Обговорення:Список переможців чемпіонату Іспанії з футболу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Feat lists.svg

Цей список належить до вибраних списків. Див. сторінку обговорення. Вибраний 25 січня 2019 року.


Обговорення номінації:

Список переможців чемпіонату Іспанії з футболу 4—1—0[ред. код]

Пропонує: @TnoXX та Roman333:

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Список переможців чемпіонату Іспанії з футболу 4 1 0 80% 16 листопада 2018 надано 25 січня 2019
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Roman333 (обговорення) 17:56, 16 листопада 2018 (UTC)
 2. --Arxivist (обговорення) 10:34, 18 листопада 2018 (UTC)
 3. --Viiictorrr (обговорення) 11:02, 18 листопада 2018 (UTC)
 4. --Alex Kushnir (обговорення) 08:13, 24 грудня 2018 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Поки тут. Згодом надам список зауважень. У будь-якому випадку зараз, як автор, не можу прийняти те, що це потенційний вибраний список.
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 1. Як на мене, списку занадто рано у вибрані. Я коли був активний, планував оформити стовпчики зі статистикою так, як у списку чемпіонів України. Преамбулу треба розширити.--З повагою, TnoXX parle! 20:54, 18 листопада 2018 (UTC)
  Статистику можна переробити, на це знадобиться не так вже багато часу. Але тоді маємо іншу проблему — побудова таблиць дещо відрізняється. У чемпіонів Іспанії є стовбець про інші виграні турніри і він займає 12 відсотків ширини. Якщо робити по вашому — може виникнути брак місця. На великому моніторі це буде не видно, а на екрані меншого розміру може виглядати кривенько. Загалом, треба поміркувати, як ще можна поліпшити. --Roman333 (обговорення) 05:36, 19 листопада 2018 (UTC)
  Не забувайте є мобілки та планшети. Усім не вгодити повністю. А таку статистику створити можна, що скоротити є, що удосконалити є +)--『 』 Обг. 13:02, 21 листопада 2018 (UTC)
  @AlexKozur: а вона — статистика — там завжди була. ) Я не бачу необхідності у переробці додаткової інформації. Зауваження про преамбулу є цілком доречним, сподіваюсь на вихідних зроблю. --Roman333 (обговорення) 20:49, 21 листопада 2018 (UTC)
 • YesТак Зроблено:
 1. Вступ до списку;
 2. Таблицю переможців, які здобували титули як гравці і тренери (розділ «Статистика»). --Roman333 (обговорення) 15:50, 25 листопада 2018 (UTC)

 1. Літери у таблиці і поза нею мають однаковий розмір — це мою принципова позиція.
 2. Я зберіг статистику у таблиці, тому що авторів у статті двоє: я і TnoXX (це компромісний варіант). Водночас, я не бачу необхідності в додаванні статистики у цю таблицю. Ну прописали, а що далі? Яку з цього можна взяти інформацію? На мій погляд — ніякої. У кожному рядку є пряме посилання на конкретний сезон, кому цікаво може перейти і подивитись: який був відрив від другого місця, чи став чемпіон найрезультативнішою командою і тд.
 3. Статистику можна робити окремою таблицею — тоді хоч можна порівняти попередній сезон з наступним. Але зараз об'єм сторінки понад 150 000 і чи потрібно збільшувати. Цей список не статичний, він буде поновлюватися кожного року. І це треба також враховувати.
 4. Як би я робив цей список самостійно: 1) не додавав у таблицю статистичні показники чемпіонів. 2) Натомість, я б прописував після кожної таблиці окремі статистичні моменти. Наприклад:
  • 1931/32 — «Реал» протягом турніру не зазнав жодної поразки.
  • ХХХХ/ХХ — дві команди набрали однакову кількість балів. Чемпіона визначили за різницею забитих і пропущених очок.
  • ХХХХ/ХХ — гравець команди-чемпіона встановив рекорд результативності і тд.
 5. TnoXX, в технічних дисциплінах гарною вважається таблиця, яка має мінімальну кількість білих плям. Запропоновний вами варіант — їх збільшує. З самого початку появи цього списку акцент був зроблений на складах команд. У такому вигляді вона [сторінка] мене цікавить, а проста статистика з одним, прописаним мікроскопічними літерами розділом, який мене цікавить — однозначно ні.
 6. Стосовно «Барселони»-84/85. Вся інформація має бути назовні. Перед списком є примітка, що до таблиці вносяться гравці, які провели 1 матч у переможному сезоні і не важливо він був аматором чи професіоналом. Водночас ви не можете підтвердити, що всі гравці 30-х років були професіонали.
 7. Воротар/польові гравці або воротар/захисник/... — я не маю повної інформації на цей час. Хіба це такий великий недолік, що не давати статус. Але ж в наведеному вище статусному списку його [поділу на позиції] взагалі немає — Список чемпіонів України з футболу. --Roman333 (обговорення) 08:19, 30 листопада 2018 (UTC)
 8. У примітках не згадуються інші виграні турніри, тому вона [примітка] має бути перед цим стовбцем. --Roman333 (обговорення) 08:43, 30 листопада 2018 (UTC)


