Рідна Українська Національна Віра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Символ РУНВіри
Лев Силенко
Святиня РУНВіри в Спрінг Ґлені
Свяорпа (цвинтар) РУНВіри
Проповідь Л. Силенка
Ukraine RUNVira Sylenkoite temple worship (2).png
Ukraine RUNVira Sylenkoite temple worship (1).png

Рі́дна Украї́нська Націона́льна Ві́ра (РУНВі́ра) — українська неоязичницька релігійна організація.

Ідейним натхненником РУНВіри став Лев Силенко (19212008) — Духовний Учитель і Пророк, який, реформувавши стародавню (дохристиянську) віру, проголосив РУНВіру (Рідну Українську Національну Віру), віру в Єдиного Господа Дажбога. РУНВіра є відповіддю космополітичним та атеїстичним настроям в Україні. Вона відтворює національні особливості українського народу, як, наприклад, юдаїзм — єврейського чи синтоїзм — японського.

РУНВіра прагне зберегти рідну культуру, мову, звичаї і обряди українсько-руських земель.

Перші проповіді РУНВіри почав Лев Силенко у США 1964 року, а 3 грудня 1966 року була офіційно зареєстрована перша громада РУНВіри (в Чикаго).

РУНВіра стверджує, що релігій багато тому, що є багато неоднакових розумінь Бога. Є релігії інтернаціональні: буддизм, християнство, ісламізм. І є народи, які мають національні релігії (Японці, Індуси, Юдеї, Китайці та інші). Вони своїми національними вірами установлюють своє окремішне (незалежне) місце в духовному житті Людства. Та всі інтернаціональні релігії мають національне коріння.

Бог (незалежно від того, як хто його називає і розуміє) Один. Він кожному Народові дав волю розуміти Його по-своєму. Народ, який має своє розуміння Бога (свою національну віру) вільно утверджує свій шлях життя, свої закони моралі, свої святощі, обряди, традиції. ("Святе вчення" Л. Силенко, ст. 28)

І тому я всюди кажу, що є Бог один так, як одне є Сонце в небі, але кожний народ має право розуміти єдиного Бога по-рідному, і в ім'я Правди і Любови на світі так має бути ще й тому, що кожний народ має право бути собою і має право мати свою мову, свій національний характер. У мене немає ворожого ставлення до релігій — я бачу у всіх релігіях світу проявлення невгамовного генія людства! (Мага Віра, 16:241)

Назва Бога в РУНВірі - Дажбог (Датель Буття).

РУНВіра критикує поклоніння єврейським святиням (Єрусалим, Вифлеєм, Йордан), бо український народ має свої святині (Дніпро, Київ, Хортиця та ін.). Одним із понять вчення є Духовна Незалежність, котра є священною і покликана обороняти національну свідомість. Згідно з РУНВірою тільки рідна Влада є дана Богом: вона є слугою Народу, живе з Народом і в ім'я Народу.

Учення спрямоване на українців, яким цікавий стародавній світогляд власного народу, які прагнуть відзначати рідні свята, жити за рідними багатолітніми звичаями та обрядами, котрі своїм корінням сягають ще дохристиянських часів. РУНВіра, як релігійна організація, зареєстрована в Уряді України (свідоцтво про реєстрацію № 237 від 28 травня 1992 року).

Найбільше українських громад РУНВіри є у Львові та Києві.[1] Також рунвістський рух активно розвивається на Поділлі, де діють п'ять офіційно зареєстрованих громад вірних РУНВіри (у містах Хмельницькому, Кам'янці-Подільському, Старокостянтинові, Красилові, Волочиську).

Центр РУНВіри - Святиня імені Різдва Лева Силенка - розташований на місці народження Пророка в c. Богоявленське (Олександрійський район Кіровоградської області). В Україні діє понад 100 громад рунвірівців. У м. Запоріжжі, де є один із найбільших осередків рунвірівців, виходить журнал "Світло Оріяни". В світі діє понад 300 громад РУНВіри.

Священні символи віри[ред. | ред. код]

Священна книга РУНВірівців — «Мага Віра», що у перекладі з санскриту означає «Могутня Віра». Автором книги є Лев Силенко. Видання покликане реформувати давню політеїстичну віру Русів в монетеїстичну релігію сучасного зразка.

Головним символом РУНВіри є зображення трисуття (тризуба), що означає світ видимий (Яв), духовний (Нав), закони природи, звичаї (Прав).

Особливо послідовники вчення шанують трьох видатних українців: Тараса Шевченка, Івана Франка і Лесю Українку, які, на їхню думку, першими стали висловлювати своє негативне ставлення до чужих релігій.

Літочислення у РУНВірівців ведеться від часів Мізинської культури, пам'ятки якої знайдено біля села Мізин на Чернігівщині на глибині 8 метрів на березі річки Десни.

