Обговорення користувачки:Franzekafka

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
   RedPillar.png Основні засади Вікіпедії   
Flag of Ukraine.svg
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, Franzekafka!
   Nuvola apps kmessedwords.png Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас, як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проектом.

Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікі-розмітки.

Якщо виникли запитання про проект або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповідь на Ваше питання там відсутня, поставте запитання у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your languages skills, you are welcomed to create your own User Page, introduce interwiki, load images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask help of Community on CommunityPortal (help).
   Crystal Clear app ksirtet.png Як створити статтю
   View-refresh.svg Як редагувати статті
   Crystal Clear app lphoto.png Ілюстрування статей
   Icona de la Pluja d'Idees de la Taverna de la Viquipèdia.png Потренуйтеся тут!
   Accessories-text-editor.svg Правила і вказівки
   Crystal Clear app ktip.png Стиль оформлення статей
   Green copyright.svg Авторські права
   Help-browser.svg Довідка
   Crystal Clear app Login Manager.png Користувачі, що допоможуть Вам
   Nuvola apps bookcase.svg Словничок вікітермінів

--LastStep (обговорення) 04:46, 29 листопада 2012 (UTC)

Іменування статей[ред. код]

Доброго дня! Перечитайте будь-ласка правила іменування статей — ВП:ІС. Правильна назва статті Алтея Гібсон. Зі статті Гібсон, Алтея будь-ласка перенесіть змінену та доповнену інформацію до статті Алтея Гібсон. Дякую і зі світами! --くろねこ Обг. 10:35, 2 січня 2018 (UTC)

 • Оформлення - Саня Івекович. Шаблони {{Особа}} {{бібліоінформація}} скоротять Ваш час. А "примечания" такого немає найкраще «примітки» або {{reflist}}. Також якщо Ви перекладаєте статті з іншомовних розділів Вікіпедії ставте шаблон {{Перекладена стаття}} --くろねこ Обг. 11:32, 2 січня 2018 (UTC)
  • Добридень. Дякую за допомогу і уточню. Чи потрібен шаблон "Перекладена стаття" для статей, створених "Перекладом вмісту" (У Вікіпедія:Переклад написано, що можна не ставити)? А також як бути зі статтями, де перекладено частини (значні, невеликі чи зовсім малі) - чи можна обмежитись вказівкою на переклад у полі Опис змін? Franzekafka (обговорення) 14:11, 2 червня 2018 (UTC)
  • І ще, чи існує шаблон зі змістом на кшталт "Цю статтю необхідно доопрацюватии, наприклад, переклавши з такого-то розділу вікіпедії (і посилання на іншомовну статтю)"? Більшість статей в темах, над якими я працюю, є перекладами вступу чи пари перших розділів англ/рос.статей, а далі пусто, і шаблон би дуже придався. Знайти не вдалось, Шаблон:Не перекладено придатний тільки для ненаписаних. Чи доречним (гречним, прийнятним) буде створити і ставити такий шаблон? Franzekafka (обговорення) 14:11, 2 червня 2018 (UTC)
 • Доброго дня! Якщо Ви перекладаєте статтю з іншомовного розділу, то краще ставити шаблон {{Перекладаю}} або {{Редагую}}--Чорний Кіт Обг. 15:14, 27 травня 2018 (UTC)
  • Добридень! Дякую за шаблони. Вони мають бути і в ще неіснуючих в укр.вікі статтях (тоді шаблон буде їх єдиним змістом)? І, в ситуаціях, коли є змога перекладати досить повільно, шаблон дуже імовірно висітиме довше, ніж кілька днів. Чи доцільно його в таких випадках ставити? Franzekafka (обговорення) 13:40, 2 червня 2018 (UTC)
   • Перше питання не зрозумів. Якщо немає статті, то і шаблон не проставити. Шаблон висить 7 днів від останнього редагування. Якщо переклад дуже довгий можна створити стаб (хоча не знаю чи можна для стабу використовувати додаток «Переклад вмісту») або використовувати власну чернетку (як це ви вже робите, наприклад тут Користувач:Franzekafka/Сексуальна об'єктивація). Вибачте, що не швидко зреагував. Дякую за внесок! --Чорний Кіт Обг. 15:10, 15 червня 2018 (UTC)

Шаблон:Жінки в суспільстві + Шаблон:Феміністична філософія[ред. код]

Прошу вас перекласти у вкладках англ. слова → "Шаблон:Жінки в суспільстві"+"Шаблон:Феміністична філософія". З повагою --✍ Крупскі Алег обг · внес @ 18:34, 28 травня 2018 (UTC)

 • Зроблено. Лишились тільки терміни, в яких нема українського перекладу чи він неоднозначний. Franzekafka (обговорення)

Жіноче обрізання[ред. код]

Вітаю @Franzekafka:

Ви додали шаблон Насильство проти жінок у статтю Жіноче обрізання. Чи можете Ви навести ВП:АД?- так як усі операції на статевих органах обох статей можна назвати Насильством! Якщо джерел немає, це суперечливе твердження і шаблон необхідно буде видалити.

