Minecraft

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Minecraft

Логотип гри

Розробник Mojang
4J Studios (Версія для консолі[1])
Видавець Mojang
Microsoft Studios (Xbox 360, Xbox One)
Частина серії «Minecraft»
Наступна гра серії Minecraft: Story Mode
Дата випуску Alpha версія
17 травня 2009
ПК (Java)
18 листопада 2011
Android
7 жовтня 2011
iOS
17 листопада 2011
Xbox 360
9 травня 2012[2]
Raspberry Pi
11 лютого 2013
PlayStation 3
17 грудня 2013
Wii U
17 грудня 2015
Ліцензія Власницьке програмне забезпечення
Версія 1.10.2 (Windows)
0.15.10 (Android, iOS, Windows 10)
TU 43 (Xbox 360)
1.30 (PlayStation 3)
CU 26 (Xbox One)
1.30 (Playstation 4 і PS VITA)
Українська локалізація Наявна
Жанр(и) відкритий світ, рольова гра, пісочниця
Віковий
рейтинг
ESRB: E10+ — Everyone 10+

PEGI: 7+

Платформа Microsoft Windows, iOS, Android, Xbox 360, Xbox One,

Raspberry Pi, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita

Рушій гри Java
Режим гри Однокористувацька гра, багатокористувацька гра
Носій Java-апплет
Керування Комп'ютерна миша, клавіатура, сенсорне керування (Android і iOS), Ігровий контролер (Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, PlayStation 4)
Сайт minecraft.net

Minecraft (від англ. mine craft — досл. «шахтарське ремесло») — незалежна відеогра (інді-гра) типу пісочниця у відкритому світі з виглядом від першої особи (є перемикання на вигляд від третьої та другої особи).

Гра також започаткувала однойменну серію ігор.

Гра, початково написана на Java шведським програмістом Маркусом Перссоном («Notch»), зараз розвивається його компанією Mojang, заснованою за рахунок прибутків від гри. Альфа-версія була випущена 17 травня 2009,[3], бета версія — 20 грудня 2010.[4] Офіційні випуски гри для iOS[5], Android і повна версія для ПК були представлені 18 листопада 2011 на конференції фанатів MineCon 2011, яка відбулася в Лас-Вегасі. Гра Minecraft - будівельна пісочниця у відкритому світі з елементами рольової гри (зіллєваріння, досвід, боси). В ній ви можете збудувати будь-які будівлю чи механізм та виготовити різні предмети, які допоможуть вам у процесі гри

15 вересня 2014 року було оголошено про купівлю компанії Mojang корпорацією Microsoft за приблизно 2,5 мільярдів доларів США. Внаслідок цієї події, Microsoft стає власником усієї інтелектуальної власності Mojang, включно з грою Minecraft.

В серпні 2016 року очікується вихід версії Minecraft для окулярів віртуальної реальності Oculus Rift.[6]

Ігровий процес[ред.ред. код]

Режими гри[ред.ред. код]

На даний момент у Minecraft є п`ять режимів гри: Творчість (англ. Creative), Виживання (англ. Survival), Пригода (англ. Adventure), Хардкор (англ. Hardcore) і Спостерігач (англ. Spectator).

Творчість[ред.ред. код]

Це єдиний доступний ігровий режим у версіях Classic. Також він доступний у Beta після Adventure Update. В цьому режимі гравці отримують нескінченну кількість будь-якого виду блоків для будівництва. Ще в цьому режимі гравець не може померти (виняток — падіння в порожнечу, простір, який обмежує ігровий світ або за допомогою спеціальної команди /kill), а з версії Minecraft 1.0 release можна літати, двічі натиснувши на клавішу стрибка (зазвичай Пробіл). Монстри в цьому режимі не наносять ніякої шкоди. Також будь-які блоки знищуються з одного удару, причому не важливо, що в даний момент у вас в руках (За винятком меча, яким неможливо нічого знищити в творчості). Завдяки цьому гравці можуть створювати величезні будівлі: замки, дороги, фонтани — але будівництвом можливості не обмежені, існує і особливий вид мистецтва — піксель-арт — створення двовимірних картинок з різнокольорових блоків, зазвичай з вовни, а з версії 1.7 з обпаленої глини.

