Обговорення користувача:Viiictorrr

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Зміст

Ласкаво просимо!

   RedPillar.png Основні засади Вікіпедії   
Flag of Ukraine.svg
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, Viiictorrr!
   Nuvola apps kmessedwords.png Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проектом.

Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікірозмітки.

Якщо виникли запитання щодо проекту або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповіді на Ваше питання там немає, поставте його у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете звернутися за порадою до будь-якого користувача з цієї категорії.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your language skills, you are welcome to create your own user page, add interwiki links, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask for our help on the Community Portal (help).
   Crystal Clear app ksirtet.png Як створити статтю
   View-refresh.svg Як редагувати статті
   Crystal Clear app lphoto.png Ілюстрування статей
   Icona de la Pluja d'Idees de la Taverna de la Viquipèdia.png Потренуйтеся тут!
   Accessories-text-editor.svg Правила і настанови
   Crystal Clear app ktip.png Стиль оформлення статей
   Green copyright.svg Авторські права
   Help-browser.svg Довідка
   Crystal Clear app Login Manager.png Користувачі, що допоможуть Вам
   Nuvola apps bookcase.svg Словничок вікітермінів

-- Automatic welcomer (обговорення) 13:39, 19 червня 2015 (UTC)

Вулиці Львова[ред. код]

Привіт! Дякую за створені статті про вулиці Львова. Якщо дозволите, дам кілька порад:

 1. будь ласка, не копіюйте бездумно джерела. Наприклад, у статті Вулиця Околична (Львів) ви даєте посилання на «Довідник перейменувань вулиць і площ Львова», на сторінку № 13. Насправді, у цьому довіднику (скан якого можна знайти за вказаним у джерелі посиланням або PDF-файл в інтернету) дані про вулицю Околичну містяться на сторінці № 44 (див. тут [1]. Щодо довідника «1243 вулиці Львова» також є сумніви щодо номеру сторінки. Цей довідник у мене є і при створенні статті я перевіряю номер сторінки (зараз його «під рукою» нема, ввечері перевірю). Можу для вас відсканувати перелік вулиць із нумерацією сторінок, а дані з довідника можна знайти в інтернеті (наприклад, отут [2], тільки не забувайте про авторські права )).
 2. У шаблоні-картці, в останньому пункті «|OSM», де йде посилання на проект OpenStreetMap, краще, якщо є у цьому проекті, вказувати посилання не на лінію, а на вулицю. Дивіться, у посиланні, що ви вказали у статті про Околичну вулицю [3] зліва внизу є текст «Входить до складу: Зв’язок Околична вулиця (2635388) (як street)». Якщо вказати в картці код вулиці, що у дужках — 2635388 — буде посилання на вулицю із відміченими на мапі будинками, що приписані до цієї вулиці. Порівняйте — [4]
 3. на сторінку обговорення ставте, будь ласка, шаблон вікіпроекту «Львів» {{Вікіпроект:Львів}}. В ідеалі — створіть відповідний елемент Вікіданих, це просто.

Якщо виникнуть питання — пишіть на мою СО, спробую допомогти.--Xsandriel (обговорення) 07:30, 25 січня 2017 (UTC)

 • я з Околичною трошки напартачив, бо мав їхати з міста. як приїду - обов`язково виправлю огріхи.--Viiictorrr (обговорення) 17:04, 26 січня 2017 (UTC)

Перейменування[ред. код]

А де ще є вулиця Бой-Желенського, окрім Львова?--Анатолій (обг.) 15:32, 29 січня 2017 (UTC)

Тут можна посперечатися в доцільності приставки «(Львів)», але всяке може бути. Можливо, десь у Польщі чи Україні таке вже є, чи може з’явитися, тож ліпше підстрахуватися. Чи маєте інакшу думку?--Viiictorrr (обговорення) 15:43, 29 січня 2017 (UTC)
Ну якщо знайдеться, тоді й перейменуємо, а поки нема, лишаємо без уточнення.--Анатолій (обг.) 23:34, 29 січня 2017 (UTC)
хай буде--Viiictorrr (обговорення) 10:22, 30 січня 2017 (UTC)

Мел Гібсон[ред. код]

Привіт! Розумію ваше обурення. Я не кажу, що це нагальніша проблема, ніж інші. Просто помітив і виправив. Чому? У Вікіпедії діє чинний правопис (який би він поганий не був, його ніхто не скасовував), згідно якого Латинські літери «ɡ» і «h» звичайно транслітерують літерою «г» (1). До того ж написання Ґібсон ніде не зустрічав, а Гібсон настільки часте, що вже усталилось (2) і вживається у всіх українських виданнях і на всіх веб-сайтах.

Сам воював за Ґаль Ґадот, а не Галь Гадот (Чи Ґотем, а не Готем), але ніякого результату це не принесло.Якщо в подальшому виникнуть зауваження чи запитання пишіть мені на сторінку обговорення. З повагою--PS (обговорення) 11:50, 2 лютого 2017 (UTC)

