Новозеландський чорний кріль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Новозеландський чорний
Походження
Країна США США (1981)
Характерні риси
Маса 5 кг
Колір чорний

Новозеландський чорний — порода кролів м'ясо-шкуркового напряму.

Історія[ред. | ред. код]

Новозеландські чорні — порода досить нова. Вона зареєстрована в голландському каталозі в 1981 році. Не у всіх європейських країнах зареєстровані чорні новозеландці, тому поки що купити кроликів для розведення дуже складно.

Біологічні характеристики[ред. | ред. код]

Новозеландські чорні — великі м'ясні кролі вагою до 5 кг. Тварини кремезні, з широким кістяком, добре розвиненою мускулатурою і особливо потужними задніми кінцівками, передні кінцівки теж м'язисті, міцні, проте короткі. Корпус новозеландських чорних однакової ширини ззаду і спереду, шия практично не виражена, тому статура кролика здається ще більш широкою: враження посилюється належного вигляду головою. V-подібні вуха досягають довжини 12 см.

Порода флегматична, надзвичайно спокійна, до захворювань — стійка, до північного клімату — звична. Тому вони гарні в розведенні, а з урахуванням кількості і якості м'яса й краси хутра — ще й вигідні.

Хутро[ред. | ред. код]

Хутро кроликів цієї породи густе, блискуче, з багатим підшерстям, рівномірного чорного кольору — без іржі та білих волосків. На відміну від білих новозеладців волоски хутра мають довжину не 3 см, а 3,5 — 4 см, тому виглядає хутро багатшим, а самі кролики — об'ємніші.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]