Ровоам

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Ровоам
івр. רחבעם‎, Рехав'ам'
Rehoboam. Fragment of Wall Painting from Basel Town Hall Council Chamber, by Hans Holbein the Younger..jpg
1-й-й Цар
Початок правління: 928 до н. е.
Кінець правління: 911 до н. е.
Попередник: Соломон (батько)
Наступник: Авія (син)
Дата народження: невідомо
Дата смерті: −911
Діти: Авія
Династія: Давида
Батько: цар Соломон
Мати: Наама

Рехавам (івр. רחבעם‎, Рехавам «примножуючий народ») — засновник юдейського царства, наступник свого батька Соломона. Його матір'ю була аммонітка Наама. Рехав'ам царював 17 років (1 Цар. 14:21; 2 Хр. 12:13).

Заснування юдейського царства[ред.ред. код]

Рехавам був законним спадкоємцем Ізраїльського царя Соломона, однак накликав на себе гнів народу, відмовившись знизити податки, сталі при батькові (2 Хр. 10:4). Народ, зібравшись в Сихемі (Шхем), повстав і відокремився від Рехавама. На боці царя залишилося тільки коліно Юди і половина коліна Веніаміна, в той час як десять північних колін заснували нове Ізраїльське царство і обрали собі царем помазаного пророком Ахією - Єровоама I. Рехавам намагався відвоювати десять колін, але пророк Шемая попередив його про безнадійність цього плану. Згідно з текстом Біблії[1], це відокремлення було покаранням за гріхи Соломона, батька Ровоама. У час царювання Ровоама, між ним і Єровоамом I йшла війна.

Війна з Єгиптом[ред.ред. код]

На п'ятому році царювання Ровоама фараон Шешонк I (Шішак) напав на Юдею, пограбував Єрусалим і Єрусалимський храм і перетворив Юдейське царство на васала Стародавнього Єгипту. У Карнаці, на одному з пам'ятників Шешонка, зберігся перелік взятих міст Юдеї.

Рехав'ам помер на 58-му році життя, у 915 році до н. е. (за хронологією Вільяма Олбрайта, за Ерліхманом він правив ще й у наступному, 914 році до н. е.), і був похований в Єрусалимі (1 Цар. 14:31).

Сім'я[ред.ред. код]

У Ровоама було 18 дружин і 60 наложниць, від яких народилося 28 синів і 60 дочок (2 Хр. 11:21).

Згадки в культурі[ред.ред. код]

Барельєф з Рехав'амом, що втікає від народного повстання, розміщений в першому колі Дантового Чистилища, там де караються правителі.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Інші значення[ред.ред. код]

  • У Англії «Рехав'амом» (Rehoboam) називається пляшка вина, що вміщає 4,5 літра або 6 «пляшок» (одиниць обсягу). Див шампанське.


Попередник:
Соломон
Царі Юдеї
ЕЄЕ 928 до н. е. - 911 до н. е.
Jevish Encyclopedia 978 до н. е. - 960 до н. е.
Ерліхман 932 до н. е. - 913 до н. е.
Наступник:
Авія


Див. також[ред.ред. код]