Премія Нансена

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Премія Нансена (раніше Медаль Нансена) - щорічна правозахисна премія Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Премія присуджується за заслуги в галузі захисту прав біженців. Названа на честь норвезького полярного дослідника, відомого діяча в галузі захисту прав біженців, Верховного комісара Ліги Націй по біженцям, лауреата Нобелівської премії миру Фрітьофа Нансена.

Премія була заснована в 1954 році. Також був створений Комітет Нансена, який став займатися відбором кандидатів. Вперше Премія Нансена вручена в 1955 році. З 1979 лауреатам так само стала вручатися грошова премія, яка надалі досягла $100 000.

Номінація[ред.ред. код]

Комітет премії Нансена проводить відбір кандидатів, які, згідно з правилами з присудження премії, мають бути відомі своїми справами на благо біженців.

Пропозиція про кандидатів на здобуття премії може бути особисто направлена до Комітету премії. Пропозиція повинна включати короткий опис досягнень, які має кандидат, його професійні дані, а також рекомендації трьох осіб, знайомих з роботою кандидата, але не є його родичами.

Вручення[ред.ред. код]

Присудження премії відбувається щорічно. Зазвичай церемонія проводиться в женевському Палаці націй. Починаючи з 2001 року, церемонія нагородження проводиться 20 червня у Всесвітній день біженців.

Посилання[ред.ред. код]