Нічниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нічниця
Myotis.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Родина: Лиликові (Vespertilionidae)
Підродина: Myotinae
(Tate, 1942)
Рід: Нічниця (Myotis)
(Kaup, 1829)
Ареал нічниць
Ареал нічниць
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Myotis
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Myotis
EOL logo.svg EOL: 42132
ITIS logo.svg ITIS: 632035
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 51298
Fossilworks: 40678

Нічни́ця (Myotis) — рід ссавців з родини лиликових (Vespertilionidae) ряду лиликоподібних (Vespertilioniformes), одна з найбагатших за видовим складом рід світової фауни і найбагатший за видовим складом рід ссавців України.

Поширення[ред. | ред. код]

Цей рід є найбільш широко розповсюдженою групою рукокрилих. Він відсутній тільки в арктичних, субарктичних, антарктичних регіонах і багатьох океанічних островах. Відповідно так же широко варіюють і середовища проживання видів: різного виду ліси, рідколісся, чагарники, серед скель. Myotis hasseltii та Myotis vivesi, за повідомленнями, ловлять здобич над поверхнею океану.

Поведінка[ред. | ред. код]

Печери я звичайним місцем для спочинку видів роду Myotis, однак вони також використовують порожнисті дерева, щілини в каменях і структури, створені людиною. Усі види спочивають вдень і харчуються вночі. Myotis lucifugus досягають швидкості польоту 35 км/год., середня швидкість 20 км/год. Місця спочинку можуть змінюватись сезонно. Myotis lucifugus можуть мігрувати на 275 км від літніх до зимових сідал. Раціон складається переважно з комах. Харчуються переважно на висоті 2 метри над поверхнею землі чи води. відомо, що Myotis vivesi полює на рибу і малих ракоподібних. Myotis adversus також можуть споживати рибу. хоча основною їжею є комахи. Myotis lucifugus взимку можуть впадати в стан бездіяльності. У цього ж виду мабуть спостерігається найбільша різниця в температурах тіла, від 6.5 до 54 градусів цельсія.

Морфологія[ред. | ред. код]

Морфометрія[ред. | ред. код]

Голова й тіла довжиною 35—100 мм, хвіст довжиною 28—65 мм, передпліччя довжиною 28—70 мм. Myotis siligorensis, найменший вид Старого Світу важить 2.3—2.6 гр., Myotis myotis, найбільший вид роду важить 18—45 гр.

Опис[ред. | ред. код]

Верх тіла димчасто-коричневий, низ блідіший. Деякі види мають світлі й темні фази. Myotis formosus виділяється своїм помаранчевим забарвленням. Myotis vivesi темно-бурого чи світло-брунатного забарвлення зверху, білуватого знизу.

Українські види[ред. | ред. код]

Нічниця вусата (Myotis mystacinus)

Рід у обсязі світової фауни включає близько 103 сучасних види, у фауні України відомо бл. 10 видів.

Види[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]