Причорноморсько-Кримська нафтогазоносна область

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Причорноморсько-Кримська нафтогазоносна область
Названо на честь Причорномор'я і Крим
Тип нафтогазоносна область
В межах геооб'єкту Причорноморська низовина, Чорне море
Входить до Південний нафтогазоносний регіон України
Країна  Україна
Площа 80 000 км²

Причорноморсько-Кримська нафтогазоносна область — територія в межах Причорноморської низовини, в надрах якої виявлено родовища нафти та газу, належить до Південного нафтогазоносногу регіону України.

Міститься в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях і Криму, а частково і в Молдові. Охоплює також акваторію Азовського моря та шельф прилеглої частини Чорного моря. Площа близько 80 тис. км² квадратних. Геоструктурно пов'язана з Причорноморською западиною і Скіфською платформою. У геологічній будові провінції беруть участь палеозойські, мезозойські й кайнозойські осадові відклади потужністю до 6—8 тисяч метрів. В осадових гірських породах сформувалися геологічні структури, з якими пов'язані основні області нафто- та газонагромадження. Великі підняття і прогини ускладнені локальними структурами, часто нафтоносними та газоносними. Нафтогазопрояви є в породах від неогенового до девонського віку, але промислові поклади (газові й газоконденсатні) поки що виявлено лише в палеогенових і нижньокрейдових відкладах на глибинах від 350 до 4500 м. Вони пов'язані переважно зі склепінними частинами антиклінальних складок. Колекторами нафти й газу є пісковики, алевроліти й органогенно-детритові вапняки. Планомірні розвідувальні роботи у межах Причорноморсько-Кримської нафтогазоносної провінції почато 1929, основні родовища відкрито у післявоєнні роки.

Містить:

Запаси природного газу на Чорноморському шельфі у Виключній морській економічній зоні України становлять близько 50 млрд м³[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. НЕФТЕГАЗОВЫЙ БЮЛЛЕТЕНЬ №31 (181) (31.07-06.08.2017)

Джерела[ред. | ред. код]