Павло Токаюк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Павло Токаюк
Biskup Paweł
Paweł Tokajuk.jpg
2-й Єпископ Гайновський,
вікарій Варшавської єпархії
з 25 вересня 2017 року
Обрання: 24 серпня 2017 року
Церква: Польська православна церква
Попередник: Мирон Ходаковський
 
Ім'я при народженні: Павло Токаюк
Paweł Tokajuk
Народження: 26 липня 1978(1978-07-26) (41 рік)
Сянік, Підкарпатське воєводство, Польща
Священство: диякон - 4 березня 2001 року, священник - 10 червня 2017 року,
Чернецтво: 7 вересня 2017 року
Єп. хіротонія: 25 вересня 2017 року
Павло Токаюк у Вікісховищі?

Павло́ Токаю́к (польск. Paweł Tokajuk; 26 липня 1978, Сянік, Підкарпатське воєводство) - єпископ Польської православної церкви, єпископ Гайновський, вікарій Варшавській єпархії.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 26 липня 1978 року в родині священника в місті Санок в Підкарпатському воєводстві Польщі.

У 2000 році закінчив Православну семінарію у Варшаві і в тому ж році став послушником Свято-Онуфріївського Яблочинського ставропігійного монастиря.

4 березня 2001 році Митрополитом Варшавським і всієї Польщі Савою висвячений в сан диякона. Був послушником референта канцелярії Варшавської Митрополії та секретаря Предстоятеля Польської Православної Церкви.

У 2012 році закінчив Християнську богословську академію у Варшаві.

У червні 2016 року як секретар митрополита Варшавського і всієї Польщі Савви був членом делегації Польської православної церкви на всеправославному соборі на Криті [1].

У 2017 році закінчив школу сучасних мов в Університеті Аристотеля в Салоніках.

10 червня 2017 висвячений у сан священника, залишаючись в рясофорі.

Архієрейство[ред. | ред. код]

24 серпня 2017 року рішенням Священного Синоду Єпископів Польської Православної Церкви обраний єпископом Гайновським, вікарієм Варшавської єпархії.

7 вересня 2017 митрополитом Варшавським Саввою пострижений в мантію з ім'ям Павло в честь священномученика Холмського і Підляського Павла Швайка та на виконання рішення Священного Синоду Польської Православної Церкви возведений у сан архімандрита[2].

25 вересня 2017 року на кафедральному соборі святої рівноапостольної Марії Магдалини у Варшаві (Польща) Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва очолив чин наречення архімандрита Павла єпископом Гайновським, вікарієм Варшавської єпархії.

Того ж дня в тому ж соборі за Літургією відбулася хіротонія архімандрита Павла в єпископа Гайновського, вікарія Варшавської єпархії, яку здійснили: митрополит Астанайський і Казахстанський Олександр Могильов, митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир (Мельник), архієпископ Люблінський і Холмський Авель (Поплавський), архієпископ Білостоцький і Гданський Яків (Костючук), архієпископ Вроцлавський і Щецінську Георгій (Паньківській), єпископ Перемишльський і Горлицький Паїсій (Мартинюк), єпископ Супрасльский Григорій (Харкевич) , Єпископ Лодзинский і Познанський Афанасій (Ніс).

Посилання[ред. | ред. код]

  1. http://www.wiadomosci.cerkiew.pl/news.php?id_n=379
  2. http://www.orthodox.pl/postrzyzyny-malej-schimy/