Петриченко Євген Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Петриченко Євген Володимирович
Зображення
Основна інформація
Дата народження 10 грудня 1976(1976-12-10) (44 роки)
Місце народження Антрацитівський район, Ворошиловградська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство Україна
Професії композитор
Освіта Донецька державна музична академія імені Сергія Прокоф'єва

Євге́н Володи́мирович Петриче́нко (*10 грудня 1976, Дубівський) — український композитор, член Національної спілки композиторів України.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в селі Дубівський Антрацитівської міськради Луганської області 10 грудня 1976.

З 1984 по 1992 р. навчався в середній загальноосвітній школі № 5 м. Антрацит Луганської області і в дитячій музичній школі. За роки навчання неодноразово отримував звання дипломанта і лауреата міських, обласних та всеукраїнських конкурсів.

  • З 2000 по 2001 р. — вчився у магістратурі. Консерваторію і магістратуру закінчив на відмінно, отримав кваліфікацію композитора, магістра мистецтвознавства та викладача.

У цьому ж році був прийнятий до Національної Спілки композиторів України.

  • 2000 р. — дипломант Міжнародного конкурсу «На батьківщині Прокоф'єва» (м. Маріуполь)
  • 2005 р. — лауреат премії ім. Л. М. Ревуцького.
  • 2007 р. — автор і реалізатор проекту «Донецьк — Львів». Проект був визнаний Національною спілкою композиторів України найкращим проектом року.
  • 2009 р. — автор і реалізатор проекту «Мистецтво молодих — майбутнє Донбасу» (грант Донецької обласної ради в області музичного мистецтва), в рамках якого був випущений диск з творами молодих композиторів Донбасу у виконанні камерного ансамблю нової музики «Quarta +» та ансамблю «Art Music Chamber Band»

У 2014 році змушений був покинути Донецьк через захоплення міста бойовиками ДНР і оселився у Ворзелі. З 2015 року є директором Будинок творчості композиторів «Ворзель»

Євген Петриченко — Лауреат премії Кабінету Міністрів України.

Творчість[ред. | ред. код]

Композитор має значний творчий багаж, представлений різноманітними жанрами симфонічної, камерно-симфонічної, камерно-інструментальної, вокальної, хорової музики, музики до театральних вистав, піснями тощо.

Твори виконувались на сценах Київської, Луганської, Донецької, Львівської, Івано-Франківської та Одеської обласних філармоній, на міжнародних музичних фестивалях імені А. Кос-Анатольського, «КиївМузикФест», «Золотоверхий Київ», «Два дні й дві ночі нової музики», «Контрасти».

Композитор має два авторських компакт-диски («in D …», «Requiem»), ряд наукових публікацій і виступів на Всеукраїнських та Міжнародних конференціях. Займає посаду старшого викладача кафедри композиції і сучасних музичних технологій та теорії музики Донецької державної музичної академії імені С. С. Прокоф'єва.

Посилання[ред. | ред. код]