Сліпий банкір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сліпий банкір (англ. «The Blind Banker») — другий епізод телевізійного серіалу Шерлок, вперше вийшов на BBC One і BBC HD .Основою епізоду послужили мотиви оповідань сера Артура Конан Дойля про Шерлока Холмса «Знак чотирьох» та «Танцюючі чоловічки».

Сюжет[ред.ред. код]

У Національному музеї старожитностей і китайської кераміки експерт Су Лінь Яо (Джемма Чан) бачить щось, що лякає її, і зникає. Тим часом, Джон переживає фінансові проблеми, йому необхідно знайти високооплачувану роботу. Шерлок бере його в "банк", який виявляється потужним міжнародним фінансовим домом. Там Себ Уїлкс (Берті Карвел), давній знайомий Шерлока, просить про допомогу, в обмін на плату. Злом відбувся там, де нічого не було, але очевидно безглуздими є пара символів були намальовані на портреті банкіра. Шерлок розуміє, що було повідомлення призначене для однієї людини - Едварда Вана Куна з Гонконгу – єдиному, хто не прийшов на роботу. Шерлок вривається в замкнену квартиру Вана Куна і знаходить його мертвим. Поліція, на чолі з інспектором Дімоком (Паул Чеквер), готові розглядати це як самогубство, проте Шерлок вважає це вбивством. Незабаром журналіст Брайан Лукіс (Говард Когінз) убитий у своїй замкненій квартирі. Шерлок і Джон розслідування, і йдуть в бібліотеку, де вони знаходять ті ж таємничі символи намальовані на полиці.

Тим часом, Джон отримав роботу в місцевій хірургії разом з Сарою Сойєр (Зоя Телфорд).

Шерлок і Джон виявити зв'язок між двома чоловіками:обидва щойно повернувся з Китаю, і обидва пішли в східний магазин сувенірів, "Щасливий Кіт". Там Джон виявляє, що таємничі знаки- це символи стародавньої китайської цифрової системи Ханчжоу. Шерлок вривається в квартиру Су Лінь Яо, яка була порожня протягом декількох днів. Пізніше у музеї вони виявляють ті ж символи на статуї. Потім, за допомогою графіті художника "Разом" (Джек Бенс), Шерлок і Джон знаходять додаткові символи намальовані на стіні залізниці, і боряться, щоб розшифрувати повідомлення.

Повернувшись в музей старожитностей, Холмс виявляє що Су Лінь в бігах. Зустрівшись,Су Лін пояснює, що код -робота злочинного угруповування "Black Lotus Tong", в якій вона була колись членом. На жаль, перш ніж вона зможе повністю розшифрувати повідомлення, вбивця, брат Су Лінь, завдає ще одного удару. Шерлок розуміє, що Ван Кун і Лукіс займалися контрабандою цінних антикваріатів з Китаю в Лондон, і що вони були вбиті тому, що один з них щось вкрав.

Шерлок знає, що повідомлення - шифр, і він проводить ніч обшукуючи книги перших двох жертв, намагаючись знайти рішення. Шерлок влаштовує для Джона і Сари побачення у подорожуючому китайському цирку. У той час як Джон вони дивляться цирк, Шерлок за лаштунками б*ється з акторами, але з допомогою Сари і Джона втікає. У той час як Шерлок продовжує шукати книгу шифрів, Джон та Сара були викрадені. Сару зв'язали і заткнули рот, а потім встановити перед гігантським арбалетом, який скоро стрілятиме в неї. Лиходіїв вважають, що Джон - Шерлок, і що він може розкрити місцезнаходження зниклого безвісти "скарба" в обмін на життя його подруги. На щастя, Шерлок знаходить рішення коду з використанням AZ London Street Atlas, вистежує лиходіїв, і рятує Джона та Сару. Він також розуміє, що невловимий "скарб" був у всіх на виду весь час: нефритові шпильки, які колись належали китайській королівської сім'ї носила секретар і коханка Аманда Ван Кун, яка отримала її в подарунок від Вана Куна.

Тим не менш, Шань, ватажок банди, виправдовуватися у своїй доповіді особі, зазначеній як "M". Епізод закінчується вбивством Шаня від снайпера, якого прислав "M".

У ролях[ред.ред. код]