 • Можливо буде цікава така інформація про гравців з команд-чемпіонів? Записувати її після таблиці у кожному розділі:

29-36

Індивідуальні нагороди гравців з команд-чемпіонів:

 • Трофей Самори — Грегоріо Бласко (1930, 1934, 1936), Рікардо Самора (1932, 1933)
 • Трофей Пічічі — Гільєрмо Горостіса (1930), Бата (1931), Мануель Оліварес (1933)

40-50

Індивідуальні нагороди гравців з команд-чемпіонів:


50-60

Індивідуальні нагороди гравців з команд-чемпіонів:


2011-2018

Індивідуальні нагороди гравців з команд-чемпіонів:

Існують також Приз Мігеля Муньйоса, Трофей Ді Стефано, Трофей Сарри. Взагалі чи потрібно робити таке доповнення??? --Roman333 (обговорення) 14:06, 30 листопада 2018 (UTC)

Отже, по відповідях:
 • У мене немає принципу щодо розміру літер в статті та таблиці. Не бачу жодної проблеми з тим. Ба більше, я з використання різного тексту, тільки б інформації то не шкодило;
 • А яка користь від складу команди у такому поданні?) А від того, що ще клуб виграв у тому сезоні? На мою думку, статистика — це як "звіт" команди, вона податься на всіх футбольних порталах і дозволяє поглянути, яким чемпіоном була команда (багато поразок — заледве стали чемпіоном, мало поразок — їм не було рівних);
 • не треба нічого порівнювати, у такому вигляді і так є порівняння між чемпіонами однієї і тієї ж епохи;
 • можна замість додаткових титулів прописувати таке, якщо, звичайно, є АД;
 • я не "технар", але виглядає, що саме теперішня таблиця (яку я прописав давно давним) має більше білих плям, ніж запропонована мною. Справді, у другому варіанті ряд показників згруповані в одну клітинку, а стовпчик з додатковими завоюваннями яким був, таким і є. Прогляньте ще раз;
 • не маю нічого проти, я тільки запропонував варіант з тим, як підкреслити особливість цих гравців4
 • тому нехай буде "воротарі" та "польові гравці";
 • у примітках все то згадується.--З повагою, TnoXX parle! 10:31, 9 грудня 2018 (UTC)
 • пункт 1: Якщо вся або майже вся інформація знаходиться в таблиці, навіщо її прописувати зменшиним шрифтом. Хіба у тексті так хтось робить?
  пункт 2: Ви були першим автором цієї сторінки і саме ви зробили у таблиці стовбці про склади чемпіонів і перемоги у інших турнірах того сезону. Можемо повернутися до сторінки Список чемпіонів України з футболу. Навіщо там склади.
  пункт 5: я прибрав зі складу гравців, які не грали в переможному сезоні і стовбець «Примітки» (поєднав його з іншим). При таких змінах не може збільшитись кількість білих плям.
  пункт 8: побачив, що є в примітці згадки про інші турніри; складненько знайти [1]. Навряд буду переробляти. Тут може кожен трактувати по-своєму. --Roman333 (обговорення) 14:05, 9 грудня 2018 (UTC)
  Ще раз:
  1) для мене, на відміну від вас, розмір тексту не є надважливим, тому можна його подавати стандартним розміром, зменшиним чи збільшеним. Можна спробувати і в запропонованій мною таблиці писати стандартним розміром;
  2) Зробив, бо намагався створити, щось відмінне, тим паче вся інформація підтверджується АД. Склади наведені, бо коли створював сторінку і дивився на інші Вікіпедії, мені здалося дивним, що акцент у тих списках не на гравцях (а вони ж чемпіони), а на загалом п'єдесталі сезону. Те ж саме з додатковими виграними кубками: цим я хотів підкреслити те, наскільки домінантною була команда у тому сезоні. Жоден з моїх "первинних виборів" не є якимсь сталим і його можна змінювати, але, звичайно, на щось краще. Статистика, на мою думку — це цікаві футбольним фанам дані, але й вони мають бути оформлені не як сирітки, а як повноцінні члени таблиці;
  5) забравши текст ви зменшили кількість білих плям? Окей, спробуймо дійти згоди, що таке "біла пляма". У контексті цього списку та мого розуміння — це пуста або майже пуста клітинка, стовпчик і тд.
  Тепер про додану вами інформацію (опісля кожної таблиці, про нюанси сезону): є примітки на то? Та й ця інформація частково дублює ту ж статистику в таблиці--З повагою, TnoXX parle! 21:08, 9 грудня 2018 (UTC)
  Ви зробили свій вибір, двічі проти не проголосуєш. Необхідність надання приміток, я можу обґрунтувати — тут цієї необхідності немає. У номінаціях «добра стаття» і «вибраний список» роблять примітки там де треба і де не треба. Головне, щоб у кожному абзаці було; і не важливо, що там об'єднані три-чотири події (однієї досить). І зворотній випадок: багато інформації, тому розбив не декілька. І ніхто не дочитується: помилка і крапка. --Roman333 (обговорення) 22:13, 9 грудня 2018 (UTC)