Датою початку літочислення (першим роком) вважають 9 000 рік до н. е. Наприклад, 2008 рік — це 11007 рік згідно з літочисленням РУНВіри.

Цитати з "Мага Віри" та "Святого вчення"[ред. | ред. код]

“Протилежності в розуміннях Бога звеличують духовне життя Людства” (Мага Віра 51:41)

Я хочу, щоб з нектару науки моєї скресла іскра і впала в душу мого внука і він, збагатившись інстинктом самозбереження, здисциплінував свій розум. (Мага Віра 33:23)

"3апитання. Як ставиться РУНВіра до інакше віруючих?

Відповідь. Кожна Віра, яка славить Бога і навчає людей любити людей, правдива. Хто каже, що тільки його віра правдива, спасенна і Богом об'явлена, жорстокий. Він в ім'я Бога принижує інші віри. І цим показує, що має віру з низькою духовною культурою. Я вчу: чим благородніша віра, тим більш вона толерантна. Сповідники РУНВіри толерантно ставляться до інакше віруючих, і цим звеличують себе і віру в милосердного Господа Дажбога." ("Святе вчення" Лев Силенко)

"Толерантність - шлях духовного самовдосконалення, шлях світла і правди. Кожне в світі "я" особисте і національне має святе право мати свій самобутній шлях, має святе право боронити своє єство. Змінити закони матері-Природи не можна: але можна їх злагіднювати. Між "я" людським має точитися вічна боротьба за першість: коли б такої боротьби не було, людське "я" змаліло б, охляло б. Боротьба між "я" національними має бути великодушна і взаємоспівчутлива: без зазіхань на незалежність того чи іншого "я". Благородство Людства підніметься на високий рівень тоді, коли зникне варварство - прагнення зазіхати на свідомість особистого і національного "я"." (Мага Віра 48:4)

"3апитання. У РУНВірі є ідолопоклонство, ікона Дажбога?

Відповідь. У РУНВірі немає ідолопоклонства, немає ікони (зображення) Дажбога. Хіба Святий Дух, Воля, Правда, Любов, Гравітація мають образ, стать? Уточнюю: ідолопоклонства, многобожжя Предків наших ніхто не чіпає. Але в РУНВірі многобожжя відмінене. Обряди ж предківські, ті, що життям вивірені, впроваджені в РУНВіру, і вони мають рідну форму і рідний зміст." ("Святе вчення" Лев Силенко)

"3апитання. Учителю Лев Силенко, Ви засновник РУНВіри, тобто концепції віри в єдиного Господа з ім'ям Дажбог. Вас Дажбог покликав до цієї духовної місії?

Відповідь. Осіянний Святим Духом, я почув голос Предків рідних. Предки в ім'я спасіння нащадків покликали мене звістити РУНВіру (Рідну Українську Національну Віру) в Єдиного Господа з ім'ям Дажбог. Чому з ім'ям Дажбог? У достойного народу ім'я Господа рідне. За десять століть духовної неволі мій Народ вистраждав право мати рідне розуміння Бога Милосердного, Всюдисущого і Всеправедного. Тобто мати рідну віру в своїй душі." ("Святе вчення" Лев Силенко)

Сім законів правильного життя[ред. | ред. код]

 1. Правильне Мислення: а) Воля б) Мета в) Відвага
 2. Правильне Хотіння: а) Любов б) Справедливість в) Послідовність
 3. Правильне виконання: а) Відповідальність б) Точність в) Дисципліна
 4. Правильне ставлення до Себе й Оточення: а) Повноцінне «Я» б) Незалежне «Я» в) Небайдуже «Я» г) Узгоджене «Я»
 5. Правильне Харчування: а) Якісна Пожива б) Національне Вариво в) Обрядність
 6. Правильна Любов: а) Ненависть і ощадність б) Співпереживання і Жертовність в) Духовна Краса і Вірність
 7. Правильна Віра: а) Природне Народження б) Блаженне Розуміння в) Правильне Призначення

Заповіді РУНВіри[ред. | ред. код]

 1. Розумій і люби Бога по-рідному.
 2. Не поклоняйся чужоземним поняттям Бога.
 3. Самоудосконалюй розум, душу і тіло.
 4. Вір у себе.
 5. Люби родичів своїх.
 6. Виховуй дітей своїх у дусі Рідної Віри.
 7. Шануй духовність Предків своїх.
 8. Шануй свята Рідної Віри.
 9. Не самозабувайся на Чужині.
 10. Не обмовляй.
 11. Живи для добра Вітчизни.
 12. Будь правдивим свідком.
 13. Обороняй свої скарби і не привласнюй чужі.
 14. Не люби ворогів народу твого, не будь рабом.
 15. Не лишай у біді приятеля твого.
 16. Не зневірюйся.
 17. Люби дітей свого і чужого народу.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. РУНВіра (7rasa.info)[недоступне посилання з жовтня 2019]