Полтавське срібло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Полтавське срібло
Rab poltavske sriblo.jpg
Країна Україна Україна
Маса 4,5-5,5 кг
Колір сріблястий

Полтавське срібло — порода великих кролів м'ясо-шкуркового напряму.

Історія[ред. | ред. код]

Порода кролів виведена в 1952 році відомими селекціонерами, братами І.І. Каплевським і А.І. Каплевським, авторам породи сірий велетень. Розробка велася у Полтавській області. Основою для виведення нової стійкої породи стали чудові кролики Шампань Сріблястий французької селекції.

Як і у випадку з Сірим Велетнем, була зроблена спроба адаптувати породу до інших, більш суворих кліматичних умов і простих кормів. Задум цілком вдався, селекційна робота по виведеню породи Полтавське Срібло проводилася схрещуванням кролів породи Шампань з місцевими сірими кроликами і подальшим ретельним відбором найкращих особин з потрібними характеристиками.

Особливості породи[ред. | ред. код]

Великі кролики, дорослі особини досягають ваги 4,5-5,7 кг. Тулуб трохи витягнутий - до 57 см завдовжки, напіварочного типу, задня частина добре розвинена. В цілому тварини гармонійні - глибока грудна клітка, середнього розміру голова і під стать їй акуратні, щільні, округлі вуха. Будова міцна, мускулиста.

Хутро трохи жостковате, густе. Таке хутро схоже на хутро лисиці і, на відміну від порід із занадто ніжним хутром, завжди виглядає охайно, доглянуто. За ці якості шубка кроликів Полтавське Срібло походить на американську породу Срібляста Лисиця. Забарвлення красиве, стильне, ефектне, за рахунок вишуканого поєднання темної сіро-блакитної або чорної основи і білих остьових волосків.

Сріблення, як і у інших сріблястих порід, пов'язане з дією гена si, при цьому з віком кількість білих волосків збільшується, і кролик все більше і більше «сивіє». Остьових білих волосків менше на голові, ногах і вухах, через що ці частини темніші, що служить додатковим контрастом і лише додає привабливості.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]