З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 14:52, 29 травня 2018 (UTC)

 • Вітаю. Звісно. а) Цитуючи саму статтю Жіноче обрізання (джерела №2,3,4,8 з неї): 1) ЖО здійснюється без згоди пацієнток та медичної необхідності (серед його цілей - "культурні, релігійні, інші"; на відміну від виправданих операцій; здійснюється воно, очевидно, щодо жінок. 2) "з кінця 20 ст, багато зусиль ВОЗ та Фонду населення ООН (UNFPA) спрямовані на припинення/обмеженя ЖО". 3) ЖО класифікується як насильство і тягне за собою кримінальну відповідальність в Україні (заподіяння тяжких/сер.тяжкості умисних тілесних), ЄС (однозначно умисні тілесні; Бельгії, Данії, Великій Британії, Італії, Норвегії, Австрії, Швеції та Іспанії існують спеціальні закони проти ЖО), США (+ Австралія: окремим законом - відповідальність за примус/виконання ЖО. В США - прецеденти, коли загроза ЖО на батьківщині була достатньою для надання статусу біженця). б) в статті Насильство проти жінок ЖО входить у визначення цього насильства (джерело 1: http://www.un-documents.net/a48r104.htm). в) більше джерел - в аналогічних статтях англ.вікі, звідки й було перекладено шаблон "Насильство проти жінок включно" з ЖО як його елементом. Цього достатньо чи потрібні ще якісь джерела? Питання здивувало, оскільки, як видно з вищенаведеного, цивілізований світ вважає ЖО насильством, тому, в свою чергу, цікаво побачити ВП:АД про те, що операції з ЖО ним не є. Хорошого дня, Franzekafka (обговорення)
Вітаю, Franzekafka!

Дуже приємно що Ви відгукнулись. Ваша праця по перекладу статті справді потрібна! Та все ж процес створення статті вимагає уточнень:

 • Будь-яка операція яка виконується без згоди пацієнта чи найближчих родичів є насильством. Таким чином, необхідно створити шаблон ЧН і виставити його в статті обрізання, де це роблять хлопчикам (в Ізраєлі) теж БЕЗ ЇХ ЗГОДИ!? Це потрібно говорити для усіх, не залежно від статті чи інших параметрів!
 • п.3. Чудово, ось і АД, Ви змогли це навести мені але чомусь не додали це у статтю, більш конкретно, загальна фраза про "К.відповідальність"- нічого не важить за таких обставин. Тобто потрібна назва "кодексу та статті " і посилання на них в Українському законодавчому полі.
 • джерело 1: http://www.un-documents.net/a48r104.htm - жодного слова про "female circumcision" або "Female genital cutting". Проте Є "female genital mutilation and other traditional practices harmful to women", що є дуже загальним поняттям! І отже, саме обрізання можливо входить, а можливо і ні, документів які це врегульовують не має. Скажіть будь ласка, до "female genital mutilation" входить маніпуляція коли жінка здійснює самозадовалення? Отже, Джерело хоч і авторитетне але НЕДОКАЗОВЕ, суперечливе або неточне твердження! А щоб це було доказово, прошу глянути на інше джерело https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/07399332.2012.721417, де чітко це вказано "Understanding the forces underpinning female genital mutilation/ cutting (FGM/C) ..."Англомовна вікі не завжди є "добросовісною" щодо джерел" :(
 • І нарешті, в мене склалась думка, можливо хибна, що Ви сприйняли допис від мене про ВП:АД як виклик? ЖО для жінок і дівчат які на це не погоджуються справді Насильство. Але ж, коли ЖО роблять з лікувальною метою, це називають видаленням "певної" частини, але назва (та чи інша) не змінює ходу операції: виходить ЖО з лікувальною метою теж насильство, адже жінка не бажає, але якщо це загрожує життю - це потрібно робити "через не хочу".(А ось лінк, де власне говориться про видалення статевих ознак жінки, але про насильство і заперечення МОЗУ ні слова https://books.google.com.ua/books?id=JRLWCQAAQBAJ&pg=PA322&lpg=PA322&dq=%D0%96%D1%96%D0%BD%D0%BE%D1%87%D0%B5+%D0%BE%D0%B1%D1%80%D1%96%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F+%D0%BF%D1%80%D0%B8+%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%96&source=bl&ots=HjMfQacE-9&sig=1MKUDxcJL8MJkrO1z7gzoJiTC7w&hl=uk&sa=X&ved=0ahUKEwjD78GgurDbAhUDCSwKHQq8BF44ChDoAQg2MAM#v=onepage&q=%D0%B6%D1%96%D0%BD%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%85%20%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%85%20%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B2&f=false )(Якщо погортаєте там є 9 схожих даних). Тому, Дуже перепрошую, Ви додали шаблон і додали джерела які мають суперечливе трактування, отже, не можуть бути АД для цієї теми -адже користувач відкриє таке джерело і не зможе знайти нічого що явно і однозначно підтверджувало допис у статті. І Замість того щоб перевірити джерела, або просто вказати що джерела не перевірені, висуваєте контраргументи. Можливо, вам вдасться хибність цю розвіяти, буду дуже цьому тішитись - з повагою -Всевидяче Око (обговорення) 17:52, 31 травня 2018 (UTC)
Доброго дня! @Всевидяче Око: Це називається примусове обрізання en:Forced circumcision, що є Насильством проти чоловіків en:Violence against men. Також зауважу, що жіноче - це ще й втрата функціональності генітальних органів, що веде навіть до безпліддя, на відміну від чоловічого. Це усе описано в ангвікі. У нас стаття в жахливому вигляді. І я згоден щодо вашої думки щодо загрози життю, але не думаю, що розділення статті на дві потрібне. А в МОЗ йдеться про жіночу статеві органи, тобто і внутрішні і зовнішні. Забув додати FGM це є female circumcision [1] --Чорний Кіт Обг. 19:38, 31 травня 2018 (UTC)
Вітаю Чорний кіт (І його киць теж))!
 • Щодо МОЗУ, мова йшла в контексті КОНКРЕТНО ВКАЗАНОГО мною АД (прошу дивитись вище - https://books.google.com.ua/books?id=JRLWCQAAQBAJ&pg=PA322#v=onepage&q&f=false)
 • Все ж, як операція, Чоловіче та Жіноче О. відрізняються, - тому залишити краще дві статті та перехресні посилання у розділі "дивись також" більш доречно. Окрім того, якщо буде у Статті два шаблони ЧН та ЖН -виглядатиме для простої людини трішки "дивно"(власне припущення!). А ще, чий шаблон поставити першим? І пішло-поїхало...)
 • Мені хотілось тут "взяти участь", але зараз багато роботи (не встигаю навіть все повністю перевірити :( ), тому навіть не буду обіцяти допомогти - з моєї сторони, це безглуздо.