Просто дивіться, якщо є посилання на сторінку(Мел Ґібсон) і воно дійсне, чим погано? Якби ж воно було не робочим, а так - цілком гаразд було. Ґотем усе ж лишився, тож не все так і погано. Усе ж, спеціально відкривати мій внесок і правити всі сторінки з Мелом, де трапляється Ґ на Г - це доволі таки дивно, погодьтеся?
Ви, певне, й самі знаєте, але традиційно в перекладі імен і назв українська мова була зорієнтована на звучання, натомість російська – на написання. Українські автори чи редактори, які правлять тексти, запозичують англійські назви не з мови-джерела, а з російської, в часто спотвореному вигляді. Запитайте американця чи англійця, хто такі, Джуд Лоу, Ральф Фіенес чи для повноти картини Бернард Шоу, Грехем Грін тощо. Небагато впізнають за ними кіноакторів, імена яких в мові оригіналу вимовляються відповідно як, Джуд Лов, Рейф Файнз, Бернард Шов, та Ґрегем Ґрін. Така інтелектуальна й ментальна залежність від рос. культури стає причиною не лише спотворення власних назв, а й викривлення картини цілого світу так, неначе українці не мають своїх і воліють дивитися на світ російськими очима. Тож певна річ, декомунізація й десовєтизація України має бути не лише в топоніміці, але й в царині мови, починаючи якнайперше з правопису.
Та все ж, як би це не було сумно, але ваша правда, допоки діє чинний правопис, усі ці розмови - коту під хвіст. --Viiictorrr (обговорення) 12:26, 2 лютого 2017 (UTC)
Навмисно я ваш внесок не відкривав. Просто у пошуку ввів і там усі статті відредагував. Не мав наміру якось образити. Так, ви праві, перенаправлення можна залишати, але мені подобається коли усе уніфіковано, коли в усіх статтях зазначено «канонічну» назву.
Ще на початку волів не прив'язуватись до правопису, ігноруючи деякі правила на догоду перекладу за вірним звучанням. Але після кількох випадків, коли вже майже доходило до війн редагувань, та перечитування численних голосувань і обговорень спільноти, змирився та підкорився правилам. Думаю, згодом відбудуться зміни у правописі й усе стане на свої місця:)--PS (обговорення) 16:29, 2 лютого 2017 (UTC)
Тоді вибачайте за хибну думку. Та все ж, нічого не станеться, коли де-не-де траплятиметься Ґ :)
Відносно оновлення правопису, то, згідно джерел, має бути оновлений, не радикальний правопис (себто без там "клясик" тощо) наприкінці літа 2017 року. Як стало відомо, разом із затвердженням 2015 року нового складу Української національної комісії з питань правопису ухвалено рішення про закритий формат засідань Комісії до повного й логічного завершення роботи над новим проєктом правопису української мови. Таке рішення, за словами директора Інституту української мови НАН України Павла Гриценка, є наслідком негативного досвіду роботи над Проєктом правопису 1999 року, коли поширення детальної інформації виявилося згубним для самої справи. Так, зацікавлені сторони почали втручатися, виставляти на посміх пропоновані зміни, поширювати чутки та спотворену, недостовірну й негативно забарвлену інформацію в ЗМІ. Відтак до Інституту почали надходити організовані листи з висміюванням пропозицій правописної комісії й вимогами припинити роботу. Слід нагадати, що внаслідок побоювання тодішньої влади йти проти "підігрітого" населення, Комісії наказали відкласти обговорення.
Можливо, вони зменшать вийнятки, або й зовсім приберуть їх, аби мова стала легшою, можливо всякі слова, типу "ґросмайстер"(бо є майстер, а не мейстер) і "проєкт"(як і об’єкт/суб’єкт) додадуть і уніфікують, і також, ясна річ, визначать сфери вжитку Ґ(аби вона не була як п’яте колесо до воза, як є зараз). Словом треба чекати й писати, за охоти, листи Комісії з питань правопису на електронну скриньку Інституту української мови НАН України (ukrmov@gmail.com).
Загалом, це все, що я чув.--Viiictorrr (обговорення) 16:46, 2 лютого 2017 (UTC)

Листування[ред. код]

Вітаю, я отримав лише перші кілька слів. Прошу написати на сторінці обговорення або у соцмережі (у мене на сторінці). --Goo3 (обговорення) 10:57, 4 лютого 2017 (UTC)

Надіслав вам запит у ФБ.--Viiictorrr (обговорення) 11:27, 4 лютого 2017 (UTC)

Ерік Гейнрікс[ред. код]

Вітаю!
Ви перейменували статтю. Я не проти, може й так, але лише за умови, що ви володієте фінською. Так, чи ні?--Ejensyd (обговорення) 22:17, 5 лютого 2017 (UTC)

Добрий день
Гадаю, аби розуміти, як перекладається те чи інше слово, або передається звук, можна глянути до правопису чи правил транслітерації/словників. Звично h у нас передається як г, але що ж відносно фінської мови, то можете глянути такі правила транслітерації, наведені в додатку фінсько-українського словника Юрія Зуба (Гельсінський університет, 2012).
Власне - Правила транслітерації фінських власних назв українською--Viiictorrr (обговорення) 07:16, 6 лютого 2017 (UTC)
Дякую. Ще одна подяка за корисне посилання. Але на питання, чи володієте фінською, Ви не відповіли. Може б ця відповідь мені колись згодилася при подальшій роботі. --Ejensyd (обговорення) 18:34, 6 лютого 2017 (UTC)
На жаль — ні, не володію.--Viiictorrr (обговорення) 18:37, 6 лютого 2017 (UTC)

Щодо середньовіччя[ред. код]

Вітаю. Ваше прохання я виконав, але в мене до Вас зустрічне прохання звертатися до мене по-можливості на моїй сторінці обговорення або через використання шаблону {{ping}} на сторінках обговорень, а не через лист на електронній пошті. Дякую.--Andriy.v (обговорення) 08:35, 15 лютого 2017 (UTC)

Звертання ел. поштою зручніше, позаяк людина швидше відгукнеться. Вдячний.--Viiictorrr (обговорення) 14:07, 15 лютого 2017 (UTC)

Правопис текстів цитат[ред. код]

Вітання! У статті Голоднюк Устим Володимирович, ви виправили правопис у цитатах. Звертаю увагу, що в цитатах текст не виправляється, навіть якщо там є очевидні чи навіть грубі помилки правопису. Будь ласка, не робіть так більше. І якщо ви це робили вже в інших статтях, поверніть назад оригінали цитат. --Микола Василечко (обговорення) 14:01, 25 лютого 2017 (UTC)

