Саговник відгорнений

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Саговник відгорнений
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Cycadophyta
Клас: Cycadopsida
Порядок: Саговникоподібні (Cycadales)
Родина: Саговникові (Cycadaceae)
Рід: Саговник (Cycas)
Вид:
Саговник відгорнений (C. revoluta)
Біноміальна назва
Cycas revoluta
Синоніми

Саговник відгорнений[1] або саговник пониклий[2] або саговник відігнутий[3] (Cycas revoluta Thunb.) — вид голонасінних рослин родини саговникові (Cycadaceae). Відомий також під назвою сагова пальма. Насіннєвий і стовбуровий крохмаль широко використовується як джерело живлення; велика рослина може дати понад 1000 насінин.

Опис[ред. | ред. код]

Чоловіча рослина

Це дводомна деревна рослина до 2-4 м заввишки, з товстим, до 1 м заввишки стовбуром, вкритим панциром з основ відмерлих листків. На верхівці розташована крона з красивих шкірястих перистих листків до 1-2 м завдовжки. Біля основи листків розміщені поодинокі, жовтуватого кольору дрібні листки — мегаспорофіли Вони несуть з боків здебільшого по три пари насінних зачатків. Розглядаючи будову насінного зачатку, помітно покрови, пилковхід, нуцелус, пилкову камеру, ендосперм з двома архегоніями. Насінина має шкірку саркотесту (м'якуш) і склеротесту (твердий шар), зародок та гаплоїдний ендосперм.

Поширення[ред. | ред. код]

Саговник відгорнений трапляється у природі на півдні Південно-Східної Азії (Японія, Китай). В Україні вирощується в оранжереях ботанічних садів; культивується на Чорноморського узбережжі Криму у відкритому ґрунті.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Українська Радянська Енциклопедія
  2. Дяченко Я.М. Раритетні дендроекзоти штучних об'єктів природно-заповідного фонду Лісостепу України: репрезентативність і аутфітосозологічний конспект // Чорноморський ботанічний журнал. — 2011. — Вип. 7. — № 2. — С. 132–143.
  3. Корнієвський Ю.І., Корнієвська В.Г., Шкроботько П.Ю. Фармацевтична ботаніка. — Запоріжжя : Запорізький державний медичний університет, 2013. — С. 60. — ISBN 978-966-417-103-4.

Посилання[ред. | ред. код]