Спостереження[ред.ред. код]

В цьому режимі гравці можуть літати як у творчості, але мають здатність пролітати через блоки і дивитись від особи будь-якого гравця або моба. Однак, гравці не можуть встановлювати (ставити) й знищувати блоки. В цьому режимі, як і творчості, можна померти, лише залетівши під нижній слой адмініуму та набравши спеціальну комманду /kill. Режим польоту неможливо вимкнути. При польоті через тверді блоки видно найближчі порожнини в товщі блоків.

Типи світів[ред.ред. код]

На даний момент у грі існує шість типів світів.

 • Звичайний: тип світу, який імітує земну поверхню, є перепади висот, підземелля, руди, скелі, гори, різні водойми, біоми, тощо
 • Суперплаский: пласка поверхня, що складається з землі, вона знаходиться на достатньо низькій висоті і з великим освітленням, через що у величезній кількості спавняться слизні та села, для яких теж потрібна пласка поверхня. Також, після нових оновлень з'явилися шаблони для генерації Суперплаского світу.
 • Великі біоми: тип світу, доданий в попередній версії 12w19a (до 1.3.1). Відрізняється від типу світу «Звичайний» тим, що біоми збільшені в розмірі.
 • Підвищений: від звичайного типу відрізняється присутністю надзвичайно високих гір, що ускладнює пересування і виживання в грі.
 • Користувацький: гравець має можливість сам налаштувати світ. З'явився у версії 1.8.
 • Режим налагодження: автоматично вмикається режим спостереження. Генеруються всі блоки у грі. Використовуються для перевірки текстур.

Виміри[ред.ред. код]

У грі існує 3 виміри: Звичайний світ, Нижній світ та Край.

 • Звичайний світ — світ, в якому з самого початку гри перебуває гравець. Там знаходиться багато цінних руд, росте багато рослин. Є зміни погоди. Нижній кордон світу закритий шаром із корінної породи (бедрок, адмініум) — породи, яку не можна зламати.
 • Нижній світ — світ, який ще називають пеклом. Щоб потрапити до нього, гравцю потрібно побудувати портал з обсидіану й активувати його запальничкою (англ. Flint and Steel). Тільки там спавняться такі моби як вурдалак (гаст), зомбі-свинолюд (свинозомбі), іфрит (блейз), скелет-висушувач та скелет. Завдяки Нижньому світу можна отримати пісок душ та череп скелета-висушувача. Це - інгредієнти для створення одного з босів - Висушувача.
 • Енд (Кінець) — найменший світ. Там проживають всього 4 види мобів — ендермени, ендер-лусківниці (З'явилися у версії 1.8), шалкер, та ендер-дракон. Дракон тільки один. Це найважливіший бос у грі. Після його вбивства з'являються титри (при цьому примусово гру не завершають). Також там є фортеці та "летючий корабель" (майнкрафт ваніль) у якому ви зможете знайти ресурси.

Моби[ред.ред. код]

З мобів гравці можуть здобувати різні ресурси. Їх поділяють на 5 видів: дружелюбні, ворожі, нейтральні, домашні та створювані. На відміну від більшості ігор, де моби незалежні від гравця, тут всі моби існують лише в певному радіусі від нього (в мережевій грі від усіх гравців), тому, якщо гравець відійде від ворожого чи нейтрального моба занадто далеко, той зникне. Це зроблено для поліпшення продуктивності гри. Навколо гравця (на деякій відстані від нього) періодично випадково генеруються (спавняться) нові моби. Ворожі моби (зомбі, скелети тощо) та нейтральні (ендермени тощо) генеруються в малоосвітлених або неосвітлених місцях. Дружелюбні моби (свині, корови тощо) генеруються залежно від біома та зазвичай одноразово.

До двох груп одразу відносяться: павуки (вдень — нейтральні, вночі — ворожі) та залізні големи (вони можуть створюватися як гравцем, так і сільськими NPC жителями). Якщо гравець створив залізного голема, то голем не нападе на творця ні за яких умов, а якщо ж голема створили NPC жителі, то при спробі гравця вдарити жителя чи самого голема, він буде оборонятись.