Пане, відносно цитат знаю, але певне через неуважність змінив. Вдячний за реагування.--Viiictorrr (обговорення) 14:59, 25 лютого 2017 (UTC)

Зняток/знімок[ред. код]

Вітаю! Стосовно російсько-українського словника, в якому присутнє слово «зняток», то це, звичайно , додає йому ваги, і говорить, що таке слово трапляється, але я цей словник знайти не зміг, і він явно не авторитетніше за тлумачні словники української мови, де його нема. Крім того, на точний запит "зняток екрана" Google видає 66 результатів, при чому, якщо придивитися, то це все передрукування однієї новини, а на "знімок екрана" - 318 тисяч, тож воно, гм, досить маловживане. Тож чи взагалі це слово можна подати як один із варіантів у статті Знімок екрана це ще питання --Krupolsky (обговорення) 16:14, 10 березня 2017 (UTC)

Як на мене, то що більше синонімів, то ліпше для мови. Слово цілком нормальне, тож не бачу великої проблеми в його використанні.--Viiictorrr (обговорення) 16:16, 10 березня 2017 (UTC)
Для мови так, і погоджуюся що воно нормальне. Але ж Вікіпедія має використовувати ті слова, які зрозумілі більшості україномовних, інакше все дуже просто: її ніхто читати не буде, а підуть туди, де все написано зрозуміло --Krupolsky (обговорення) 16:45, 10 березня 2017 (UTC)
Саме тому воно подається як синонім, а не основний термін. Якщо ж ми те слово вилучимо, то ви праві, про нього дійсно ніхто не згадає.--Viiictorrr (обговорення) 17:06, 10 березня 2017 (UTC)

Щодо блокувань[ред. код]

Вітаю! Щодо згаданого першого блокування, то я виходив з того, що це друге блокування і між ними пройшов тривалий час. Крім того я не впевнений, що адреса статична (провайдери можуть змінювати адреси у будь-який час і можуть бути повтори). У другому випадку блокування було четверте за короткий час. Попередні були прогресивні (два з них мої). --Basio (обговорення) 18:41, 12 березня 2017 (UTC)

Тоді зрозуміло. Вдячний за реагування.--Viiictorrr (обговорення) 18:58, 12 березня 2017 (UTC)

Шаблон:451[ред. код]

стосовно ред.№ 18390822: температура в назві роману подана у градусах за Фаренгейтом (позначається °F). Звідки інформація, що потрібно писати "°C"?

451 градус за Фаренгейтом: "451 градус за Фаренгейтом (233 градуси за Цельсієм) — температура, при якій загоряється папір." --User532 (обговорення) 19:19, 16 березня 2017 (UTC)

А ви читали, що там внизу писало в розділі «Назва»? Хоча по правді, тільки зараз помітив, що посилання веде на роман. В такому випадку, маєте рацію. --Viiictorrr (обговорення) 19:46, 16 березня 2017 (UTC)
Шаблон виправив. Цікаво, що не всі згодні з тим, що температура самозагорання паперу = 451°C і що в романі йде мова про самозагорання (див. англ. сторінку, обговорення рос. сторінки)--User532 (обговорення) 20:17, 16 березня 2017 (UTC)

щодо вікі-посилань[ред. код]

Вікторе, вдячний за Вашу допомогу. Та маю проханнячко - не вставляйте посилання на інші мовні розділи одразу ж в тіло статті... бо потім доведеться ходити і їх убивати, воно заважає в роботі. Зазвичай посилання на статті в іншомовних розділах робляться не в новостворених статтях, а в тих, що вже віддавна висять і вони майже ніколи не будуть доповнені (цим грішать наші вікі-кар'єристи та адміни, що пишуть статті для галочки)....

У випадку з Монтсерратом, маю намір наповнити усі ті червоні посилання - впродовж періоду написання усього цього матеріалу - до місяця роботи.... тож читач укр-вікі не надто зпереживається.... сподіваюся на ваше розуміння--Когутяк Зенко (обговорення) 07:41, 4 квітня 2017 (UTC) і ще раз - дуж вдячний за Вашу допомогу.

Я вас зрозумів. Не додаватиму)--Viiictorrr (обговорення) 07:43, 4 квітня 2017 (UTC)

Татарбунарський район[ред. код]

Річки є саме пересихаючими, адже пересихають періодично. Крім того так вказано у відповідних довідниках. Подивіться хоча б на фото у статті Нерушай (річка). --Anticop (обговорення) 18:41, 6 квітня 2017 (UTC)

Мене турбує той невластивий дієприкметник із закінченням "-юча", якого більшість мовознавців, зокрема Олена Курило, Борис Антоненко-Давидович, Юрій Шевельов, Олександр Пономарів, Святослав Караванський, радили й радять уникати їх, оскільки вони є невластивими українській мові.--Viiictorrr (обговорення) 20:15, 6 квітня 2017 (UTC)

Томагавк (ракета)[ред. код]

Доброго дня! Відносно [5] Знов, такого немає в жодному з трьох джерел, прочитайте самі. Ні в одній з них не сказано, що Росія підтримує хімічну атаку (в одній взагалі про це немає, а в двох - що США розслідують можливу причетність). --Бендюк (обговорення) 19:38, 8 квітня 2017 (UTC)

Ви не так зрозуміли контекст. Не підтримка хімічної атаки як такої, а допомога в її здійсненні (те ж посилання на американців, які запідозрили москалів у причетності). Взагалі, дивно, що ви їх так бороните, враховуючи те, які підлі і брехливі то є люди.--Viiictorrr (обговорення) 20:25, 8 квітня 2017 (UTC)

Порушення ВП:ШВ[ред. код]

Вітаю. Зверніть увагу що це ваше редагування порушує ВП:ШВ, оскільки використання інструменту строго обмежене випадками очевидного вандалізму та швидким скасуванням власних помилкових дій. Повторні порушення цього правила можуть призвести до номінації на позбавлення вас відповідних прав. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 21:39, 8 квітня 2017 (UTC)