З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 21:50, 31 травня 2018 (UTC)

пропозиція[ред. код]

Вітаю @Franzekafka: хотів би вам запропоноувати також прийняти участь в опитуванні, яке я проводжу серед вікіспільноти з метою визначення найкращих фантастичних романів на думку вікіпедистів. Хотілося, щоб і ви у вільний час також подумали і поступово створили (якщо подобається ідея) список найкращих жанрових романів (якомога довший, проте не більше 50 романів) різних авторів незалежно від мови творів (бажано: 1 автор - 1 роман), особисто прочитаних чи прослуханих вами. До списку можна включати усі твори обсягом понад 100 сторінок, що містять фантастичні елементи — науково-фантастичні, фентезійні та казково-фантастичні, фантастико-жахливі та містичні, альтернативно-історичні тощо. Місце роману у списку має відповідати якості твору та вашому враженню, отриманного від нього. 1-й роман у списку буде оцінено у 50 балів, останній - в 1 бал. А коли назбирається достатньо анкетантів - зсумуємо кількість балів і отримаємо список з 100 найкращих романів. Сподіваюсь на вашу згоду і що у ви також згадаєте певну кількість достойних прочитаних фантастичних романів та знайдеться час та бажання.--Yasnodark (обговорення) 16:46, 16 лютого 2018 (UTC)

Пропоную у випадку згоди наступний приклад оформлення переліку:
 1. Джон Браннер «Драматурги Єну» (англ. «The Dramaturges of Yan», 1971) http://coollib.net/b/101032/read
 2. Петер Жолдош «Надзавдання[hu]» (угор. «A Feladat», 1971), http://coollib.net/b/175527/read

та створювати на цій сторінці. Під час відповіді прошу пінгувати. Ваша згода дуже допоможе підвищити репрезентативність узагальненого списку. З повагою.--Yasnodark (обговорення) 14:07, 5 червня 2018 (UTC)

Пропозиція з Вашої теми[ред. код]

Я бачив, що Ви трішки редагували статтю фемінізм і, крім того, розробляєте рекомендації з поліпшення статей на цю тематику. Я пропоную таку річ. Я можу повністю доповнити перекладом з англійської саму статтю "Фемінізм", за умови, що Ви її добре вичитаєте. Це буде більш-менш якісний переклад, але можливо там треба буде уточнити якісь терміни, або трішки переписати якісь речення.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:41, 15 червня 2018 (UTC)

