Российская газета

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
рос. Российская газета

Ross g logo.svg

Логотип
Країна Flag of Russia.svg Росія
Тип періодичне видання
Тема новини, політика, економіка
Мова російська
Жанр інформація
Політична належність Уряд Російської Федерації

Засновано 11 листопада 1990
Власник Уряд Російської Федерації
Головний редактор Vladislav Fronind
Головний офіс Pravdy streetd і Москва
ISSN 1606-5484, 1560-0823

rg.ru
CMNS: Российская газета у Вікісховищі

«Російська газета» (рос. Российская газета) — російськомовна газета, офіційний друкований орган Уряду Російської Федерації.

Тематика[ред. | ред. код]

Після публікації в цьому виданні вступають в силу державні документи: федеральні конституційні закони, федеральні закони (в тому числі кодекси), укази Президента Росії, постанови і розпорядження Уряду Росії, нормативні акти міністерств і відомств. ублікуються також новини, репортажі та інтерв'ю державних діячів, коментарі до офіційних документів. Статус офіційного публікатора документів визначено Законом Російської Федерації № 5-ФЗ «Про порядок опублікування і набрання чинності федеральних конституційних законів, федеральних законів, актів палат Федеральних зборів» і рядом інших документів.

Тираж щоденного випуску «Російської газети» — 185 445 примірників (дані на II півріччя 2010 року). Друкується в 44 містах Росії, випуски газети супроводжуються регіональними вкладками і тематичними додатками. Газетою видаються серії книг з державними документами і коментарями до них.

Історія видання[ред. | ред. код]

Газета заснована Верховною Радою Російської Федерації, перший номер вийшов 11 листопада 1990 року. Одним із засновників та першим редактором видання був Борис Миронов.

У 1993 році після жовтневих подій повноваження засновника були передані Уряду Росії. C 1997 газетою Федеральних Зборів Росії є Парламентська газета. У 2001 році газета (і ще 12 видань) було викрито як ЗМІ, де за публікацію замовних статей приймають грошову винагороду (тобто практикують так звану джинсу). У 2007 році лідирувала за кількістю передплатників серед газет. За даними на 2008 рік, видання отримувало підтримку з держбюджету, в тому числі для видання щотижневого додатку «Російська газета — Тиждень», яке за передплатою отримували всі російські пенсіонери. За даними «СПАРК-Інтерфакс», виручка по РСБУ виступаючого видавцем газети ЗАТ «Інформаційно-видавничий концерн „Російська газета“» (на 90 % належить ФДМ «Редакція „Російської газети“») в 2007 році склала 2929000000 руб., Прибуток — 238 млн.руб. У другій половині 2008 року був значно скорочений штат видання та кормережа, закриті 32 регіональних бюро.

У травні 2009 року «TNS Media Intelligence» (провідна компанія в сфері моніторингу ЗМІ) склала звіт по цитованості російських видань в ефірі центрального телебачення і радіо. Згідно з дослідженням, «Російська газета» поряд з «Комерсантом» і «Известиями» «є ключовими джерелами ділових і політичних новин в російському інформаційному просторі». За підсумками I півріччя 2010 року «Російська газета» очолила рейтинг найбільш цитованих суспільно-політичних видань за даними TNS Media Intelligence. У 2011 році порталу RG.RU вручена «Премії Рунета» у номінації «Культура і Масові комунікації» за оперативне знайомство аудиторії з законотворчою діяльністю.

У січні 2012 року щоденна «Російська газета» оновила дизайн макета і почала друкуватися в кольорі (тільки в друкарнях в Москві і Санкт-Петербурзі). Макет газети створений в «Дизайн-бюро Анатолія Гусєва». Основна мета оновлення — зробити дизайн видання більш сучасним і насиченим. Зміни торкнулися всього макета — починаючи від логотипу і закінчуючи шрифтами. Шрифт газети, спеціально розроблений провідним дизайнером-шріфтологом Тагіров Сафаєвим, має кілька накреслень. Цим шрифтом набрано і новий логотип газети, і заголовки, і замітки.

Керівництво[ред. | ред. код]

З 2001 року по 26 жовтня 2010 року генеральний директором видання був Олександр Горбенко, випускник Свердловського вищого військово-політичного танкоартіллерійского училища. 26 жовтня 2010, після відходу Горбенко в Уряд Москви, пост генерального директора «РГ» зайняв Павло Опанасович Негоїця.

Головний редактор газети Владислав Фронін займає свій пост з 2001 року. З 1996 по 2001 роки він був заступником головного редактора. З 1974 року працював в газеті «Комсомольская правда», яку очолював з 1988 по 1995 роки.