Буду знати, вдячний.--Viiictorrr (обговорення) 21:40, 8 квітня 2017 (UTC)

ВП:ЗПП[ред. код]

@Бучач-Львів:, ви стільки пишете, може просто станете патрульним?--Viiictorrr (обговорення) 06:33, 12 квітня 2017 (UTC)

У мене є різні недруги (нахабні, такі, що брешуть тощо). Подивіться хоча б на «рішення» адм-ра зі Львова (він так себе позиціонує) Тараса-Piramidion [6] (також почитайте, як хочете, все). Звісно, перед цим були «консультації» в закритому режимі з іншими адм-ми. Просити таких я не буду. --Д-D (обговорення) 06:46, 12 квітня 2017 (UTC)
А за яким принципом права не надалися? 23 за/11 проти, більше ж половини. Якась демократія для «галочки».
П.С. Не в образу Артеміса, але те, що він проти багато чого говорить.--Viiictorrr (обговорення) 06:51, 12 квітня 2017 (UTC)
За принципом «мух» Пірамідіона, і, очевидно, «замовлення» від «друзів». Знайшов він зачіпку [7] (мене перед цим «дістали» - вдався до такого виду протесту). Перепрошую, зараз конкурс, не буду мати часу принаймні до 1 травня. Дякую за увагу. Успіхів. --Д-D (обговорення) 08:37, 12 квітня 2017 (UTC)
Щасти. Ну і, швидшого одержання прав.--Viiictorrr (обговорення) 09:05, 12 квітня 2017 (UTC)
Дякую. Хоча до 31 травня, певне. ) --Д-D (обговорення) 14:30, 12 квітня 2017 (UTC)

Попередження[ред. код]

Вітаю. На сторінці ВП:ЗППА Ви в коментарі до власного голосу висунули звинувачення 4 користувачам, які вже проголосували інакше ніж Ви, та тим, хто ще не голосував. В умовах війни безпідставне неаргументоване звинувачення інших користувачів у симпатії до ворога є найгірше з тих, що можна собі уявити. Це є грубим порушенням ВП:НО, тому прошу Вас так більше ніколи не робити. В інакшому випадку доведеться вжити адміністративний для запобігання ескалації. Сподіваюсь на розуміння. --Brunei (обговорення) 18:48, 18 квітня 2017 (UTC)

До якого ще ворога? Я лише припустив, що людям Росія ближча за Україну в їхніх поглядах. Це тепер образа, Brunei?--Viiictorrr (обговорення) 18:51, 18 квітня 2017 (UTC)
Росія - агресор, якщо Ви не в курсі. Значна частина користувачів вважає цю країну ворожою. Будь ласка, утримайтесь від подібних припущень щодо інших користувачів. А тим більше в персональних номінаціях, де обговорюється номінант, а не ті, хто голосує. --Brunei (обговорення) 19:00, 18 квітня 2017 (UTC)
Сумніваюся, що значна, раз наявне таке обговорення.--Viiictorrr (обговорення) 05:09, 19 квітня 2017 (UTC)
Прошу Вас залишити сумніви при собі та не провокувати конфлікти. --Brunei (обговорення) 16:57, 19 квітня 2017 (UTC)

Вітаю[ред. код]

Вітаю! Viiictorrr, справа в тому, що у преамбулі на ВП:ДС статті зазначено, що стаття отримує статус доброї, якщо в розділі «За» висловляться хоча б три користувачі, пропорція голосів «За» і «Проти» є не меншою, аніж 2:1. Мається на увазі, що пропорція буте рахуватися тільки тоді, коли «за» висловляться хоча б три користувачі, проте «за», на жаль, виловилося тільки два користувачі. В такому випадку пропорція вже не береться до уваги, розумієте. Тому, відповідно до тих же правил, якщо стаття не набирає відповідної кількості голосів «за» чи «проти», то стаття знімається з голосування через два тижні з моменту виставлення. Можна пізніше її виставити, чомусь в цій темі стаття зараз не знайшла прихильників. --Flavius1 (обговорення) 17:15, 21 квітня 2017 (UTC)

Конкурс[ред. код]

Вітаю! у статті про Перемишль Ви додали більше, ніж 3500 кБ. зараз триває Вікіпедія:CEE Spring 2017. Можете в СО статті про Перемишль поставити відповідний шаблон. Успіхів! --Д-D (обговорення) 09:29, 12 травня 2017 (UTC)

Дуже важливо: ви вже проголосували на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа?[ред. код]

До 23:59 14 травня 2017 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 9 кандидатів.

Чому ці вибори важливі? Тому що вони стосуються й нас. Саме через ці вибори спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом Вікімедіа. Вони дозволяють нам вплинути на те, в якому напрямку розвиватиметься спільнота й Фонд, якою буде стратегія всього руху Вікімедіа. На минулих виборах вперше від спільноти до Ради були обрані не тільки представники Західної Європи та США — це допомогло Фонду мати краще представництво спільноти.

Нижче — коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа. Ви можете також прочитати повні біографії та програми кандидатів (українською!) тут: m:Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees/Candidates/uk.

Натисніть тут, щоб проголосувати.

Коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа 
Фото Псевдонім Ім'я Країна Рідна мова Вік К-сть редагувань У вікі Поза вікі Програма
The Land Headshot.jpg The Land Кріс Кітинг (Chris Keating) Велика Британія англійська 36 9.594, найактивніша — англ. ВП (7.524) колишній голова правління «Вікімедіа Велика Британія»; організатор тренінгів для правлінь відділень Фонду; адміністратор і автор вибраних статей англ. Вікіпедії організатор кампаній пожертв для громадських організацій зосередження Фонду Вікімедіа на місії та спільнотах, відкритість, прислухання до думки спільноти й ефективність Ради повірених
Milos Rancic GB.jpg Millosh Милош Ранчич (Milos Rancic) Сербія сербська 43 12.860, найактивніша — Мета-вікі (5.044) співзасновник і колишній член правління «Вікімедіа Сербія»; ініціатор AfroCROWD; член Мовного комітету; колишній стюард, колишній бюрократ і чек'юзер серб. ВП власник малого підприємства, яке зокрема надає сервери та обслуговує веб-сайти Вікімедіа Сербія та AfroCROWD демократизація, інтеграція редакторів, які не належать до організованих груп, та солідарність у межах руху
Dr. Dariusz Jemielniak-2.jpg Pundit Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) Польща польська 42 14.662, найактивніша — пол. ВП (10.306) чинний член Ради; чек'юзер, адміністратор і бюрократ пол. ВП; колишній стюард;
був членом Комісії Омбудсменів і головою Комітету з розподілу коштів (FDC); автор книги про етнографію Вікіпедії.
професор теорії управління, автор досліджень про рухи вільного й відкритого ПЗ й альтернативної науки, колишній член правління Наукового центру Коперніка продовження досягнень першого терміну: спілкування зі спільнотою, конструктивний член Ради, який може висловити свою думку, має досвід, шукає консенсус
Dr. James Heilman.jpg Doc James Джеймс Гейлман (James Heilman) Канада англійська 37 221.479, найактивніша — англ. ВП (209.219) член Ради у 2015; адмін в англійській Вікіпедії;
активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, співзасновник і член правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини розуміння наших спільнот; працювати разом як рівним, визначати наші цілі разом і підтримувати нашу незалежність
Abbad at Dana.jpg عباد ديرانية Аббад Діранейя (Abbad Diraneyya) Йорданія арабська 20 29.996, найактивніша — араб. ВП (25.148) автор вибраних статей у арабській Вікіпедії; автор історії арабської ВП;
член-засновник групи «Вікімедіа Левант»; віце-директор ВікіАрабії-2016
студент має багато ідей на майбутнє і хоче про це заявити; трохи нових точок зору із відносно погано представленої частини світу
María Sefidari.JPG Raystorm Марія Сефідарі (María Sefidari) Іспанія іспанська 34 26.043, найактивніша — іспан. ВП (20.956) чинний член Ради; бюрократ і адмін іспан. ВП;
засновник вікіпроекту ЛГБТ; організатор конкурсів статей; член-засновник «Вікімедіа Іспанія»; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів.
викладач магістерської програми з цифрових комунікацій, культури і громадянства повернути Фонд Вікімедіа назад до підсилення нашої спільноти; продовжити застосовувати свій досвід, натхнення та вміння для цілей Руху
Peter Gallert Wiki Indaba 2017.jpg Pgallert Петер Галлерт (Peter Gallert) Намібія німецька 46 17.205, найактивніша — англ. ВП (15.949) відкочувач, патрульний в англ. ВП
автор експерименту з усними джерелами; автор доповідей і публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа.
викладач в Намібійському науково-технологічному університеті зробити Раду повірених прозорою, чесною і відкритою, щоб отримати довіру від найвищої цінності компанії — її редакторів
Yuri Astrakhan.jpg Yurik Юрій Астрахан (Yuri Astrakhan) США російська 40 31.977, найактивніші — пол. ВП (3.053), рос. ВП (3.033) розробник, входить до п'ятірки головних авторів коду MediaWiki, розробник графів для Вікіпедії; колишній працівник Фонду;
виступав з доповідями про Вікіпедію у Вірменії, Україні, Росії та США
працює в Elastic, розробнику технології з відкритим кодом, на основі якої працює пошук Вікімедіа кращі шляхи для спілкування, управління та створення для успішності спільноти; більш інтерактивний контент; технічний досвід зробить Раду ефективною / сфокусованою
Abel mbula.jpg BamLifa Абель Ліфаелі Мбула (Abel Lifaefi Mbula) Демократична Республіка Конго лінгала 25 1.081, найактивніша — франц. ВП (749) виправляє, патрулює й перекладає статті у французькій Вікіпедії вчитель, викладає учням основи Вікіпедії враховувати певні аспекти спільнот (чорних) африканських та інших південних країн, які зараз ігноруються

На попередніх виборах українська Вікіпедія показала найвищу явку серед великих вікі (25%). Впевнений, що цього року ми можемо показати не гірший результат, щоб нашу думку знову почули.

Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. (Якщо ви вже проголосували, дякую за вашу активність та перепрошую за зайве нагадування)NickK (обг.) 12:40, 12 травня 2017 (UTC)

Ше вчора проголосував.--Viiictorrr (обговорення) 12:53, 12 травня 2017 (UTC)
Дякую! І перепрошую за зайве нагадування — NickK (обг.) 12:56, 12 травня 2017 (UTC)

Придністров'я як етнічний регіон.[ред. код]

Вітаю Вас!

Маю питання - чому в шаблоні «Регіони розселення українців» Ви по запитанню Придністров'я поставили посилання на статтю Придністровська Молдавська Республіка, хоча є на цю тему відповідна стаття Придністров'я? Адже Придністровська Молдавська Республіка це не регіон розселення українців, а самопроголошена держава. А стаття Придністров'я якраз розповідає про етнокультурний регіон, населений українцями. Siverec (обговорення) 20:36, 03 червня 2017 (UTC)

Даруйте, то я через неуважність певне так зробив. Дякую, що виправили.--Viiictorrr (обговорення) 20:30, 3 червня 2017 (UTC)

Попередження[ред. код]

Епіграфи в енциклопедичних статтях (на відміну від художніх творів) непотрібні. Цитати з Біблії доречні у статтях, пов'язаних з релігійною тематикою (і навіть не в усіх). Стаття «Спецгрупи НКВС» такою безумовно не є, тож Ваші дії не є виправданими. Перечитайте ВП:ЧНВ, будь ласка, і не влаштовуйте війну редагувань. Дякую за розуміння. --Fessor (обговорення) 10:06, 10 червня 2017 (UTC)