@Oleksandr Tahayev: Чудова пропозиція! Стаття надзвичайно потрібна, варто спробувати. Термінологія, стиль, правопис, категорії, зображення, вікіфікація - наразі можу забезпечити все, крім приміток і джерел. Чи збережуться у Вас примітки/джерела, як це було б через "Переклад вмісту"? Скільки часу займе переклад і коли можу братися до редагування? Franzekafka (обговорення) 07:10, 15 червня 2018 (UTC)
З Вас треба буде термінологія стиль і правопис, все інше зроблю. Переклад у мене займе десь два дні.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:15, 15 червня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Домовились. Два дні статтю не чіпатиму. Тримайте в курсі.
Мабуть нічого не вийде. Я хотів через переклад вмісту перекласти, але пише, що Ви вже перекладаєте статтю, а при спробі створити свій окремий переклад просто викидає. Ви там багато вже переклали? --Oleksandr Tahayev (обговорення) 14:24, 15 червня 2018 (UTC)
@Franzekafka: А тим часом у нас досі немає статті Рух за права жінок в Україні[en]. Можливо вас зацікавить.--Yasnodark (обговорення) 14:20, 15 червня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev:, @Yasnodark:, так, я в курсі, по руху жінок і по жінках в Україні взагалі майже нічого нема. Так що мої руки навряд чи дійдуть скоро до цієї статті, на превеликий жаль. А при тому є ні з чим не пов"язана стаття Жіночий рух в Україні. Чи доцільно і можливо доповнити нею майбутній "Рух за права жінок в Україні"?. Franzekafka (обговорення) 14:48, 15 червня 2018 (UTC)
То тоді просто вилучіть свій переклад із перекладу вмісту і через деякий час я його зможу зробити.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 14:30, 15 червня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev:, якщо Ви про Рух за права жінок в Україні, то в моєму перекладі вмісту його немає. Але Ваша пропозиція перекладу дуже вчасна. Під час формування списку найпотрібніщих перекладів з тематики можна мати її на увазі? Franzekafka (обговорення) 14:48, 15 червня 2018 (UTC)
Я кажу про статтю "Фемінізм", а про ту до Вас інший користувач звертався.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 14:43, 15 червня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Вибачаюсь, підпис вилетів. Не перекладаю жодну з двох, все вільно. Franzekafka (обговорення) 14:48, 15 червня 2018 (UTC)
Коли я натискаю переклад, то в мене вискакує "Це поточний переклад користувачки Franzekafka. Будь ласка, переконайтеся, чи зміни узгоджені з перекладачкою поточного перекладу." А знизу під ним синій квадрат з написом "Новий переклад". Коли я на нього натискаю, то мене взагалі викидає.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 14:57, 15 червня 2018 (UTC)
Просто зазвичай можна перекладати за допомогою перекладу вмісту собі в чернетку, навіть якщо стаття існує в основному просторі. Я так зазвичай і роблю, а потім доповнюю перекладом з чернетки статтю в основному просторі. Я не знаю, що заважає, якщо у Вас немає перекладу всередині перекладу вмісту, можливо шаблон, а можливо незатверджені зміни. Можна ще спробувати тимчасово від'єднати українську версію з вікіданих.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 15:04, 15 червня 2018 (UTC)
Нічого не допомагає.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 15:30, 15 червня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev:, доброго часу! Вибачаюсь за затримку в діалозі, 15 червня мене теж викинуло із обліковки, після чого не було змоги залогінитись. Нині таки знайшла в своєму перекладі вмісту пусту заявку на статтю Фемінізм, чомусь в розділі опублікованих. Щиро вибачаюсь, не пам"ятаю, щоб бралась її перекладати, і тому аж там недогледіла. Номінувала на швидке вилучення (як єдиний знайдений варіант), чекаю реакції адміністрації. Чи Ви ще зацікавлені в цій роботі? Franzekafka (обговорення) 23:32, 28 червня 2018 (UTC)
Зацікавлений, зроблю.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 05:01, 30 червня 2018 (UTC)
Ну все, почав перекладати. Переклад вмісту працює добре, тож за завтра спробую справитися.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 19:07, 1 липня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: бачу, робота йде. Повідомте, коли закінчите чи які розділи вже готові і можна їх редагувати. Franzekafka (обговорення) 12:49, 5 липня 2018 (UTC)
Ну от зараз уже додав. Можете це вже сміливо редагувати, подивишись спочатку, що саме я додав. На примітки можете не звертати уваги, я потім виправлю сам, і сам доперекладу цитату. І ще днів через 10 додам залишок тексту про політику. А поки можете текст порівнювати і виправляти. Я пооформлював червоні посилання через шаблон "нп" щоб заохочувати читачів самим перекладати ці статті, адже основна стаття дуже популярна.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 14:13, 5 липня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: робота справді титанічна; проглянула, в основному майже все коректно. Беруся редагувати (часу обмаль, можливо, Вашими темпами не встигатиму, але потрохи боротиму). Шаблон "нп" підтримую, без нього в цій темі ніяк: краще зразу ставити через Переклад вмісту, ніж потім дошукуватись статей-відповідників (гіркі уроки на шаблонах шаблонах "Сексизм", "Феміністична філософія", "Насильство проти жінок" і "Жінки в суспільстві"). На зв'язку, Franzekafka (обговорення) 18:42, 10 липня 2018 (UTC).
Редагуйте такими темпами, якими Вам виходить. Я все-одно не збираюся найближчими роками залишати Вікіпедію.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 18:46, 10 липня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: домовились. Якщо Вас ще цікавитиме тема, прошу сюди, переклади вкрай потрібні. Franzekafka (обговорення) 19:43, 10 липня 2018 (UTC)

