СРСР на пісенному конкурсі Євробачення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
СРСР
Flag
Мовник ЦТ СРСР (1987—1991)
Участь
Участь
Перший виступ
Найкращий результат
Найгірший результат
Зовнішні посилання

Союз Радянських Соціалістичних Республік не входив до Європейської мовної спілки та ніколи не брав участі в конкурсі пісні Євробачення, лише зробив спробу наприкінці 1980-x років.

Історія[ред. | ред. код]

У 2009 році, під час проведення Євробачення у Москві колишній співробітник Міністерства освіти РРФСР Едуард Фомін розповів про ідею участі СРСР у конкурсі. За його словами, колишній міністр освіти СРСР Георгій Веселов запропонував керівництву СРСР взяти участь у конкурсі Євробачення ще у 1987 році, в рамках політичних реформ, з якими виступав президент Радянського Союзу Михайло Горбачов. Веселов вважав, що перемога в конкурсі вплине на відносини між Радянським Союзом і капіталістичними країнами Заходу. Як перший учасник від СРСР був запропонований Валерій Леонтьєв, проте ідея Веселова не була підтримана ані КПРС, ані самим Горбачовим, який вважав це надто радикальним кроком.[1]
У 1987 році конкурс був показаний в ефірі першої програми ЦТ, але не в прямому ефірі та без голосування.
У 1989 році Євробачення вперше транслювалося на ЦТ в прямому ефірі (без голосування). Функції коментатора виконував перекладач, який переказував те, що говорили ведучі конкурсу.
У 1990 і 1991 роках Євробачення було показано на ЦТ повністю (включаючи голосування), а коментування радянських кореспондентів відбувалося з місця проведення конкурсу - Загребу та Риму.[2]

Рік Місце проведення Виконавець Назва пісні Фінал Бали ПФ Бали
1987 Бельгія Брюссель Валерій Леонтьєв «Белая ворона» заявка була знята

Після розпаду СРСР[ред. | ред. код]

Після розпаду СРСР десять колишніх республік (Росія Росія, Україна Україна, Білорусь Білорусь, Молдова Молдова, Естонія Естонія, Литва Литва, Латвія Латвія, Вірменія Вірменія, Грузія Грузія і Азербайджан Азербайджан), взяли участь у конкурсі самостійно. 5 країн змогли перемогти на конкурсі та провести Євробачення у себе (Естонія Естонія, Латвія Латвія, Україна Україна, Росія Росія, Азербайджан Азербайджан).
Україна Україна стала першою пострадянською країною, яка перемогла на конкурсі двічі (2004 і 2016).

Посилання[ред. | ред. код]

Див.також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Евровидение 1987. moscow.pink. Процитовано 2016-05-29. 
  2. О ПРОЕКТЕ Евровидение-2012.