Парфеній Нікейський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Парфеній Нікейський
Народився невідомо
Віфінія
Помер після 72 до н. е.
Рим, Стародавній Рим
Країна Греція
Діяльність поет
Знання мов давньогрецька
Magnum opus Love Romancesd
Суспільний стан невільник[d]
У шлюбі з Арета

Парфеній Нікейський (дав.-гр. Παρθένιος, ? — після 72 до н. е.) — давньогрецький поет та письменник.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у м. Нікея (Віфінія). Про життя замало відомо. Ймовірно спочатку був при дворі царя Нікомеда IV Філопатора. У 73 році до н. е. під час Третьої Мітридатової війни опинився в полоні у римлян. Його перевезли до Риму. Приблизно у 72 році до н. е. завдяки шанувальникам зумів звільнитися. Перебирається до Неаполя, де викладав літературу. Згодом повернувся до Риму. Найвідомішими з його учнів були Вергілій, Гай Корнелій Галл, Овідій. Помер за правління імператора Октавіана Августа.

Творчість[ред. | ред. код]

З його творів найбільш значущою є прозова збірка «Про любовні страждання», де надається віршований опис кохання богів. Також є автором віршованої збірки «Метаморфози», де йдеться про перетворення героїв. Від неї залишилися окремі невеличкі уривки. Її використовував у своєму творі Овідій. Також є автором поем «Афродіта», «Арета», «Делос», «Геркулес», «Левкадія».

Джерела[ред. | ред. код]

  • Ludwig Mader: Griechische Sagen: Apollodoros, Parthenios, Antoninus Liberalis, Hyginus, eingel. u. neu übertragen, Zürich 1963 (Neuausgabe Düsseldorf 1982, ISBN 3-7608-3563-5) (нім.)