дякую[ред. код]

дякую за ваш доробок, мені дуже близька ваша тематика, тому в разі потреби будь-якої допомоги — звертайтеся на пошту. я пройшовся по створених статтях та пододавав деінде статус «перевірено». кілька зауваг: Список_феміністок_та_феміністів — там дуже багато коду, і воно усе зламалося. і частіше натискайте вікіфікатор ). --Andrei Kurbiko (обговорення) 00:10, 18 червня 2018 (UTC)

Сімейне насильство.[ред. код]

Доброго часу доби. Будь ласка, пробачте, що турбую Вас, але Ви переглядали сторінку "Сімейне насильство", дуже прошу допомогти мені! Додала в розділ "Насильство над дітьми" кілька абзаців. Можливо, Ви зможете мені щось підказати. Насправді в даний час багато обізнана на проблемі дитячого насильства як лікар, але зовсім не обізнана в Правилах Вікіпедії. :( з повагою, --ледиБОМЖ 22:36, 28 червня 2018 (UTC)--ледиБОМЖ 22:36, 28 червня 2018 (UTC)--ледиБОМЖ 22:36, 28 червня 2018 (UTC)--ледиБОМЖ 22:36, 28 червня 2018 (UTC)

Доброго часу, @ЛедиБОМЖ:! Будь-який внесок з теми насильства над дітьми був би дуже доречним, особливо кваліфікований (про інцест, розбещення, примусову проституцію і порно, те ж психологічне насильство... непочатий край роботи). Про яку саме допомогу Ви просите, бо я знаюсь на Вікі, на жаль, не набагато краще? Можливо, Вам потрібні Категорія:Користувачі, що допоможуть новачкам? Чи тандем з кимось, хто знає вікі-оформлення, а за Вами текст і джерела? З конкретними питаннями було б легше. В статті Сімейне насильство Ваші доповнення вважаю якісними (джерела достойні, стиль відмінний, за змістом претензій нема, продовжуйте, будь ласка!), єдине - посилання на джерела винесла з тіла тексту донизу (в "Переглянути історію > Порівняти вибрані версії" видно, як). Порадити можу поки що тільки Вікіпедія:Підпис і кнопку "Попередній перегляд". А загалом просто сміливо редагуйте: якщо десь помилитесь, прийдуть спеціаліст/ки і допоможуть. Чи відповіла на Ваші питання? Franzekafka (обговорення) 21:21, 29 червня 2018 (UTC)
Дуже Вам вдячна. Саме з оформленням у мене складнощі. Мені пощастило потрапити в програму для лікарів "Дитинство без насильства", але ми вивчаємо медичний бік проблеми - як виявити насильство, ознаки насильства, як відрізнити насильство від нещасного випадку, Синдром струшеної дитини, ушкодження кісток, характер синців, як відрізнити укуси тварин від укусів людини, тощо. Як вважаєте, має сенс додати таки матеріали до сторінки або в Вікіпедії вони недоречні? з повагою, --ледиБОМЖ 21:52, 29 червня 2018 (UTC)
@ЛедиБОМЖ:, це нагально потрібна суспільству інформація! Якщо у Вас є достатньо ВП:АД і вийде викласти її без кричущих порушень, то треба просто знайти, до яких саме статей ці відомості підійдуть найкраще. В цьому може помогти структура англомовної вікі, пошукайте, наприклад, в них у категоріях https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Child_abuse та https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Crimes_against_children чи в російських аналогічних, як і де вони пишуть про те, що Ви маєте. А поки це неясно, можете набирати сміливо набирати текст в своїй Чернетці. По ходу справи він прикладеться) Franzekafka (обговорення) 22:09, 29 червня 2018 (UTC)
Дякую. працюю над сторінкою дуже повільно, по кілька речень за день, з чернеткою - великі складнощі, але доки все не зроблю, до нової теми не приступаю. з повагою та величезною вдячністю --ледиБОМЖ 19:21, 1 липня 2018 (UTC)
Нема за що, @ЛедиБОМЖ:! Звертайтесь, якщо що) Удачі і діліться досягненнями! :) Franzekafka (обговорення) 12:31, 5 липня 2018 (UTC)
Доброго часу доби! Зараз ще перечитала сторінку Сімейне насильство. Все, що мала додати, здається, додала. На жаль, працюю дуже повільно. Мала намір додати ще матеріалу, але, здається, це буде зайвим. Розділ про насильство над дітьми вже так надмірно великий, тягне на окрему сторінку. Дуже прошу Вас перечитати мої правки. Можливо, у Вас будуть зауваження та пропозиції щось доробити?

