Рамон-Беренгер I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рамон-Беренгер I
кат. Ramon Berenguer I el Vell
Граф Барселонський
1035 — 1076
Попередник: Беренгер-Рамон І
Наступник: Рамон-Беренгер II
 
Народження: 1023
Смерть: 26 травня 1076
Барселона, Іспанія
Поховання:
Рід: Барселонська
Батько: Баранґе Рамон І
Мати: Sancha of Castiled[1]
Шлюб: Almodis de la Marched і Blanca de Narbonad
Діти: Баранґе Рамон II, Рамон Баранґе II, Sança de Barcelonad і Peter Raymundid

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Рамон-Беренгер I (кат. Ramon Berenguer I el Vell) — граф Барселони (10351076). За правління Рамона-Беренгера І було створено перший каталонський та перший повний європейський кодекс феодального права «Барселонські звичаї» (кат. Usatges de Barcelona, лат. Usatici Barchinonae).

Біографія[ред. | ред. код]

Рамон-Беренгер І народився 1024 року, став графом Барселони після смерті свого батька Беренгер-Рамона І Горбатого у 1035. Саме за Рамона-Беренгера І домінування графства Барселони серед інших каталонських графств стала очевидним.

Рамон-Беренгер І відзначився своєю боротьбою з маврами, розширив свої володіння на захід до м. Барбастро в сучасному Арагоні та обклав маврів податками, що призвело до першого економічного підйому в Каталонії.

Також за часи правління Рамона-Беренгера І було організовано перші морські походи каталонців у Західному Середземномор'ї. Граф був першим володарем Каталонії, який придбав землі на північ від Піренеїв (Каркассона та регіон Разес).

За часів Рамона-Беренгера І вперше у Західній Європі, а саме в Каталонії, у 1027 році місцеві феодали були змушені обмежити свої міжусобні війни системою так званого «Миру Божого» (лат. Pax et Treuga Dei).

Граф є засновником Собору св. Аулалії (кат. Catedral de la Santa Creu i Santa Eulàlia), головного католицького собору Барселони, де його й було поховано разом з третьою дружиною Алмодіс.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Charles Julian Bishko (1968–9), «Fernando I and the Origins of the Leonese-Castilian Alliance with Cluny» Studies in Medieval Spanish Frontier History.
  • Bernard F. Reilly, The Contest of Christian and Muslim Spain, 1031-1157, Blackwell Publishing, 1995.
  • Ermessenda of Barcelona. The status of her authority, Patricia Humphrey, Queens, Regents and Potentates, ed. Theresa M. Vann, Academia Press, 1993.

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Рамон-Беренгер I