Пандульф V (князь Капуанський)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пандульф V
Народився 10 століття
Помер 1027
Рим, Папська держава
Титул Prince of Capuad

Пандульф V — граф Теано, князь Капуанський (10221026), очевидно мав якесь відношення до династії, що правила в Капуї.

До 1022 князівством правив Пандульф IV. У 1018 візантійський катапан Бойоанн (грец. Βοϊωάννης, лат. Boioannes) переміг лангобардську армію та її норманських союзників біля Канн. Завдяки цій перемозі лангобардські князі були змушені присягнути на вірність Візантії, зрадивши імператора Священної Римської імперії. Серед цих князів Пандульф IV був найбільш запопадливим до візантійців. Тому загін під керівництвом архиєпископа Кельнського Пілігрима обложив Капую. У 1022 Пандульфа IV було захоплено в полон і вивезено до Німеччини. Новим князем Капуанським став Пандульф V, граф Теано. Пандульфа IV у ланцюгах було привезено до імператора Генріха II. Пандульф IV пробув у в'язниці 2 роки.

Імператор Конрад II звільнив його в 1024 на прохання князя Салернського Гваймара III, який шукав нового союзника. Пандульф IV, Гваймар і норманський авантюрист Райнульф Дренгот обложили Капую в 1025. Пізніше до них приєднався візантієць Боян з могутнім військом. У 1026, після 18 місяців облоги, Капуя впала, Пандульф IV відновив свою владу в князівстві. Пандульф V утік до Риму, де помер через кілька років.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Gwatkin, H.M., Whitney, J.P. (ed) et al. The Cambridge Medieval History: Volume III. Cambridge University Press, 1926.
  • Norwich, John Julius. The Normans in the South 1016–1130. Longmans: London, 1967.
Королівські титули
Попередник:
Пандульф IV
князь Капуанський
10221026
Наступник:
Пандульф IV