з повагою та вдячністю за підтримку.--ледиБОМЖ 22:53, 30 липня 2018 (UTC)

Стосовно вилученої категорії[ред. код]

Вітаю, пані Franzekafka,
для відновлення категорії моя допомога не потрібна — ви можете її заново створити в будь-яку мить, АЛЕ вам потрібно врахувати такі моменти:

 1. не можна створювати категорію «про запас» аби було. Якщо ви вже її створили, треба зразу ж наповнити (пов'язати з юзербоксом, який використовується);
 2. у вашому випадку скільки сторінок входитиме в цю категорію не важливо, навіть якщо нею користуватимуться 1-2 людини, її не видалять. Однак, знову ж, не бажано ставити юзербокс на свою чи чиюсь сторінку просто щоб забити місце, категорією мають користуватись реальні люди з відповідною самоідентифікацією, а не віртуальні мертві душі;
 3. якщо категорія спорожніє, то за нашими правилами вона може залишатись такою 3 дні, після цього будь-який адміністратор має право її видалити. Правда, технічної можливості відслідкувати тривалість спорожніння немає, тому на практиці категорії залишаться порожніми і довше, однак зумисне розраховувати на це не слід.

Я якраз і видалила вашу категорію, тому що вона була порожня і жодних посилань на її сторінку не вело (можливо ви прив'язали юзербокс вже після мого видалення). В будь-якому випадку фемінітиви тут не при чому. --Nina Shenturk (обговорення) 19:21, 29 червня 2018 (UTC)

@Nina Shenturk:, дякую за докладну відповідь! У процесі редактури якраз виявила свій баг прив'язки юзербоксів, тепер вони справно категоризують. Якщо категорію завжди можна створити і кари за те не буде, то й ситуація її відсутності мене влаштовує. Дійсно, розумію, що суть подібної категорії в тому, щоб люди самі ставили юзербокс, проте через видалення подумала, що з самою категорією щось не так. Приємно чути, що фемінітиви не винуваті! Franzekafka (обговорення) 20:32, 29 червня 2018 (UTC)

Передменструальний синдром[ред. код]

Вітаю. Ви не вказали, що зробили дослівний переклад з відповідної сторінки з рос Вікі ані в короткому опису редагувань, ані поставивши на СО відповідний шаблон "Перекладена стаття" або "Частково перекладена стаття". Це є порушенням. Будь-ласка на майбутнє цього не робіть, навіть при тому що один з патрульних Вашу версію неправомірно відпатрулював. З повагою, --АВШ (обговорення) 13:29, 20 липня 2018 (UTC)

@Шкурба Андрій Вікторович: так, геть забула про шаблон. Дякую за нагадування. Franzekafka (обговорення) 14:02, 20 липня 2018 (UTC)
Дякую за розуміння. Успіхів! --АВШ (обговорення) 20:43, 20 липня 2018 (UTC)

Запрошення[ред. код]

Запрошую Вас взяти участь у Місячник упорядкування української Вікіпедії 2. Ви також можете не лише усувати якісь із запропонованих недоліків української Вікіпедії, а й сміливо пропонувати свої аспекти у вигляді розділів місячника.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:02, 1 листопада 2018 (UTC)

Менспрединг[ред. код]

Привіт. Хотів дещо пояснити щодо конфлікту з тим агресивним користувачем. На жаль, у мене тоді не було часу й настрою в усьому розбиратися, а коли він накатав величезний коментар у мене на сторінці обговорення, я вирішив не продовжувати там подальшу розмову. Але самі його редагування я після того трохи перевіряв. І справа в тому, що на відміну від його коментарів щодо тебе, його редагування у статті Менспрединг не порушували правил. За правилами Вікіпедії, «слід використовувати факти, твердження, ідеї, припущення, теорії, точки зору, гіпотези та аргументи, опубліковані поважним видавцем. Критерієм для включення у Вікіпедію є саме перевірність (тобто, можливість перевірки за наведеним джерелом), а не істинність» (ВП:В). Тобто якщо, наприклад, якась відома людина скаже з якоїсь теми, про яку є стаття у Вікіпедії, повну маячню, його слова можуть бути представлені у відповідній статті. Навіть якщо це маячня. Звісно, це має бути подано як «такий-то заявив, що…», чи «на думку такого-то…». А от як визначати, що може бути подане у Вікіпедії не як чиясь думка, а як факт — це вже складніше питання.
P.S. Сподіваюсь Ви не покинете проект [між іншим, а можна звертатися на "ти"?]. В разі чого можете звертатися по допомогу. Не впевнений, скільки часу матиму, але принаймні порадити щось спробую. --Ahatanhel (обговорення) 12:57, 6 грудня 2018 (UTC)

Вікімарафон-2019: напишіть статтю до 15-річчя Вікіпедії й отримайте пам'ятний сувенір![ред. код]

Святковий логотип Вікіпедії
Афіша Вікімарафону

Шановна дописувачко української Вікіпедії Franzekafka!

Запрошуємо долучитися вас до Вікімарафону-2019, присвяченого 15-річчю української Вікіпедії!

Протягом п'яти днів (26—30 січня 2019) сотні дописувачів створюватимуть нові статті у Вікіпедії, адже саме поповнення Вікіпедії новими статтями — найкращий спосіб привітати Вікіпедію з днем народження! Усі охочі учасники Вікімарафону, які напишуть у ці дні хоча б одну статтю, отримають пам'ятні сувеніри.

