Юда (син Ізраїля)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юда
Єврейською:יְהוּדָה
Англійською:Judah
Куліш:Юда
Огієнко:Юда
Хоменко:Юда
Турконяк:Юда

Ю́да (івр. יְהוּדָה‎ — Єгуда) — 4-ий син Якова (Ізраїля) від Лії. Родоначальник покоління Юди утворившого плем'я Юдине народу Ізраїля.

З єврейської — «хвалити Єгову!». Його мати Лія сказала, коли народила: «Тим разом я буду хвалити Господа!», і тому назвала «Юда» (Бут. 29:35). Місце народження — Падан арамейський, де Яків працював на свого дядька і тестя Лавана - сина Бетуела. Юда також був онуком Ісаака і правнуком Авраама.

Символ племені Юди

Запропонував своїм браттям замість вбивства Йосипа, продаж його у рабство до ізмаїльтян (Бут. 37:26-27). Відомий історією зі своїм сином Онаном, ім'ям якого названий сексологічний термін онанізм (Буття 38).

Юда є прабатьком одного з 12 колін (племен) народу ізраїльського. Сучасні євреї України відносять себе до коліна Юди. Згодом після царювання Саула, Давида і Соломона на основі колін Юди, Веніяміна та Симеона було створена могутня держава — Юдейське царство (всі інші коліна об'єдналися у Ізраїльське царство).

Пророцтво батька Юди, Якова/Ізраїля перед своєю смертю: «Юда — лев молодий!», за поширенним поясненням, говорить про родинний зв'язок Ісуса Христа до Юди. Юда є прабатьком Давида, а Давид — Марії, матері Ісуса Христа (Лк. 3:23, Лк. 3:33-34).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Святе Письмо Старого та Нового Завіту. Видавництво отців Василіан «Місіонер», 2005.