 • до дружелюбних мобів належать: грибні та звичайні корови, вівці, свині, курки, кальмари (спрути), сільські жителі, кішки, оцелоти, кажани, коні, приручені вовки. Вони не нападають, навіть якщо їх атакувати.
 • до нейтральних мобів належать: зомбі-свинолюди, вовки, павуки (при денному світлі, у темних місцях вони ворожі), залізні големи, ендермени. Стають ворожими, якщо на них напасти, подивитись не через прозорий об'єкт або без гарбуза на голові (ендермени) чи вдарити сільського жителя (залізні големи).
 • до ворожих мобів належать: зомбі, скелети, скелети-наїзники, скелети-висушувачі, павуки (вдень у темних місцях і вночі), кріпери, ґасти, слимаки, лавові куби, лусківниці, ендер-лусківниці, блейзи, відьми, зомбі-селяни (створюються, коли сільського жителя заражає зомбі, можна вилікувати, а також спауном), шалкери (доданий у версії 15w31a). Вони завжди нападають на гравця, як лише помітять його. У творчому режимі всі ворожі моби стають пасивними, крім ендер-дракона.
 • до домашніх мобів належать: коти (сіамські, руді, чорні), приборканий вовк (собака) та кінь (віслюк, мул). Вовки б'ються з усіма мобами, крім кріперів, які намагаються підірвати гравця, натомість коти можуть лише відлякувати кріперів.
 • до створюваних мобів належать: залізний та сніжний големи.

Також ворожі моби можуть атакувати один одного, таким чином, якщо скелет уб'є кріпера, можна отримати платівки.

Біоми[ред.ред. код]

Біом — сукупність екосистем однієї природно-кліматичної зони. Біоми в реальному житті мають свої географічні та кліматичні умови, своїх рослин та тварин-ендеміків; найчастіше вони називаються екосистемами.

У Minecraft біоми — це природні зони, на які світ Minecraft було поділено після оновлення Halloween Update. Біоми - це окремі зони ландшафту з різним рельєфом, рослинами та блоками, складовими ландшафту. До цього оновлення користувач міг задати карті, що створюється, певні особливості, наприклад — сніжна або трав'яна карта, однак з появою біомів все це було об'єднано.

Світи, створені до оновлення, ніяк не зміняться — а точніше, приймуть вигляд нейтрального біома. Але якщо вийти за межі дослідженої зони, то можна виявити біоми, які будуть випадково генеруватися. З версії 1.3 став доступним новий режим генерації карти — Великі біоми. Тут вони більші в розмірі і карта виглядає більш природно, проте досі пустеля спокійно може знаходитися поряд із тундрою.

Саундтрек[ред.ред. код]

Незалежний музикант C418 випустив офіційний саундтрек для гри Minecraft-Volume Alpha 4 березня 2011 року[7].

Відгуки[ред.ред. код]

Огляди
Світові
Видання Оцінка
1UP.com A+ (PC)[15]
Edge 9/10 (PC)[16]
Eurogamer 10/10 (PC)[17]
9/10 (Xbox 360)[18]
Game Informer 9.25/10 (PC)[26]
8.75/10 (Xbox 360)[27]
GameSpot 8.5/10 (PC)[19]
7.0/10 (Xbox 360)[20]
GameSpy 5/5 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svg (PC)[21]
IGN 9.0/10 (PC)[22]
7.5/10 (Mobile)[23]
8.5/10 (Xbox 360)[24]
9.5/10 (PS3)[25]
Агрегатори
Агрегатор Оцінка
GameRankings 92.79% (PC)[8]
83.54% (Xbox 360)[9]
53.33% (Pocket Edition)[10]
Metacritic 93/100 (PC)[11]
86/100 (PS3)[12]
82/100 (Xbox 360)[13]
53/100 (Pocket Edition)[14]

