінливі потреби корпоративних клієнтів та приватних осіб, в тому числі інвестиційно-банківські послуги, брокерські, страхування, управління активами, лізинг та факторинг.

В лютому 2011 року Alpha Bank, третій за величиною банк Греції, відмовився від € 2.8 млрд. ($ 3,8 млрд.)[3] пропозиції поглинути Національний банк Греції[4]. Відмова порушила сподівання міністерства фінансів на пожвавлення фінансового ринку[5].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]