@Fessor: Воно вам чимсь заважає?--Viiictorrr (обговорення) 10:11, 10 червня 2017 (UTC)
«Воно» там не має бути. --Fessor (обговорення) 10:42, 10 червня 2017 (UTC)
Через що? Який пункт із ВП:ЧНВ вказує на то?--Viiictorrr (обговорення) 10:47, 10 червня 2017 (UTC)
Вікіпедія — не каталог: п. 1. Сподіваюся, тепер це очевидно. --Fessor (обговорення) 12:20, 10 червня 2017 (UTC)
Вдячний.--Viiictorrr (обговорення) 15:27, 10 червня 2017 (UTC)

Запоріжжя[ред. код]

 1. Де за посиланням сказано, що «радянська влада спершу спробувала скинути трагедію на німців, зробивши невдалий фотомонтаж»?
 2. Навіщо давати посилання на текст, скопійований зі статті, в якій, знов таки, жодної згадки про фотомонтаж?

--J-890 (обговорення) 12:47, 13 червня 2017 (UTC)

Перше фото, як відкриєте статтю (нібито німецький офіцер на тлі підірваної німцями дамби). Ось той фотомонтаж наяву.--Viiictorrr (обговорення) 13:19, 13 червня 2017 (UTC)
Це ваше ОД стосовно
 1. «невдалого фотомонтажу»,
 2. який «був зроблений радянською владою»
 3. з метою «скинути трагедію на німців»?
Знов зауважу, що в тексті жодного слова про це. --J-890 (обговорення) 13:28, 13 червня 2017 (UTC)
Читав на цю тему статтю, тепер знайшов лише це відео-дослідження, зокрема з 1:10, фрагмент радянського документального фільму, епізод саме про те, як німці розбомбили Дніпрогес, цитую: «Всю свою черную ненависть вложили фашисты в уничтожение Днепрогэса. Они надеялись, что ее никогда не остановят». Потім там ідуть комбіновані зйомки, де показуються вибухи начебто від бомб Люфтваффе. Тож, на жаль, це не ОД. Цинічність радянської влади стосовно своїх громадян є нелюдьски жахливою.--Viiictorrr (обговорення) 16:21, 13 червня 2017 (UTC)
То відеомонтаж, а ви знов пишете про фотомонтаж. --J-890 (обговорення) 21:16, 13 червня 2017 (UTC)
Прибрав.--Viiictorrr (обговорення) 05:42, 14 червня 2017 (UTC)

Статус файлу Файл:Олександр Пономарів, видатний український мовознавець, перекладач, публіцист.jpg[ред. код]

Шановний користувачу Вікіпедії! Дякуємо за завантаження файлу Файл:Олександр Пономарів, видатний український мовознавець, перекладач, публіцист.jpg. Однак при перевірці його опису виявилися деякі проблеми. Будь ласка, зверніть увагу, що кожен невільний файл повинен відповідати критеріям сумлінного використання, у тому числі обов'язково містити обґрунтування сумлінного використання. Зверніть увагу, що не можна обґрунтувати добропорядне використання зображень живих відомих людей. Якщо статус зазначеного файлу не проясниться протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії будуть змушені його вилучити. ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 16:09, 16 червня 2017 (UTC)

Статус файлу Файл:Роман Матис, правозахисник.jpg[ред. код]

Шановний користувачу Вікіпедії! Дякуємо за завантаження файлу Файл:Роман Матис, правозахисник.jpg. Однак при перевірці його опису виявилися деякі проблеми. Будь ласка, зверніть увагу, що кожен невільний файл повинен відповідати критеріям сумлінного використання, у тому числі обов'язково містити обґрунтування сумлінного використання. Зверніть увагу, що не можна обґрунтувати добропорядне використання зображень живих відомих людей. Якщо статус зазначеного файлу не проясниться протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії будуть змушені його вилучити. ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 16:09, 16 червня 2017 (UTC)

Вище ніс![ред. код]

Математична більшість — за вас, і це вже не аби який показник! — Alex Khimich 15:55, 22 червня 2017 (UTC)

Пропозиція[ред. код]

Viiictorrr та Alex Khimich вітаю! можливо вас зацікавить Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Неолімпіада (Тижні неолімпійських та дефлімпійських видів спорту). Приурочується до проводимих зараз Всесвітніх ігор (масові прямі трансляції на Першому національному) та Дефлімпійських ігор (щоденники на Першому національному) задля підвищення відвідуваності укрвікі та у зв'язку з надактуальності теми. чи Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Пропозиції/Тиждень Української діаспори. --Yasnodark (обговорення) 12:31, 24 липня 2017 (UTC)

Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Місяць фантастичних творів 2017 тощо[ред. код]

Вітаю, триває реєстрація щодо участі у місячнику фантастики, що офіційно стартує незабаром, для участі в тематичнику запрошую зареєструватися на його сторінці. Під час можливої відповіді прошу пінгувати.--Yasnodark (обговорення) 16:02, 15 вересня 2017 (UTC)

Категоризація статті Соціопат[ред. код]

Шановний Viiictorrr, 5 липня 2017 року я вилучив категорію Психологія зі статті Соціопат, яку Ви добавили помилково. Адже, як Ви могли помітити, це є метакатегорія, і в неї треба долучати лише статті загального характеру, на кшталт Психіка, Психічне тощо. 11 жовтня Ви знову повернули цю категорію. До чого така наполегливість? Пропоную Вам усунити цей конфліктний момент вилучивши вказану категорію з даної статті. З повагою Pavelgorn (обговорення) 21:56, 17 жовтня 2017 (UTC)

