Пік Адама

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пік Адама
англ. Sri Pada
Пік Адама
Пік Адама
Пік Адама (Шрі-Ланка)
Пік Адама
Пік Адама

6°48′41″ пн. ш. 80°29′59″ сх. д. / 6.81139° пн. ш. 80.49972° сх. д. / 6.81139; 80.49972Координати: 6°48′41″ пн. ш. 80°29′59″ сх. д. / 6.81139° пн. ш. 80.49972° сх. д. / 6.81139; 80.49972

Висота 2243 м
Країна Шрі-Ланка Шрі-Ланка
Регіон провінція Сабарагамува
Система Саманала

Commons-logo.svg Пік Адама у Вікісховищі

Адамів пік (синг. ශ්‍රීපාද — Шріпада) — гірська вершина розташована на південно-західному побережжі острова Шрі-Ланка. Її висота 2243 м.

Адамів пік можна назвати одним із найсвятіших місць у світі. Він був священним для корінних жителів острова, ведів, які називали його «Саманала Канда» (гора метеликів) на честь Самана, одного із чотирьох містичних богів острова, і завдяки тисячам метеликів, які щороку збираються тут в останні години свого життя.

Згодом це загадкове місце стало об'єктом поклонінь для чотирьох основних релігій, які сповідуються на острові: індуїзму, буддизму, християнства та ісламу. Найпоширенішим був буддизм, хоча на Цейлоні він набув особливої форми під впливом індуїзму та ісламу.

На вершині гори знаходиться западина завдовжки близько 1,5 м і шириною 76 см, яка має форму людської ступні, її прекрасно видно і з буддійського храму, і з храму, спорудженого на честь Самана. Існує містичне повір'я, що вода, що скупчується в цій западині, володіє дивною цілющою силою.

Індуїсти вірять, що відбиток залишив танцюючий бог Шива при створенні світу. Буддисти, у свою чергу, вважають, що це віддзеркалення сліду Будди, залишеного ним під час свого третього і останнього візиту на острів. Сам же загадковий слід, по легенді збережений на гігантському сапфірі і знаходиться нижче видимї оку западини.

З тих пір, як перші, християни, португальці, прибули на Шрі-Ланку, християнство також «заявляє права» на цей відбиток і стверджує, що він належить святому Томасу, першому християнському проповідникові на острові.

Своє нинішнє ім'я пік отримав завдяки мусуль­манській легенді про те, що на цьому місці протягом тисячі років стояв на одній нозі покараний Адам. У ісламській релігії Адам був представником Бога на землі, якому було визначено стати першим пророком. Саме Адам є справжнім творцем священного каменя Кааби в Меці. Після вигнання Адама і Єви з Едему милосердний Господь вирішив пом'якшити покарання і помістив їх на Шрі-ланку, найблагодатніший куточок Землі, який найбільше нагадує рай.

Пік Адама притягував дослідників впродовж декількох століть. Після того, як його відвідали араб Ібн Батута (1304–1368 рр.) і венеціанець Марко Поло (1254–1324 рр.), це загадкове місце стало об'єктом, широкого паломництва.

Деякі відрізки шляху, що ведуть на вершину, надзвичайно круті, хоча в наш час[Коли?] дорога не є небезпечною для життя. Вгору проведено два сходові маршрути, їх ще називають найдовшими сходами у світі. Місцеве повір'я свідчить, що ланцюги, які слугують поручнями були поміщені сюди самим Олександром Македонським, хоча історичних підтверджень цьому немає.

Посилання[ред.ред. код]