Скарб нації 2: Книга Таємниць

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скарб нації 2: Книга Таємниць
National Treasure: Book of Secrets
Жанрпригодницький фільм, бойовик
РежисерДжон Туртелтаубd
ПродюсерДжон Туртелтаубd і Джеррі Брукгаймер
СценаристКормак Вібберліd і Маріанна Вібберліd
У головних
ролях
Ніколас Кейдж, Даян Крюґер, Джастін Барта, Джон Войт, Гарві Кейтель, Ед Гарріс, Брюс Ґрінвуд, Гелен Міррен, Альберт Голлd, Алісія Копполаd, Біллі Анґер, Бред Ровd, Брент Бріскоd, Крістіан Камарґо, Деметрі Ґоріцасd, Гленн Бек, Ґійом Ґальєнн, Джоель Ґретч, Скалі Дельпейраd, Трой Вінбушd, Тай Барреллd, Майкл Мейзеd, Тімоті В. Мерфіd, Наталі Дрейфусd, Армандо Ріскоd, Ренді Тревіс, Майкл Мануельd, Закарі Ґордонd, Пітер Вудвордd, Олівер Мюргедd, Ларрі Седарd, Біллі Девлінd, Алісія Лі Віллісd, Девід Е. Ґудманd, Ґрант Томпсонd, Емерсон Бруксd, Тім Талманd, Джонатан Емметтd, Емілі Джойсd, Девід Уріd і Майкл Маккаффертіd
ОператорДжон Шварцманd і Амір Мокріd
КомпозиторТревор Рабінd
ХудожникДомінік Воткінсd
КінокомпаніяWalt Disney Pictures
Дистриб'юторFórum Hungaryd, Netflix і Disney+
Тривалість120 хв
Моваангл.
КраїнаСША США
Рік2007
Дата виходу21 грудня 2007
Кошторис100 000 000 $
Касові збори457 400 000 $[1]
IMDbID 0465234
ПопереднійСкарб нації
movies.disney.com/national-treasure-book-of-secrets
CMNS: Скарб нації 2: Книга Таємниць у Вікісховищі

«Ска́рб на́ції 2: Кни́га Таємни́ць» (англ. National Treasure: Book of Secrets) — американський пригодницький бойовик 2007 року режисера Джона Туртелтауба[en], зфільмований компанією Walt Disney Pictures, у головних ролях якого зфільмувалися Ніколас Кейдж, Діана Крюґер, Джастін Барта, Джон Войт, Гелен Міррен та Ед Гарріс. Є продовженням фільму «Скарб нації», що вийшов в 2004 році. Передпрем'єрний показ фільму «Скарб нації: Книга таємниць» відбувся 13 грудня 2007 року в Нью-Йорку. Світова прем'єра відбулася 21 грудня 2007 року.

Синопсис

[ред. | ред. код]

Через кілька днів після закінчення громадянської війни Джон Вілкс Бут разом зі своїм супутником приходять в бар і запитують Томаса Гейтса (прапрадіда Бена Гейтса). Вони приносять із собою записну книжку, що містить зашифроване послання, і просять Томаса, відомого фахівця з рішенням всякого роду головоломок, розшифрувати його. Томас визначає, що в повідомленні використаний шифр Плейфера, і починає розгадувати його. Поки він виконує цю роботу, Бут вбиває президента Лінкольна. Томас Гейтс закінчує розгадку послання, але раптово виявляє, що супутник Бута є прихильником Конфедерації і, якщо він знайде скарб, то Конфедерація зможе продовжити війну. Тому Томас, почавши було перекладати текст, вириває сторінку з записної книжки і кидає її у вогонь. Людина Бута стріляє в Гейтса, і намагається витягнути сторінку, але йому вдається дістати лише напівобгорілу частину. Важко поранений Гейтс, бачачи ці спроби, говорить йому «Війна закінчена», але той заперечує: «Ви помиляєтеся, війна тільки почалася!». Посланець Конфедерації йде, пошкодувавши і залишивши в живих маленького сина Томаса. Перед смертю батько встигає сказати йому тільки одну фразу: «Данина, яку всі платять».

Через багато років Бенджамін Гейтс, виступаючи на конференції, присвяченій героям громадянської війни, розповідає цю історію про свого прапрадіда, коли несподівано з'являється торговець антикваріатом Мітч Уїлкінсон і показує вцілілу частину обгорілої сторінки з щоденника Джона Вілкса, на якій написано ім'я Томаса Гейтса, і стверджує, що цей напис — незаперечне свідчення участі Томаса Гейтса у вбивстві Лінкольна. Ця заява не дає спокою Бену Гейтсу, і він починає шукати матеріали, які дозволили б очистити репутацію його прапрадіда.

