Пітер Пен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пітер Пен
Peter Pan
Портрет
Ілюстрація з книги Джеймса Баррі «Пітер Пен та Венді»
Творець: Джеймс Баррі
Твори: Маленька біла пташка (1902), Пітер Пен в Кенсингтонських садах (1906), Пітер Пен та Венді (1911)

Пітер Пен (англ. Peter Pan) — персонаж книг шотландського письменника сера Джеймса Баррі.

Історія появи[ред.ред. код]

Вперше з'явився в романі для дорослих «Маленька біла пташка» (The Little White Bird), яка була видана 1902 року. В 1904 році була поставлена п'єса «Пітер Пен» (Peter Pan), яка пізніше була розширена в роман «Пітер Пен та Венді» (Peter Pan and Wendy) та видана 1911 року, пізніше були перевидання з назвою «Пітер Пен».

Оскільки п'єса користувалася великою популярністю, видавники Баррі перевидали «Маленьку білу пташку» без глав 13-18 в 1906 році під назвою «Пітер Пен в Кенсингтонських садах» (Peter Pan in the Kensington Gardens), яка і стала найвідомішою книгою про Пітера Пена.

Опис[ред.ред. код]

Пітер Пен — хлопчик, який не хоче дорослішати. Він втік з дому та полетів в Кенсінгтонські сади (знаходяться у Лондоні), де познайомився з феями. Пізніше він став жити на острові Небувалія (Neverland) в компанії хлопчиків, які загубилися у Кенсингтонських садах. В нього є власна фея Дзинька (англ. Tinker bell). Його лютий ворог — капітан Крюк, якого звуть так з тих пір, як Пітер відсік йому руку, замість якої довелося приладнати залізний гак.

Пітер Пен завжди залишається хлопчиком, не дорослішає, має молочні зуби, які не випадають. Він уміє літати, і може навчити літати будь-яку дитину.

Екранізації[ред.ред. код]

Історії про Пітера Пена неодноразово екранізувалися. Найбільш відомим є однойменний мультик студії Walt Disney Pictures, випущений 1953 року. В 2002 було випущено продовження «Пітер Пен: повернення у Небувалію». Фільм 1991 року «Капітан Гак» мав номінації на Оскар. Також 1987 було випущено радянський однойменний фільм на студії «Беларусьфильм». Відомою екранізацію є фільм студії Universal Pictures спільного виробництва США, Великобританії та Австралії, випущений 2003 року. У 2011 році був знятий міні-серіал "Неверленд", який подав глядачеві альтернативну версію про Пітера Пена. Також цей персонаж фігурував у третьому сезоні серіалу "Якось у казці", де йому було відведено місце головного антагоніста. [1].

Видання українською мовою[ред.ред. код]

Пітер Пен / переклад Олександра Гончара. - К. : Знання, 2014. - ISBN 978-617-07-0181-7

Галерея пам'ятників[ред.ред. код]

Налічується щонайменше сім пам'ятників Пітеру Пену в різних країнах світу в Європі, Америці та Океанії[2].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]