Патагонія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Патагонія
Пейзаж Патагонії

Патаго́нія — частина Південної Америки, розташована на південь від річок Ріо-Колорадо в Аргентині і Біобіо в Чилі, хоча абсолютно точного визначення не існує. Іноді до Патагонії відносять і Вогняну землю.

Патагонія заселена дуже рідко, середня густота населення становить приблизно 2 жителя на км². Природний профіль Патагонії — степові рівнини, так звані пампаси. Чилійська частина Патагонії характеризується вологим, прохолодним кліматом. Аргентинська частина досить посушлива, тому що більшість опадів, що йдуть із заходу, затримуються Андами. Характерні постійні сильні вітри. Представниками патагонської фауни є гуанако, нанду і кондори. Численні озера Патагонії — батьківщина фламінго та інших водних птахів.

Туризм став у Патагонії головним джерелом доходів, принаймні в Чилійській частині. До значимих туристичних об'єктів відносяться чилійський національний парк Торрес-дель-Пайне, а також національний парк Лос-Гласьярес в аргентинській частині. Останній був занесений у список природної спадщини ЮНЕСКО в 1981 році і найчастіше привертає увагу видовищними розколами льодовику Періто-Морено. У 2003 році національний парк Торрес-дель-Пайне відвідали понад 80 тисяч чоловік. Пік відвідуваності припадає на листопад — лютий, коли на південній півкулі літо. В «Лос-Гласіаресі» ще більше відвідувачів, хоча багато з них місцеві.

Інше важливе джерело доходів в аргентинській частині — розведення овець. У період між 1930 і 1970 роком продаж вовни був високодохідною справою. Коли ціна на вовну впала і багато місцевих селян (гаучо) змушені були залишити свої ферми. Пізніше багато багатих підприємців скупили й обновили ферми, а ціна на вовну знову піднялася.


Джерела[ред.ред. код]