Загалом критики високо оцінили Minecraft. Гра отримала високу оцінку за свободу, яку гравці можуть проявити в творчості, а також неважкий rеймплей.[28][29][30]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Шаблон:Cite 213214242144web
 2. Manneh, Carl (2011-03-07). Minecraft is coming to Xbox. Архів оригіналу за 2013-07-21. Процитовано 2012-01-15. 
 3. Minecraft (alpha). Forums.tigsource.com. 2009-05-17. Архів оригіналу за 2013-07-21. Процитовано 2012-01-28. 
 4. Dec 11 2010 Tweet (2010-12-20). Minecraft Beta: December 20, 2010 : The Word of Notch. Notch.tumblr.com. Архів оригіналу за 2013-07-21. Процитовано 2012-01-28. 
 5. Daniel Kaplan (2011-11-18). Minecraft — Pocket Edition on iOS!. Mojang.com. Архів оригіналу за 2013-07-21. Процитовано 2012-01-28. 
 6. VR-версія Minecraft для Oculus Rift вийде наступного тижня. www.computerrex.com. 15 серпня 2016. 
 7. Minecraft — Volume Alpha (en). c418.bandcamp.com. Архів оригіналу за 2013-07-21. Процитовано 2011-12-13. 
 8. Minecraft for PC. GameRankings. CBS Interactive. Процитовано June 7, 2012. 
 9. Minecraft: Xbox 360 Edition. GameRankings. CBS Interactive. Процитовано September 2, 2013. 
 10. Minecraft: Pocket Edition. Gamerankings. CBS Interactive. Процитовано September 2, 2013. 
 11. Minecraft Critic Reviews for PC. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано May 1, 2012. 
 12. Minecraft: PlayStation 3 Edition for PlayStation 3. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано February 19, 2014. 
 13. Minecraft: Xbox 360 Edition for PC. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано May 1, 2012. 
 14. Minecraft: Pocket Edition. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано March 8, 2013. 
 15. Minecraft PC Reviews. 1UP.com. Архів оригіналу за February 22, 2013. Процитовано December 18, 2011. 
 16. Minecraft review. Edge. Future plc. November 28, 2011. Процитовано June 7, 2012. 
 17. Meer, Alec (November 18, 2011). Minecraft Review • Reviews •. Eurogamer. Eurogamer Network. Процитовано December 18, 2011. 
 18. Meer, Alec (November 18, 2011). Minecraft: Xbox 360 Edition Review. Eurogamer. Eurogamer Network. Процитовано December 18, 2011. 
 19. Meunier, Nathan (May 10, 2009). Minecraft Review. GameSpot. CBS Interactive. Процитовано December 18, 2011. 
 20. Meunier, Nathan (May 10, 2009). Minecraft: Xbox 360 Edition. GameSpot. CBS Interactive. Процитовано December 18, 2011. 
 21. GameSpy: Minecraft Review — Page 1. GameSpy. Glu Mobile. Архів оригіналу за February 22, 2013. Процитовано December 18, 2011. 
 22. Gallegos, Anthony. Minecraft Review — PC Review at IGN. IGN. Процитовано December 18, 2011. 
 23. Albert, Brian (13 February 2014). Minecraft: Pocket Edition Review. IGN. IGN Entertainment. Процитовано 28 February 2014. 
 24. Gallegos, Anthony. Minecraft (Xbox 360 Edition). IGN. Процитовано December 18, 2011. 
 25. Albert, Brian. Minecraft PlayStation 3 Review - IGN. IGN. Процитовано January 30, 2014. 
 26. Biessener, Adam (November 22, 2011). More Toy Than Game, But That's Okay − Minecraft − PC. Game Informer. GameStop. Процитовано September 25, 2012. 
 27. Cork, Jeff (May 9, 2012). Minecraft Xbox 360 Edition. Game Informer. GameStop. Процитовано January 2, 2013. 
 28. Rossignol, Jim. Building-block World. PC Gamer UK (204) (Future plc). 
 29. Hindes, Daniel. Trouble Down Mine. PC PowerPlay (169) (Nextmedia). 
 30. Reinhart, Brandon (July 28, 2010). Is that an Equalizer in your pocket?. Valve Corporation. Процитовано July 28, 2010. 

Посилання[ред.ред. код]