Використовуючи спектральний аналіз, Бен визначає, що на зворотному боці тієї самої сторінки, яка нібито доводить участь Томаса Гейтса у вбивстві, знаходиться шифр, який вказує на Едуарда Лабуле, автора ідеї статуї Свободи. Він приїжджає в Париж, де на французькій статуї свободи знаходить наступний ключ, що посилається на два столи резолютив. Бен прямує до Букінгемського палацу в пошуках одного з двох столів. За допомогою свого друга Райлі Пула і колишньої подруги, Абігейл Чейз, з якою він тепер знаходиться в натягнутих відносинах, йому вдається проникнути в королівський офіс і знайти в столі древню табличку ацтеків. Про цю знахідку стає відомо Вілкінсону, який, проникнувши в будинок батька Бена, клонував його телефон, і тепер знає про кожен крок Бена. Вілкінсон отримує табличку, але Бен встигає сфотографувати її за допомогою поліцейської фотокамери на дорожньому перехресті.

Патрік Гейтс отримує фотографію таблички і вирушає до своєї колишньої дружини, яка є професором Мерілендського університету і великим фахівцем у сфері ольмецької писемності, і просить її допомогти розібратися в загадкових символах на табличці. Вона розшифровує напис, але повідомляє, що це лише частина тексту і повинна бути друга половина. Тут Бен згадує, що столів було два, і з'ясовує, що другий стіл знаходиться в Овальному кабінеті Білого дому. За допомогою нового хлопця Абігейл, який працює в Білому домі, Бен і Абігейл оглядають стіл, але виявляють, що другої таблички там немає, але зате є знак президентської печатки. Райлі, який випустив книгу про тамплієрів і історії їх з Беном пошуків скарбів, зауважує, що йому знайома ця печатка і вона пов'язана з Книгою Таємниць. Книга Таємниць пишеться президентами і для президентів, в ній знаходиться інформація про найбільші таємниці Америки, і доступ до неї може отримати тільки президент.

Щоб дізнатися, де розташована книга, Бен проникає на день народження президента в Маунт-Вернон і показує президентові таємний хід під будинком, про існування якого той нічого не знав, а натомість просить розповісти йому про книгу. Президент повідомляє, що книгу слід шукати в Бібліотеці Конгресу, і просить Бена звернути увагу на сторінку 47. Бен знаходить фотографію другої таблички в книзі і дізнається, що вона була знайдена президентом Куліджем в 1924 році і що меморіал гори Рашмор був побудований для того, щоб приховати скарб.

Бен, Райлі, Абігейл, і Патрік разом з Мітчем (який взяв у заручники матір Бена) відправляються до гори. Мітч одержимий ідеєю стати людиною, яка знайшла легендарне золоте місто Сібола, побудоване індіанцями в доколумбові часи. Бен знаходить це підземне місто, але через стародавні захисні системи, що почали затоплення місцевості, йому доводиться покинути це місце. Шукачам скарбів вдається вийти з пастки, але лише ціною життя Мітча. Він залишився, щоб стримати натиск води і врятувати інших. Мітч бере з Бена обіцянку занести його в список першовідкривачів, а також встигає повідомити, що висловлював звинувачення проти сім'ї Гейтса тільки для того, щоб надихнути Бена на пошуки скарбів.

Бен зустрічається з президентом (точніше, його приводять співробітники ФБР, оскільки Гейтс якийсь час утримував президента, що є підставою для звинувачення у викраданні), і вони знаходять спільну мову. У висновку президент запитує думку Бена про сторінку 47 книги таємниць, на що той відповідає «Це здійсненно».

У ролях

[ред. | ред. код]

Український дубляж

[ред. | ред. код]

Фільм дубльовано за сприянням компанії «Невафільм» (Росія) на замовлення «Disney Character Voices International» у 2007 році.

  • Режисер дубляжу — Іван Марченко
  • Переклад синхронного тексту — Федір Сидорук
  • Звукорежисер — Фелікс Трескунов
  • Менеджер проекту — Лариса Шаталова

Ролі дублювали:

А також: Юрій Коваленко, Валерій Легін, Костянтин Лінартович, Юрій Кудрявець, Катерина Коновалова, Борис Георгієвський, Олег Хилинський, Максим Кондратюк, Олексій Череватенко, Роман Чорний, Дмитро Подгорних, Дмитро Сова, Сергій Солопай, Вікторія Чечила, Юлія Марушко.

Касові збори

[ред. | ред. код]

Під час показу в Україні, що розпочався 1 січня 2008 року[2], протягом перших вихідних фільм демонстрували на 74 екранах, що дозволило йому зібрати $576,027 і посісти 2 місце в кінопрокаті того тижня. Фільм опустився на третє місце українського кінопрокату наступного тижня, хоч і демонструвався на тих же 74 екранах і зібрав за ті вихідні ще $243,758.[3] Загалом фільм в кінопрокаті України зібрав $1,803,667, посівши 6 місце серед найбільш касових фільмів 2007 року.[4]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Box Office Mojo — 1999.
  2. National Treasure: Book of Secrets: Release Info. imdb.com. Процитовано 12 листопада 2017. (англ.)
  3. National Treasure: Book of Secrets: Foreign Grosses. boxofficemojo.com. Процитовано 12 листопада 2017. (англ.)
  4. 2007 Ukraine Yearly Box Office. boxofficemojo.com. Процитовано 11 листопада 2017. (англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]