Плем'я Рувима

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Плем'я Руви́ма — одне з колін Ізраїлевих. Походило відповідно Біблії від Рувима, першого сина патріарха Якова. Як старший серед своїх братів, він міг сподіватися на особливе благословення батька. Однак тому, що він осквернив ложе свого батька розпусним зв'язком з наложницею останнього, патріарх позбавив його права первородства.

До того часу, коли врятований Йосип запросив братів до себе в Єгипет, Рувим мав уже чотирьох синів (Бут. 46:9). З цього часу нічого не відомо щодо подальшої особистої історії Рувима. При розділі Палестини покоління Рувима отримало у своє володіння родючі наділи землі на схід від річки Йордан, між Арноном з півдня та Іацером з півночі. Нащадки племені Рувима після Виходу з Єгипту мало 46 500 чоловік віком від 20 років й старше. Сучасна назва теренів племені Рувима — пасовища і луки «Бєлка» (на схід від р. Йордан). Тому стали першими жертвами ассирійського гніту та полону.

Джерела[ред.ред. код]

  • Архимандрит Никифор // «Библейская энциклопедія» (иллюстрированная полная популярная), г. Москва 1891 г., с. 609–610 (рос.)


Свиток Це незавершена стаття з біблеїстики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.