Pavelgorn, зробив, а також перевірив решту статей з вашої сторінки. Може станьте патрульним? У вас хороші внески, ви — фахівець у своїй справі і не вандалите..) Що скажете?--Viiictorrr (обговорення) 06:07, 18 жовтня 2017 (UTC)
Дякую за порозуміння. А щодо Вашої пропозиції, хотілося б знати які обов'язки патрульного? Pavelgorn (обговорення) 19:00, 18 жовтня 2017 (UTC)
Ось тут деталі. По факту, ви зможете з набуттям прав редагувати й затверджувати сторінки та зміни на них. Це звільнить від роботи інших патрульних і добре вплине на просування цікавої вам тематики.--Viiictorrr (обговорення) 20:09, 18 жовтня 2017 (UTC)


Лист 5 місяців тому[ред. код]

Доброго дня! Ви звертались 5 міс тому листом, чомусь лист відсутній, є лише сповіщення у вікі. Якщо запитання актуальне - чекатиму відповіді.

З повагою Всевидяче Око (обговорення) 16:07, 5 листопада 2017 (UTC)

Добрий день. Це, певне, одрук.--Viiictorrr (обговорення) 08:24, 6 листопада 2017 (UTC)
ОК. Це стосувалось КИШКІВНИКА, судячи з "тих рядків" що видно у повідомленні від вікі.

А кому написати про технічну проблемку з повідомленням, підкажите? З повагою Всевидяче Око (обговорення) 12:04, 8 листопада 2017 (UTC)

Не знаю, на жаль.--Viiictorrr (обговорення) 07:11, 10 листопада 2017 (UTC)

Стосовно перейменування статті «Роберто Савіано»[ред. код]

Доброго дня.

Ви перейменували статтю Роберто Савіано на Роберто Сав'яно.

Питання - навіщо і на яких підставах? Запропонований Вами варіант не відповідає ні граматиці, ні фонетиці італійської мови, ні україномовним джерелам: [8], [9].

Не хотілось би влаштовувати чергову війну перейменувань. Тому, якщо Ви наполягаєте, пропоную винести це перейменування на обговорення. Якщо ж ні, то повернути попередню назву.

З повагою, --V Ryabish (обговорення) 13:23, 12 лютого 2018 (UTC)

Якраз усе за нашими правилами, я там надав джерело, де вживається Сав’яно.--Viiictorrr (обговорення) 21:57, 12 лютого 2018 (UTC)
На тому ж сайті, але в іншій статті, це прізвище подане як «Савіано ([10])». Більше варіанту «Сав'яно» стосовно даної особи знайти не вдалось (на декількох сайтах, правда, назву міста подають у цій формі, але я не аналізував їх).
Оскільки я непогано знаю італійську мову, то можу Вас запевнити, що вимова цього прізвища не містить йотації. Ну але щоб не перейменовувати туди-назад, то винесу на обговорення --V Ryabish (обговорення) 08:40, 13 лютого 2018 (UTC)
Орієнтуйтеся на українську, а не якусь іншу мову. Про неї ж говоримо.--Viiictorrr (обговорення) 09:38, 13 лютого 2018 (UTC)

Статус файлу Файл:Школа (серіял).jpg[ред. код]

Шановний користувачу Вікіпедії! Дякуємо за завантаження файлу Файл:Школа (серіял).jpg. Однак при перевірці його опису виявилися деякі проблеми. Будь ласка, зверніть увагу, що кожен невільний файл повинен відповідати критеріям сумлінного використання, у тому числі обов'язково містити обґрунтування сумлінного використання. Якщо статус зазначеного файлу не проясниться протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії будуть змушені його вилучити.

Найчастіше помилки в оформленні полягають у:

 • відсутність {{обґрунтування добропорядного використання}}. Приклади можна подивитися тут;
 • завеликий розмір — роздільність не має перевищувати ту, яка використовується у статті. Як це зробити описано тут;
 • зображення не ілюструє основний предмет статті, а виконує декоративну роль (обкладинка для книжки може використовуватися у статті про саму книжку, а не у галереї статті про видавництво чи автора);
 • зображене можна сфотографувати (наприклад, будівля зараз існує, але поки нема вільного її фото). Чорний Кіт Обг. 18:34, 10 березня 2018 (UTC)

Голосування[ред. код]

Голосувати ще не запізно, бо термін голосування зазначений по UTC, а UTC — це різниця в три години. --VoidWanderer (обговорення) 12:07, 6 серпня 2018 (UTC)

Вікідані, відповідь[ред. код]

Вітаю. Перепрошую відовім тут Вам. Стосовно Вікіданих ситуація парадоксальна. Лише кілька користувачів займаються їх підтримкою, доданням відображення в шаблони, але, здебільшого, копіюючи самі шаблони з інших вікі. Стосовно згаданих статей Північне Косово, Повстання бузьких козаків (1817) — як я зрозумів, там просто шаблони-картки, які не підтримують Властивості Вікіданих. Я фізично не в змозі займатися усіма шаблонами в аспекті Вікіданих, якщо більш нема нікого в цій вікі, хто в змозі працювати в цій сфері, але тільки копіпастери з інших вікі, де Вікідані не підтримуються (або непідтримувалися на час копіпастингу). Ба більше — я отримую прогресивні блокування редагування простору назв Шаблон: за власний внесок в шаблони. Зверніться до спільної кнайпи, можливо варто зацікавити інших редакторів шаблонів до підтримки Вікіданих, або це зроблю я. Ну чесно, фізично усі шаблони особисто не потягну, здебільшого працював над особами, нас. пунктами, адмінодиницями, пам'ятками, геооб'єктами, але і карток і Властивостей вдосталь і для інших зацікавлених. Їх треба знайти і зацікавити..--Avatar6 (обговорення) 18:57, 6 серпня 2018 (UTC)

+--Viiictorrr (обговорення) 19:53, 6 серпня 2018 (UTC)

