Обговорення:Дівчина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Logo sociology.svg Стаття «Дівчина» є частиною Вікіпроекту «Соціологія», який покликаний вивести соціологічний сегмент Вікіпедії на новий якісний рівень. Якщо маєте бажання створювати або покращувати статті пов'язані з соціологією, Ви також можете долучитися до проекту. Ласкаво просимо всіх!

Додавайте цей шаблон до усіх статей соціологічної тематики. Для цього розмістіть на сторінці обговорення статті цей код: {{Стаття проекту Соціологія}}

Вікіпедія:Проект:Фемінізм     (Рівень 3, найвища важливість)
Вікіпедія:Проект:Фемінізм Ця стаття є частиною Проекту:Фемінізм, метою якого є створення якісних та інформативних статей на теми, пов'язані з фемінізмом. Якщо ви хочете допомогти проекту, то можете відредагувати статтю, до якої належить це обговорення, або відвідати сторінку проекту, де зможете, крім іншого, приєднатися до проекту та взяти участь у його обговоренні.
III
(у розвитку)
Ця стаття за шкалою оцінок статей Проекту:Фемінізм має 3 рівень.

Найвища

Важливість цієї статті для проекту Фемінізм: найвища


агов, відкотіть до прийнятної статті. Сам не можу, пише: "Неможливо скасувати редагування через несумісність проміжних змін"--Texnik (обговорення) 14:43, 26 травня 2012 (UTC)

Дівчинка - Дівчина - Жінка[ред. код]

Доброго дня! @Franzekafka: може краще статтю розділити на дві Дівчинка та Дівчина? Бо як я знаю це два різних поняття у нашій культурі.--Чорний Кіт Обг. 12:31, 29 червня 2018 (UTC)

Доброго, @AlexKozur:! Теж цим спокушаюся. Але поки мінусів бачу більше: одна зі статей не матиме інтервікі, ну максимум із рос.вікі, якщо там є подібне розмежування... але ширший світ нас не зрозуміє; що гірше, тоді плутанина з інтерпретацією і в яку з статей писати всі дослідження і міжнародні статистичні дані, адже вони збираються про girls - інтервал від народження і аж до "доросла жінка"... Може, легше в рамках даної статті узгодити термінологію на кшталт: а) описати мовний парадокс, б) вказати, що в даній статті під словом, наприклад, "дівчата", маються на увазі і дівчатка, і дівчата / або скрізь вживати "дівчатка та дівчата"? Franzekafka (обговорення) 13:21, 29 червня 2018 (UTC)
Усі країни не взять до уваги, потрібно робити так, щоб було зрозуміло для українців. Описати мовний парадокс потрібно. Статтю думаю спочатку в загальному описати. А окрему для Дівчина описати детальніше. І я бачу по різних вікі тема складна, потрібна думка не одного користувача. Загально можна описувати як дівчати. У СУМ пишеться ДІВЧИНА, и, ж. Молода неодружена особа жіночої статі тож це може відноситься і до дівчаток. Але потрібно описати етимологію слів та культурні традиції. В росмові є словники, що добре відстежують ці два поняття, у нас лише подібні до СУМ, але в обрядах весільних дуже рідко використовують дівчинка, інколи і для обрядів дорослішань якщо дівчині більше 14-15 років. Якщо є словники, що більш детальніше розділяють ці поняття (за віком), то і у прембулі їх потрібно розділити. --Чорний Кіт Обг. 13:49, 29 червня 2018 (UTC)
@AlexKozur та Franzekafka: на мій погляд, статтю має сенс перейменувати на «Дівчинка». На це є такі доводи: «дівчинка» — термін чіткий, конкретний, однозначний, а «дівчина» — дуже заплутаний і неясний. Колись це слово вживалось у сенсі «молода неодружена особа жіночої статі», але зараз його схильні вживати в значенні «молода (чи не дуже) жінка незалежно від сімейного стану». Старе слово молодиця у сучасних текстах не побачиш, вийшло з ужитку, ось і знайшли вихід, замінивши розпливчасто-універсальним «дівчина». Згадка англійського слова зайва: Вікіпедія — не посібник з вивчення англійської мови. Якщо в якійсь мові одне слово на різні поняття, у нас кілька, це не привід збіднювати свою. Я десь вже читав на цю тему: термінологія російської і української мов завзято перекроюється по лекалах анлійської мови, навіть якщо це на збиток точності. Тож, мені потрібна ваша згода, перейменовуємо, потім я пишу пояснення термінології (філологічну літературу мені знайти нетрудно, аджеж я куратор проекту «Мовознавство»), етимологію і таке інше. Слово дівчина тоді буде в розділі «Термінологія». --В.Галушко (обговорення) 16:57, 15 жовтня 2018 (UTC)