Підсумок: Обговорення триває два місяці. Останній допис 24 грудня. Список отримав необхідну підтримку від користувачів (80%) і набув статус вибраного.--Стефанко1982 (обговорення) 11:03, 25 січня 2019 (UTC)

Приклад таблиці[ред. код]

Сезон Переможець турніру Гравці, задіяні за команду Тренер Статистика Інші виграні турніри Виноски
М В Н П О З Пр Р
1980–1981 600px Bianco e Blu a Strisce.png
«Реал Сосьєдад»
1
воротар — Луїс Арконада; польові гравці — Хуліо Олайсола[es], Хенаро Селаєта, Ігнасіо Кортабаррія, Альберто Горріс, Хесус Самора, Хосе Дієго Альварес[es], Періко Алонсо[it], Хесус Сатрустегі, Роберто Лопес Уфарте, Сантьяго Ідігорас, Педро Очоторена[es], Педро Уральде, Хосе Марія Бакеро, Елісео Мурільйо[es], Хуан Антоніо Ларраньяга, Агустін Гахате[it], Гастелу[es], Хуан Марія Аміано[es] Альберто Ормачеа 34 19 8 7 45 59 29 +30 [1]
1984–1985 600px Catalano azulgrana.png
«Барселона»
10
воротар — Хав'єр Уррутікоечеа; польові гравці — Херардо Міранда[ca], Хуліо Альберто Морено, Хосе Алексанко, Мігель Б'янкетті[ca], Бернд Шустер, Віктор Муньйос, Рамон Кальдере[ca], Стів Арчибальд, Хуан Карлос Рохо[en], Франсиско Карраско, Естебан Віго[ca], Франсиско Клос[ca], Маркос Алонсо Пенья, Хосе Вісенте Санчес, Хосе Торал[ca], Пічі Алонсо, Хосе Мораталья[ca], Мігель Анхель Алонсо[ca].

Також[2] 
Крістобаль Санчес Лопес, Луїс Мілья, Франсиско Лопес, Мартін Домінгес[ca], Мануель Лобо, Алехандро Буено Рамон, Мігель Ретуерто, Хосе Мігель Аранда, Антоніо Паділья Вертедор, Хуан Карлос Каррерас, Хорді Дуран, Франсиско Абельян Камара
.
Террі Венейблз 34 21 2 11 53 69 25 +44
 • Якщо є титул, то використовувати small
 • Для списку титулів *
[3]

@Roman333:, вгорі варіанти того, як можна гарно оформити статистику і при цьому не жертвувати розділом про виграні трофеї. Також я знайшов рішення для молодіжної команди Барселони. Щодо того, що треба зробити, щоб список справді був вибраним, то тут я вважаю, що слід перенести примітку в окремий стовпчик, як у прикладі вище, щоб джерело підтверджувало абсолютно всі дані, а не лише тренера. Я також думаю, що список має вигляди уніфіковано: або всюди "польові гравці та воротарі", або всюди поділ по позиціях. Я також думаю, що ваш вступ має бути з самого початку, мій можна витерти, але він має бути більш конкретнішим.--З повагою, TnoXX parle! 20:10, 28 листопада 2018 (UTC)

