Рубаки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рубаки
Slayers-anime-logo.jpg
スレイヤーズ
Sureiyāzu
Slayers
Жанр комедія, фентезі, пригоди
Ранобе
Автор Хаджіме Кандзака
Ілюстратор Руй Арайдзумі
Видавець Fujimi Shobo
Аудиторія чоловіча
Журнал Dragon Magazine
Період випуску 1989-2000, 2018 — дотепер
Кількість томів 16
Ранобе
Slayers Special
Автор Хаджіме Кандзака
Ілюстратор Руй Арайдзумі
Видавець Fujimi Shobo
Аудиторія чоловіча
Журнал Dragon Magazine
Період випуску 1991 — 2008
Кількість томів 30
Манґа
Medieval Mayhem Slayers
Автор Хаджіме Кандзака
Ілюстратор Руй Арайдзумі
Видавець Fujimi Shobo
Аудиторія Сейнен
Журнал Dragon Magazine
Дата публікації 1995
Кількість томів 1
Манґа
Super Explosive Demon Story Slayers
Автор Хаджіме Кандзака
Ілюстратор Шьоко Йошінака
Видавець Fujimi Shobo
Аудиторія Шьонен
Журнал Comic Dragon, Dragon Junior
Період випуску 1995 — 2001
Кількість томів 8
Телевізійний аніме-серіал
Режисер Такаші Ватанабе
Сценарист Такао Кояма
Студія E&G Films
Мережа TV Tokyo
Період показу 7 квітня 1995 — 29 вересня 1995
Кількість серій 26
Телевізійний аніме-серіал
Slayers Next
Режисер Такаші Ватанабе
Сценарист Джіро Такаяма
Студія E&G Films
Мережа TV Tokyo
Інші мережі Україна Тоніс[1][2]
Період показу 5 квітня 1996 — 27 вересня 1996
Кількість серій 26
Телевізійний аніме-серіал
Slayers Try
Режисер Такаші Ватанабе
Сценарист Джіро Такаяма
Студія E&G Films
Мережа TV Tokyo
Період показу 4 квітня 1997 — 26 вересня 1997
Кількість серій 26

Рубаки[1][2] (яп. スレイヤーズ, англ. Slayers) — популярний японський аніме-серіал студії Easyfilm. Автор сюжету — Хаджіме Кандзакі та Арайдзумі Руі.

Перші Slayers з'явились у вересні 1989 року у виді однойменного серіалу «легких новел», написаних Хаджіме Кандзакі. Цей серіал ліг в основу всіх подальших випусків манґ і екранізацій, що описують неймовірні пригоди юної чарівниці Ліни Інверс.

Спочатку серіал задумувався як введення у фентезійну рольову гру, але ігри, випущені по «Slayers» на Sony PlayStation та Nintendo, великої популярності не здобули, на відміну від телесеріалу.

Згодом були випущені два нові сезони — Slayers Next і Slayers Try (останній створювався без участі Х. Кандзакі).

Світ серіалу[ред. | ред. код]

Карта Внутрішнього світу аніме серіалу Slayers. Позначення на карті: 1.Атлас, 2.Сайрааг, 3.Столиця Білої магії, Сейрун, 4.Мане, 5.Візенді, 6.Гурія, 7.пік Дракона, 8.Безельд, 9.Солярія, 10.Тельмурд, 11.Кримзон, 12.Королівство Зефілія, 13.Катаахо

Світ серіалу ділиться на дві великі частини відгороджені одна від одної магічним Бар'єром Демонів: Внутрішній світ та Зовнішній світ.

Внутрішній світ схожий на середньовічну Європу, але з однією відмінністю. Тут домінує магія, отже, технологія знаходиться в зародковому стані. В цілому — слабка магія доступна практично всім, але різниця між звичайним користувачем магії і магом рівня Ліни Інверс — відчутна. На півночі від Внутрішнього Світу, через океан, розташований Завнішній світ.

Зовнішній світ вельми схожий на середньовічну частину Північної Африки. Тут домінує технологія, відомий порох і добре розвинене зброярство. Тут успішно використовують складні механічні системи. Магія знаходиться в зародковому стані.