Ви зробили значний і дуже цінний внесок до Вікіпедії, уже написавши до Вікіпедії десятки або навіть сотні нових статей, однак протягом останнього місяця, на жаль, ви зробили у Вікіпедії лише кілька редагувань. Можливо, ви напишете свою наступну статтю саме до дня народження Вікіпедії, долучившись до Вікімарафону? Тоді і ви привітаєте Вікіпедію новою статтею чи новими статтями, і Вікіпедія віддячить вам пам'ятним сувеніром )

Ви можете також долучитися до однієї з вікізустрічей. Вони проводяться по всій Україні від Ужгорода до Старобільська, тож, можливо, якась із цих зустрічей саме у вашому місті чи селищі? У гарній компанії приємніше писати статті, тож будемо раді бачити вас на зустрічі!

Сподіваємося на вашу участь у Вікімарафоні! — NickK (обг.) 15:19, 26 січня 2019 (UTC)

Q-номер і Вікідані[ред. код]

Доброго дня. Ви вказали тут ред.№ 25328331 що не знаєте як робиться назва укр мовою, я от подумала може вам буде цікаво дійсно як це робиться, і тому приповзла розповісти, бо все більше і більше тут трапляється такого роду питання. Да, по перше дякую за редагування.)
А в цьому випадку справа в тому що воно витягає інформацію з Вікіданих і дає таку назву, яка вказана там. І якщо там не вказано інформації, то нічого і не буде показано. То щоб додати інформацію українською мовою треба редагувати вже сторінку на Вікіданих [2]. Так іноді виправляються помилки в ще не створених статтях [3] тощо і це теж редагувати варто Вікіданні. От.)--Helixitta (t.) 13:35, 6 червня 2019 (UTC)

 • @Helixitta: Добридень! Я підозрювала, що воно десь там, але досі слабко орієнтуюсь у зворотному боці Вікіпедії, тому дякую за роз'яснення. Мене, до речі, зело надихають Ваші редагування і все, що Ви робите. Тому якщо я десь туплю чи роблю щось незрозуміле, це скоріше за все через незнання чи непорозуміння, то Ви кажіть, я відкрита до діалогу :) Franzekafka (обговорення) 14:16, 6 червня 2019 (UTC)

Нейтральна точка зору[ред. код]

Вітаю! Дякую за доповнення на сторінці Жінка, але є деякі зауваження. Ваші редагування, як я спостеріг, мають ухил до фемінізму. Ви розумієте, що у Вікіпедії заборонена пропаганда чого б не було (ВП:НЕТРИБУНА)? Ви пишете в одному з розділів про утиски жінок і дискримінацію, але не пишете про відповідну дискримінацію чоловіків (наприклад, обов'язкову військову службу в багатьох країнах, пізніший вихід на пенсію, «презумпція винуватості» чоловіків у розгляді справ між чоловіком та жінкою, обов'язок чоловіка утримувати дружину в деяких країнах)? Я не кажу про безкоштовний вхід до багатьох нічних клубів жінкам, у той час як чоловіки повинні платити, причому чимало. Малу кількість жінок серед суспільних діячів, науковців, творчих людей (у тих країнах, де нема офіційної дискримінації) простіше за все пояснити їхньою анатомією, пов'язаністю з дітонародженням, а також характерним жіночим менталітетом, що спрямовує інтереси на дім, родину, прагнення бути привабливою для чоловіків. У Вікіпедії, приміром, дуже мало жінок, але в цілому жінок в Україні (у тому числі тих, що мають доступ до Інтернету) набагато більше, ніж чоловіків. Не знаю, як в Україні, а в Москві я бачу скрізь жінок з телефонами і планшетами, їх точно не менше, ніж чоловіків. Так чому ж у Вікіпедії жінок менше, хоча тут нема ніякої дискримінації (навпаки, є підстави припустити позитивну дискримінацію, з огляду на обрання адміністратором Нестеренко Оля), ніяких домагань, пониженої зарплати і відмови на рецензування? Мені чомусь здається, що жінки просто цікавляться більше світськими плітками, кулінарними рецептами, фітнесом та своїми світлинами в Інстаграмі. Не подумайте, що я їх засуджую, це зовсім не погано, ні, але будувати теорію дискримінації на основі непредставленості чи малої представленості десь жінок я вважаю абсурдним. Для жінки в першу чергу необхідно бути жінкою, а не прагнути нічим не відрізнятися від чоловіка, позбувшись свої жіночності. Це ж безглуздо. З повагою і найкращими побажаннями --В.Галушко (обговорення) 22:58, 24 липня 2019 (UTC)

Community Insights Survey[ред. код]

RMaung (WMF) 14:47, 6 вересня 2019 (UTC)

Reminder: Community Insights Survey[ред. код]

RMaung (WMF) 15:13, 20 вересня 2019 (UTC)

Reminder: Community Insights Survey[ред. код]