А вся таблиця має центрований текст?--『 』 Обг. 19:32, 29 листопада 2018 (UTC)
Так. Це, правда, уже нюанси смаку--З повагою, TnoXX parle! 20:18, 29 листопада 2018 (UTC)
тоді text-align:"center" пропишіть для усієї таблиці, а не для кожного рядка align="center". П.С: 1) якщо розділ виноски як одна і та ж база даних, то краще вказати це як примітку в шапці біля Сезон, та додати до розділу Джерела. 2) або, якщо не дуже важливо, зробити виноски біля років сезону, тоді можна зекономити ще місце. --『 』 Обг. 21:28, 29 листопада 2018 (UTC)
 1. Літери у таблиці і поза нею мають однаковий розмір — це мою принципова позиція.
 2. Я зберіг статистику у таблиці, тому що авторів у статті двоє: я і TnoXX (це компромісний варіант). Водночас, я не бачу необхідності в додаванні статистики у цю таблицю. Ну прописали, а що далі? Яку з цього можна взяти інформацію? На мій погляд — ніякої. У кожному рядку є пряме посилання на конкретний сезон, кому цікаво може перейти і подивитись: який був відрив від другого місця, чи став чемпіон найрезультативнішою командою і тд.
 3. Статистику можна робити окремою таблицею — тоді хоч можна порівняти попередній сезон з наступним. Але зараз об'єм сторінки понад 150 000 і чи потрібно збільшувати. Цей список не статичний, він буде поновлюватися кожного року. І це треба також враховувати.
 4. Як би я робив цей список самостійно: 1) не додавав у таблицю статистичні показники чемпіонів. 2) Натомість, я б прописував після кожної таблиці окремі статистичні моменти. Наприклад:
  • 1931/32 — «Реал» протягом турніру не зазнав жодної поразки.
 5. TnoXX, в технічних дисциплінах гарною вважається таблиця, яка має мінімальну кількість білих плям. Запропоновний вами варіант — їх збільшує. З самого початку появи цього списку акцент був зроблений на складах команд. У такому вигляді вона [сторінка] мене цікавить, а проста статистика з одним, прописаним мікроскопічними літерами розділом, який мене цікавить — однозначно ні.
 6. Стосовно «Барселони»-84/85. Вся інформація має бути назовні. Перед списком є примітка, що до таблиці вносяться гравці, які провели 1 матч у переможному сезоні і не важливо він був аматором чи професіоналом. Водночас ви не можете підтвердити, що всі гравці 30-х років були професіонали.
 7. Воротар/польові гравці або воротар/захисник/... — я не маю повної інформації на цей час. Хіба це такий великий недолік, що не давати статус. Але ж в наведеному вище статусному списку його взагалі немає — Список чемпіонів України з футболу. --Roman333 (обговорення) 08:18, 30 листопада 2018 (UTC)
Сезон Переможець турніру Гравці, задіяні за команду Тренер Статистика Інші виграні турніри Виноски
М В Н П О З Пр Р
1980–1981 600px Bianco e Blu a Strisce.png
«Реал Сосьєдад»
1
воротар — Луїс Арконада; польові гравці — Хуліо Олайсола[es], Хенаро Селаєта, Ігнасіо Кортабаррія, Альберто Горріс, Хесус Самора, Хосе Дієго Альварес[es], Періко Алонсо[it], Хесус Сатрустегі, Роберто Лопес Уфарте, Сантьяго Ідігорас, Педро Очоторена[es], Педро Уральде, Хосе Марія Бакеро, Елісео Мурільйо[es], Хуан Антоніо Ларраньяга, Агустін Гахате[it], Гастелу[es], Хуан Марія Аміано[es] Альберто Ормачеа 34 19 8 7 45 59 29 +30 Виграний кубок [4]

Таблиця зі стандартним текстом (ваша принципова позиція). Мені менше подобається, але і так нормально.--З повагою, TnoXX parle! 21:12, 9 грудня 2018 (UTC)

Якщо бажаєте, переробіть. Кількість титулів потрібно писати у дужках. Я не бачу необхідності в окремому стовпці «Виноски». --Roman333 (обговорення) 21:39, 9 грудня 2018 (UTC)
Там переплутані нічиї і поразки. Тут виходить 46 очок. --Roman333 (обговорення) 21:41, 9 грудня 2018 (UTC)
Я знаю, я поміняю їх місцями--З повагою, TnoXX parle! 21:46, 9 грудня 2018 (UTC)
Краще брати більш поширене кодування у шапці таблиці: МЗ, МП, РМ → Чемпіонат Німеччини з футболу 2017—2018: Бундесліга. --Roman333 (обговорення) 21:51, 9 грудня 2018 (UTC)

Примітки[ред. код]

 1. Real Sociedad 1980-81. www.bdfutbol.com. Historial Spanish Soccer Database. Процитовано 2013-09-28. (англ.)
 2. Гравці молодіжного складу, які під час страйку футболістів-професіоналів грали з «Сарагосою»
 3. Barcelona 1984-85. www.bdfutbol.com. Historial Spanish Soccer Database. Процитовано 2013-12-07. (англ.)
 4. Real Sociedad 1980-81. www.bdfutbol.com. Historial Spanish Soccer Database. Процитовано 2013-09-28. (англ.)