Стрибок з парашутом

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сенегальські десантники здійснюють стрибок з примусовим розкриттям парашуту в ході військових навчань. Біля Дакару, Сенегал. 18 червня 2005
Парашутисти-рятівники ПС США здійснюють навчальні стрибки на воду біля Джибуті. 13 березня 2008
Американський морський піхотинець на парашуті серії МС1-1С

Стрибо́к із парашу́том — покидання людиною літального апарату (ЛА) для безпечного приземлення (приводнення) із застосуванням парашута. У повітряно-десантних військах стрибок із парашутом — один з основних способів десантування; у військовій авіації стрибок із парашутом забезпечує порятунок льотного складу збитих (пошкоджених) літальних апаратів.

Класифікація стрибків із парашутом[ред. | ред. код]

Стрибки з парашутом класифікуються за призначенням, типом літального апарату, часом доби, способам покидання, швидкості й висоті польоту літальних апаратів, а також за аеродинамічними властивостями парашута, умовами виконання стрибка і приземлення. Для безпечного виконання будь-якого стрибка з парашутом потрібна певна спеціальна фізична та морально-психологічна підготовка. При підготовці до стрибка з парашутом можуть виконуватися стрибки з парашутної вишки.

Основними елементами стрибка з парашутом є: підготовка до відділення від літального апарату, відділення, вільне падіння до моменту розкриття парашута, розкриття парашута, зниження на парашуті з наповненим куполом, підготовка до приземлення і приземлення парашутиста. Швидкість вільного падіння залежить від висоти, щільності повітря і положення тіла (плазом, з нахилом або в угрупованні). При розкритті парашута парашутист відчуває динамічний удар силою до 5—12 кН (~ 500—1200 кгс). Розкриття парашута триває 1—4 с. Після наповнення купола необхідний певний шлях, поки швидкість падіння не зменшиться до заданої; час на цьому шляху і час наповнення купола визначають мінімально безпечну висоту стрибка. При приземленні парашутист відчуває удар силою до 2—5 кН (~ 200—500 кгс), його сила залежить від швидкості вертикального зниження, швидкості вітру і ступеня амортизації удару.

Галерея[ред. | ред. код]

Стрибок із парашутом

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Радянська військова енциклопедія. «ОБЪЕКТЫ — РАДИОКОМПАС» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. Огарков — председатель. — М. : Воениздат, 1978. — Т. 6. — С. 616. — ISBN 00101-223. (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]