Сюжет[ред. | ред. код]

У першому сезоні феноменально тупий воїн Гаурі Габрієв вирішив врятувати рудоволосу дівчинку від злючих розбійників, та він не знав, з ким зв'язався. Адже цією «дівчинкою» була Ліна Інверс, наймогутніша та найжадібніша чарівниця у світі. Незабаром Гаурі усвідомив свою помилку — коли «беззахисна» Ліна одним закляттям вбила величезного дракона. Але на той час воїн вже погодився проводити дівчину до міста Атлас, і парочка відправилася в дальню путь. Проте подорож довелося відкласти, коли Гаурі і Ліна дізналися, що статуетка, яка потрапила до них, — ключ до воскресіння великого демона.

У другому сезоні Рубакам належить відправитися на пошуки Пречистої Біблії — легендарного стародавнього манускрипту, що володіє чудодійною силою, і вплутатися в міжусобну війну могутніх демонів, в якій кожна сторона бажає використовувати Ліну як пішака в своїй грі. І ціною помилки героїв стане, звісно ж, Кінець світу.

У третьому сезоні наші герої відправляються за межі магічного бар'єру, створеного демонами у стародавні часи і зруйнованого із загибеллю одного з них. Вони дізнаються трагічну історію Золотих і Стародавніх Драконів і битимуться із загрозою, викликаною з іншого світу.

Персонажі[ред. | ред. код]

Ліна Інверс — головна героїня всього серіалу. П'ятнадцятирічна маленька чарівниця мандрує на прохання своєї сестри, щоб світ побачити і себе показати. Володіє надпотужною атакуючою магією і запальним характером. Любить поїсти, причому часто і багато. Улюблена розвага — грабувати бандитів і розбійників. Не заміжня (немає охочих).

У Ліни декілька прізвиськ і імен, при чому деякі з них вона вигадала собі сама, а іншими нарекли її люди . Можна виділити чотири найвідоміших: «Бандитовбивця», «Плоскогрудий жах», «Ворог усього живого», і «Навдра» (Навіть Дракон переступить через неї з огидою).

Ліною рухають дві сили. Це Влада і Гроші. Її вчинки не завжди доброчесні і рідко вписуються в рамки закону. Хоч Ліна і стверджує, що діє в ім'я Добра та Справедливості, це не заважає їй брати величезні гонорари за свої послуги. Дуже складно визначити характер Ліни, вона готова ризикувати життям заради своїх друзів, але ніколи не зробить що-небудь собі на шкоду.

Своє життя, Ліна проводить в дорозі. Іноді вона виконує доручення і завдання (добре оплачувані), але за них Ліні зазвичай не платять, тому що вона зазвичай не дуже добре (знищені села, зруйновані міста) виконує свою місію, хоча кінцевої мети все ж таки досягає. Основна і улюблена розвага Ліни (після порятунку світу звісно) це грабіж і «Боротьба з тиранією розбійницьких зграй». Після таких набігів — розбійники залишаються без копійки грошей (ті, кому не пощастить, залишаються лежати на землі засмаженими трупами). А Ліна «законно» отримує здоровенні мішки, набиті коштовностями та артефактами.

Іноді її вчинки позбавлені логіки і здорового глузду, а її запальний і вибухонебезпечний темперамент не обіцяє нічого хорошого, як її суперникам, так і друзям, що випадково підвернулися під «гарячу руку». Але насправді Ліна не така вже й погана, в глибині душі вона так і залишилася сором'язливою дитиною, але признатися в цьому вона не зможе навіть самій собі.

Гаурі Габрієв — прекрасний мечник, що один подорожував до зустрічі з Ліною Інверс. Після її «порятунку» вирішує стати особистим охоронцем Ліни. Відкрита і душевна людина, трохи забудькувата і тупувата, але вірна своїм ідеалам і друзям. Власник легендарного «Горун Нова» — меча Світла. Не одружений.

Гаурі не має навіть базових магічних знань, він не любить вникати в розмови про магію і зазвичай просто засипає на найважливішому моменті.

