Пригоди Тома Соєра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва «Пригоди Тома Сойєра»
Tom Sawyer 1876 frontispiece.jpg
Автор Марк Твен
Назва мовою оригіналу The Adventures of Tom Sawyer
Дизайн
обкладинки
Марк Твен
Країна Flag of the United States.svg США
Мова англійська
Серія Пригоди Тома Соєра
Жанр пригодницький
Видавництво Велика Британія Велика Британія: Chatto & Windus
Flag of the United States.svg США: American Publishing Company
Публікація 10 червня, 1876
Сторінки 275
Наступне видання Пригоди Гекльберрі Фінна

Commons-logo.svg Пригоди Тома Сойєра у Вікісховищі
Wikiquote-logo.svg Пригоди Тома Сойєра у Вікіцитатах
Wikisource-logo.svg Пригоди Тома Сойєра у  Вікіджерелах

«Пригоди Тома Соєра» (найчастіше зустрічається Сойєра; англ. «The Adventures of Tom Sawyer») — популярний роман 1876 року, написаний Марком Твеном, про пригоди хлопчика на ім'я Том Соєр з містечка «Сейнт-Пітерсбург» (яке нагадує містечко Ганнібал, де виріс автор) на півдні Сполучених Штатів. Дії роману проходять до початку Громадянської війни в Сполучених Штатах.

Історія публікації[ред.ред. код]

«Пригоди Тома Соєра» вперше були опубліковані у червні 1876 року, видавничою компанією Chatto and Windus у Англії (книга була готова не 10-го червня, а 24-го червня з'явилась рецензія на книгу у журналі «Антенеум». У Сполучених Штатах книга була доступна лише через підписку, яка з'явилась у грудні того ж року. Твен, як і інші американські автори, надавав перевагу першого видання своїх у Великобританії, інакше йому було б майже неможливо отримати авторські права у Британській імперії. У випадку з «Пригодами Тома Соєра», різниця між британським та американським виданнями стала більшою, ніж того хотів автор, і це призвело до розповсюдження піратських копій книжки. У липні 1876, у Канаді з'явилась піратська книжка, яку придбало велика кількість американських читачів і на думку Твена, через це він зазнав великих збитків.

У своїй автобіографії, Твен заявляв що "«Пригоди Тома Соєра» повинні були бути першою книжкою, рукопис якої було надруковано на друкарській машинці". Попри це, типографський історик Деррил Рер дійшов висновку, що першим рукописом Твена було «Життя на Міссісіпі».

Українські переклади[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]