Берестя-Центральний[ред. код]

Вітаю! А чому Берестя-Центральний? сайт ЛЗ на запит Хотислав видає Брест? --Fessor (обговорення) 13:33, 26 серпня 2018 (UTC)

Бо правильно саме "Берестя".--Viiictorrr (обговорення) 14:03, 26 серпня 2018 (UTC)
Чому у назві станції має бути Берестя? Наведіть, будь ласка, приклади використання. --Fessor (обговорення) 14:16, 26 серпня 2018 (UTC)

Чистомовство[ред. код]

На сторінці про 30 серпня Ви, добродію, безпідставно відкинули моє редагування, замінивши правильне українське слово «самоук» на більш звичне хіба що для зросійщеного загалу «самоучка». Навіть словник часів совітської окупації СУМ-11 подає слово «самоучка» з позначкою «розмовне», а слово «самоук» без жодних позначок. Поза тим, навіть для пересічного українця очевидним має бути те, що «самоучка» — це просто недолуга калька з російської мови, тоді як слово «самоук» створено за питомим українським словотвірним способом, як і слово «неук». Тож я буду напрочуд вдячний, якщо Ви повернете моє редагування (хіба що Ви маєте якесь науково узасаднене заперечення, що вкрай сумнівно). asmforce (обговорення) 11:59, 3 вересня 2018 (UTC)

Випадковість, повернув.--Viiictorrr (обговорення) 13:31, 4 вересня 2018 (UTC)
Красно дякую. asmforce (обговорення) 14:08, 5 вересня 2018 (UTC)

Пропозиція[ред. код]

Вітаю! Маєте зацікавлення ідеєю? --Ерідан (обговорення) 18:11, 15 вересня 2018 (UTC)

Перейменування статті Шарф[ред. код]

Вітаю. Ви перейменували цю статтю на Шалик, але не вказали підстави. Якщо дивитися СУМ, то слово шалик є діалектним, зменшувальним від шарф. Тобто підстави для перейменування відсутні. У таких випадках потрібно виставляти статтю на перейменування, а робити це одноосібно. --Basio (обговорення) 11:58, 21 вересня 2018 (UTC)

Псевдо[ред. код]

Пане Viiictorrr, Ви зробили перенаправлення у статті Харук Микола в терміні «псевдо» на загальну статтю «Військове прізвисько», замість на «Псевдо діячів ОУН та УПА». Хоча поясніть свій мотив, бо цим Ви суттєво погіршуєте пошук тим, хто цікавиться історією. --Долинський (обговорення) 12:06, 2 жовтня 2018 (UTC)

Випадковість, переправив.--Viiictorrr (обговорення) 12:17, 2 жовтня 2018 (UTC)

Замбрів[ред. код]

Вітаю! При таких і подібних перейменуваннях потрібне посилання на джерела (якщо це усталена назва). За правописом має бути Замбрув. Бажаю успіхів!--Rar (обговорення) 08:33, 22 жовтня 2018 (UTC)

Дякую за реагування. Знайшов кілька джерел 1, 2, 3, однак не принциповий випадок.--Viiictorrr (обговорення) 09:30, 22 жовтня 2018 (UTC)
Я заплутався з Лузки, не ображайтеся на відкот редагування. Там давня помилка: Біла Підляська не є частиною повіту.--Rar (обговорення) 20:18, 31 жовтня 2018 (UTC)
+ :) --Viiictorrr (обговорення) 20:35, 31 жовтня 2018 (UTC)

Російська імперія[ред. код]

Доброго дня!

Ви б могли будь ласка надати джерела, які подають ліквідацію гетьманства і автономії Війська Запорозького/Гетьманщини як " територіальну експансію" Російської імперії. А також одразу джерела що підтверджують Війського Запорозьке/Гетьманщина з 1721 до 1765 рр. не входила до складу Російської імперії, а було повністю або напівзалежним державним утворенням чи входило до складу іншої країни. Дякую. Korwinski (обговорення) 11:29, 28 жовтня 2018 (UTC)

Добрий день. Там був повзучий процес експансії від військового союзу до повного поглинання. Переяславська угода — лише військовий союз.--Viiictorrr (обговорення) 09:12, 29 жовтня 2018 (UTC)
Це чудово, але будь ласка надайте джерела. Бо нажаль наразі це все ОД. Korwinski (обговорення) 20:45, 29 жовтня 2018 (UTC)

Запрошення[ред. код]

Запрошую Вас взяти участь у Місячник упорядкування української Вікіпедії 2. Ви також можете не лише усувати якісь із запропонованих недоліків української Вікіпедії, а й сміливо пропонувати свої аспекти у вигляді розділів місячника.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:03, 1 листопада 2018 (UTC)

Щодо статті про Зеновію Франко[ред. код]

Вітаю! Ви поміняли її ім*я з "Зеновія" на "Зиновія", отже наведені мною аргументи https://uk.wikipedia.org/wiki/Обговорення:Франко_Зиновія_Тарасівна Ви вважаєте непереконливими ? Які ж тоді аргументи Ви вважатимете переконливими ? Дякую !

Добрий вечір. Не бачив, на жаль, тоді обговорення. Можете подати ось тут запит на перейменування. Бо насправді, в джерелах є і Зеновія, і Зіновія, і зрештою Зиновія.--Viiictorrr (обговорення) 20:37, 5 листопада 2018 (UTC)

Авторитетні джерела[ред. код]

Вітаю. Стосовно «100-тисячного польського війська» (під час Чортківської офензиви), як навіть у підручниках пишуть, то раджу критичніше ставитися до джерел, а особливо до шкільних (та й деяких університетських) підручників, бо пропаганду і занижені/завищені цифри можуть малювати з обох сторін — як української, так і польської. --Friend (обг.) 09:40, 12 листопада 2018 (UTC)