RMaung (WMF) 19:51, 3 жовтня 2019 (UTC)

Новий спосіб допомагати новачкам[ред. код]

Вигляд увімкненої домашньої сторінки новачка

Привіт! Ви належите до найактивніших патрульних останнього часу; оскільки ви проводите чимало часу у Вікіпедії, то я подумала, що вам може бути цікаво.
Планується (я писала про це у Кнайпі (пропозиції)) увімкнути в уквікі нову функцію під назвою «Домашня сторінка новачка»: свіжозареєстрований користувач матиме власну «домашню», де будуть підказки про те, що можна зробити, і, що головне — згадуватиметься персональний наставник. Таким чином, новачок могтиме звернутися із запитанням не в знеособлену кнайпу (про яку ще якось треба дізнатися), а до конкретної людини, яка зголосилася допомагати.
Система випадково присвоюватиме новачкам когось зі списку тих, хто додав своє ім'я на цій сторінці: Вікіпедія:Кнайпа (допомога)/Наставники.
Якщо вам цікаво допомагати новачкам, будь ласка, додайте своє ім'я користувача на цій сторінці.
Дякую! -- Ата (обг.) 18:52, 11 жовтня 2019 (UTC)

Гендер в деталях[ред. код]

Доброго дня, статтю про сайт «Гендер в деталях» номінували на вилучення. Я внесла трохи правок, врахувавши зауваження до нейтральності. Оскільки Ви активно працюєте над гендерною тематикою, можливо, Вам також буде цікаво долучитись до обговорення і покращення статті. З повагою,--Людмилка (обговорення) 14:21, 25 жовтня 2019 (UTC)

Дотримання мовних стандартів[ред. код]

Вітаю, прохання дотримуватись мовних стандартів в українській Вікіпедії. Фемінітиви — невід'ємна частина літературної української мови, проте на сторінках Вікіпедії можуть вживатися лише поширені, широковживані слова. Вікіпедія не може бути використана як майданчик для просування новоствореної лексики, тих форм слів, що ще не набули популярності в українській мові. --yakudza 02:17, 5 листопада 2019 (UTC)

Місячник пам'яті користувача Qweasdqwe[ред. код]

Вітаю! Запрошую долучитись до учасників місячника пам'яті користувача Qweasdqwe, що проходить від 4 листопада до 4 грудня 2019 року.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 11:16, 5 листопада 2019 (UTC)

Дерево категорій[ред. код]

Вітаю! Бачив Ваше запитання про структуру категорій. Я займаюся цим і можу підказати. Категорія, якою Ви цікавитесь справді крива, навіть дуже. Глянути можна тут. Переважна більшість категорій у нас має такі включення. Виправляти і виправляти. --Submajstro (обговорення) 14:45, 13 січня 2020 (UTC)

Сумнівні правки в статті про 8 березня[ред. код]

Привіт, в травні минулого року, редагуючи статтю Міжнародний жіночий день, Ви затвердили зміни додані раніше користувачем @Тарас Бакун: декілька речень з загальним смислом, що, нібито, за одною з версій свято пов'язане з виступами за права повій. З тими твердженнями така проблема, що вони не мають нормальних джерел, лінки ведуть на публікацію-передрук з бложика. Наразі я поставив шаблон про недостатність того джерела, повідомив автора правок і чекаю реакції: або добрих джерел, або видалення тих тверджень. Пишу Вам, по-перше, як патрульній, що затвердила ті редагування, по-друге, сподіваючись, що Ви більше в темі жіночого руху і можете знати якісь підстави тої версії. Якщо так, то можете допомогти з пошуком джерел на її підтвердження, а ні, то моніторити тему і видалити через декілька днів цю безджерельну інформацію, бо я можу й забути. З повагою, fed4ev (обговорення) 21:36, 26 лютого 2020 (UTC).

Шаблон Пишу у статті Список феміністичних дат[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Список феміністичних дат був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 17:30, 20 серпня 2020 (UTC)

Відкіт і скасування[ред. код]

Нагадую вам, що використання кнопки "відкотити зміни" не за призначенням, а саме НЕ для відкоту вандалізму є неприпустимим. Є кнопка "скасувати". Не зловживайте і дотримуйтесь правил Вікіпедії. --Kanzat (обговорення) 16:20, 23 вересня 2020 (UTC)

Категорія:ЛІкарки[ред. код]

ЛІкарки, має бути Категорія:Лікарки--Kamelot (обговорення) 05:03, 4 грудня 2020 (UTC)

Докторка, професорка[ред. код]

Вітаю, ми колись давно вже обговорювали цю тему, і мені здавалось, що прийшли до розуміння. Будь ласка, не використовуйте слова з розмовної чи публіцистичної лексики у енциклопедичних статтях. В Україні не існує посади "професорка", так само і не існує "кандидаток наук" чи "докторок наук". Вікіпедія не може бути інструментом для просування будь-яких ідей, якими б прогресивними вони не здавались би. --yakudza 14:38, 4 грудня 2020 (UTC)