Повітрянодесантна підготовка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Підготовка БМД-1 25-ї опдбр перед завантаженням у вантажну кабіну Іл-76. Аеродром Мелітополь. 19 вересня 2006
Підготовлені до десантування БМД-1 в кабіні Іл-76
Перевірка майстром-інструктором парашутиста перед стрибком з парашутом. Повітрянодесантні війська США. 2000
Перевірка парашутів перед стрибком канадських десантників українськими фахівцями. 2011

Пові́трянодеса́нтна підгото́вка — навчальна дисципліна бойової підготовки, один з основних видів бойової підготовки повітрянодесантних військ; спрямована на навчання підрозділів ПДВ десантуванню в тил противника для виконання бойових завдань.

Зміст повітрянодесантної підготовки

[ред. | ред. код]

Повітрянодесантна підготовка включає:

У ході повітрянодесантної підготовки вивчаються також порядок посадки в літаки (вертольоти), правила використання кисневого обладнання, виконання команд і сигналів, що подаються для приготування до стрибка, для зайняття вихідного положення й відділення від літака, дії парашутиста в повітрі при вільному падінні після відділення від літака, при розкритті парашута, при зниженні та у момент приземлення, у тому числі на різні перешкоди (воду, ліс, будівлі тощо).

Найважливішою частиною повітрянодесантної підготовки є тренувальні стрибки з парашутом, які виконуються на спеціальних заняттях. Удосконалюється повітрянодесантна підготовка на військових тактичних навчаннях із практичним десантуванням. Для проведення спеціальних занять створюються повітрянодесантні навчальні комплекси, обладнані пристроями й тренувальними приладами.

Особовий склад інших родів військ, призначений для дій у складі повітряного десанту, вивчає правила підготовки й завантаження військ, військової техніки й інших матеріальних засобів у літаки, посадки й поводження в польоті; організацію й порядок вивантаження з літаків у тилу противника й використання їх у бою.

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Радянська військова енциклопедія. «ВАВИЛОН — ГРАЖДАНСКАЯ» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М. : Воениздат, 1979. — Т. 2. — С. 285-286. — ISBN 00101-236. (рос.)

Посилання

[ред. | ред. код]

Відео

[ред. | ред. код]