Національний банк Греції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національний банк Греції
Тип банк
публічна компанія і бізнес[1]
Форма власності акціонерне товариство
Галузь фінансові послуги
Засновано 1841
Засновник(и) Jean-Gabriel Eynardd
Штаб-квартира Афіни
Співробітники 24 187 осіб
Дочірні компанії National Bank of Greece Cultural Foundationd[2]
nbg.gr
nbg.gr
Мапа
CMNS: Національний банк Греції у Вікісховищі

Національний банк Греції (грец. Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος) — найбільший та найстаріший банк Греції, головна фінансовою група країні. В останні роки динамічно розширює сферу фінансової діяльності в Південно-Східній Європі та Східному Середземномор'ї. Володіє дочірніми компаніями в більш ніж 18 країн, включаючи Болгарію, Кіпр, Єгипет, Північну Македонію, Нідерланди, Росію, Румунію, Сербію, Південну Африку, Швейцарію і Туреччину.

Історія[ред. | ред. код]

Заснований в 1841 як комерційний банк, ставши єдиною уповноваженою установою здійснювати емісію грошей, доки в 1928 не був заснований Банк Греції.

В 1857 злився з Афінським банком (англ. Bank of Athens). Фінансова група Національного банку Греції була зареєстрована на Афінській фондовій біржі, заснуваній ще в 1880.

З жовтня 1999 зареєстрований на Нью-Йоркській фондовій біржі.

У квітні 2006 Національний банк Греції придбав за $ 2,8 млрд. 46 % акцій турецького Finansbank.

Нині банк надає повний спектр фінансових продуктів та послуг, щоб задовольнити мінливі потреби корпоративних клієнтів та приватних осіб, в тому числі інвестиційно-банківські послуги, брокерські, страхування, управління активами, лізинг та факторинг.

В лютому 2011 Alpha Bank, третій за величиною банк Греції, відмовився від € 2.8 млрд. ($ 3,8 млрд.)[3] пропозиції поглинути Національний банк Греції[4]. Відмова порушила сподівання міністерства фінансів на пожвавлення фінансового ринку[5].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]