Російський горностаєвий кріль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Російський горностаєвий
Характерні риси
Маса 3,5—5 кг
Колір білий

Російський горностаєвий — порода кролів м'ясо-шкуркового напряму.

Біологічні характеристики[ред. | ред. код]

Дорослий самець російського горностаєвого кролика має досить широкі груди, міцні бічні й поперекові м'язи. Довжина його тіла може варіюватися від 50 до 52 сантиметрів.

Самиця горностаєвого кролика має пружний живіт і 8 сосків. Незалежно від статі, вага дорослої особини становить близько 4 кілограмів.

Кроленята народжуються повністю білими, згодом мордочка, вуха й кінчики лабетів темніють і стають чорними або темно-коричневими. В окролі в середньому буває до 8 кроленят. При цьому випадки не виживання крольчат украй рідкі.

Основними перевагами породи вважаються простота утримання й розведення, висока витривалість і плідність у кролиць, а також відмінні показники здоров'я.

Історія[ред. | ред. код]

Питання, що стосується походження російського горностаєвого кролика дотепер залишається відкритим. Але більшість фахівців схиляються до того, що порода російський горностаєвий своїм коріннями сходить до горностаєвим кроликам, які були наприкінці 20-х років минулого сторіччя завезені з Великої Британії. Це були невеликі по розміру тварини з густим хутром, схожим на горностаєвий. Довжина тулуба предків сучасних горностаєвих кроликів варіювалася від 36 до 40 сантиметрів, а маса тіла становила від 1,5 до 2,5 кілограмів.

У результаті селекції вдалося одержати російського горностаєвого кролика, попит на який залишається на стабільно високому рівні донині. Його вага становить не менш 3,8 кг, а окремі особини можуть досягати 4,9 кілограмів.

Джерела[ред. | ред. код]