Свою колосальну неосвіченість в області магії, Гаурі з лишком компенсує своїми фізичними даними. Він сильний, швидкий і непробивний мов танк. Гаурі один з найсильніших мечників світу Slayers, а володіння фамільною реліквією, Мечем Світла, дозволяє йому битися навіть з мазоку, що підносить його на недосяжну для більшості простих смертних висоту. Разом з Ліной вони утворюють класичну і перевірену часом фантазійну пару Воїн + Маг, здатну вирішити будь-яку проблему і скришити незчисленні орди ворогів.

Зелґадіс Ґрейвардс — в дитинстві мріяв стати найсильнішою людиною на світі, і його мрія була виконана, але ціна виявилася дуже високою. Він перетворився на химеру — на третину голем, на третину демон і лише на третину залишився людиною. Хоча завдяки цьому він став невразливим воїном і чудовим магом, Зелґадіс ненавидить свою жахливу зовнішність і шукає засіб повернути собі людський вигляд. Похмурий і неговіркий, в душі він добрий і вірний, і ніколи не кине друзів у біді.

Зелґадіс є броньованою химерою, яку не бере звичайна холодна зброя, кулі з мушкетів, ядра з гармат. Він вражаюче швидкий і спритний, відмінно володіє мечем і магією і при всьому цьому має нудний характер.

Амелія Віл Тесла Сейрун — гроза лиходіїв всього світу — великий борець за добро і справедливість, принцеса королівства Сейрун. Принаймні, так вона себе називає. Насправді вона чотирнадцятирічне дівча, що вважає себе героїнею, велика любителька вставати в красиві пози і виголошувати патетичні промови. По-дитячому наївна і безпосередня, Амелія непогано розбирається в шаманській магії і із задоволенням вирушає на пошуки пригод в компанії Ліни і Гаурі.

Народилася в Сейруні. Улюблена донька Крон-принца Філіонела, Амелія вивчила ази білої магії і рукопашного бою. Дитинство принцеси можна було б назвати щасливим, коли б не трагічна смерть її матері від рук найманого вбивці і подальша за цією драматичною подією, втеча улюбленої сестрички Наги з палацу.

Амелія керується вельми дивними уявленнями про добро і справедливість. Вона обожнює штовхати «Величні і справедливо-зло-викриваючі» промови, причому робить це, забравшись на найвищу точку місцевості, звідки вона неодмінно впаде, чим викличе у своїх ворогів бурю сміху.

Не зважаючи на її нестабільний характер, подорожі в компанії з Ліной і Зелґадісом, благотворно діють на її дитячу психіку, поступово вправляючи їй мізки на потрібне місце. Амелія достатньо непоганий боєць, її пізнання в білій магії не раз ставали в пригоді.

Кселлос — хитрий і загадковий Кселлос, що представляється «таємничим жерцем», — чудовий обманщик і маніпулятор. Він тонко грає на відчуттях всіх, хто навколо нього, а іноді і на нервах. Кселлос — демон-мазоку, він створений своєю пані Зеллас Металліум. Під час Війни Відродження Рубіноокого, власноручно знищив більше тисячі золотих драконів. Кселлос може допомогти, але тільки у тому випадку, коли це вигідно йому, проте Ліна не проти такого компаньйона.

Сільфіль Нелс Лаада (яп. シルフィール・ネルス・ラーダ) — мила та добра жриця. Сильфіль дуже любить Гаурі — проблема в тому, що він цього не розуміє. Нещасна дівчина втратила батька та рідне місто, але знаходить в собі рішучість битися зі злом. Вона чудово володіє білою магією зцілення і захисту, але не здатна вбивати і руйнувати.

Сильфіль знайома Гаурі з дитинства, приблизно з цієї миті і закохана в нього. Народилася в місті Сайрааг, в сім'ї дворянина. Сильна біла чаклунка, що практикує дуже складну білу магію. Родичів в цей час у Сильфіль немає.

Характер у Сильфіль «добрий і пухнастий» вона скромна, сором'язлива. Усім цим вона є повною протилежністю Ліні Інверс. Гаурі не розуміє, що Сильфіль його любить. Зате він захоплюється її кулінарними здібностями.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б ТОНІС. Найоб'єктивніший канал. web.archive.org. 15 травня 2006. 
  2. а б ТОНІС. Найоб'єктивніший канал // Рубаки. web.archive.org. 15 травня 2006. 

Посилання[ред. | ред. код]