Снігова коза

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Снігова коза

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Парнокопиті (Artiodactyla)
Родина: Бикові (Bovidae)
Підродина: Козлові (Caprinae)
Триба: Caprini
Рід: Oreamnos
Вид: O. americanus
Oreamnos americanus
(de Blainville, 1816)

Посилання
Вікісховище: Oreamnos americanus
EOL: 328659
ITIS: 180713
МСОП: 42680
NCBI: 34873
Fossilworks: 49372

Снігова́ коза́ (Oreamnos americanus) — звір родини бикових, що мешкає в Північній Америці.

Загальні дані[ред. | ред. код]

Довжина голови й тіла — 1200—1600 мм;

Висота в плечах — 900—1200 мм;

Довжина хвоста — 100—200 мм;

Вага — 45—140 кг, хоча навіть зазвичай важчі самці часто важать менше 82 кг.

Опис[ред. | ред. код]

Як самці так і самиці мають бороди, короткі хвости і довгі чорні роги, 15-28 см в довжину, які містять річні кільця росту. Тіло підтримується сильними м'язистими ногами, великими копитами пристосованими до життя в гірських районах. Хутро снігової кози відносно коротке і біле влітку, взимку ж воно буде довшим, кошлатим і більш жовтуватий. Підшерсток густий і пухнастий. Очі і ніс чорні. Їх зимове хутро допомагає їм витримувати температури до -46° C і вітри до 160 км/год.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Канада (Альберта, Британська Колумбія, Північно-Західні території, Юкон), США (Аляска, Колорадо — Введена, Айдахо, Невада — Введена, Орегон — Введена, Південна Дакота — Введена, Юта — Введена, Вірджинія, Вашингтон, Вайомінг — Введена)

Розмноження та онтогенез[ред. | ред. код]

Період вагітності — 180 днів;

Кількість телят — 1, в інтродукованих 2;

Вага новонароджених — трохи більше 3 кг;

Годівля молоком — 3—4 місяці;

Статева зрілість — у віці 2,5 років;

Тривалість життя — 10-16 років.

Екологія та поведінка[ред. | ред. код]

Снігова коза в штаті Колорадо, Сша

Живе у високих місцях проживання, аж до межі рослинності (досягають висоти 4000 м). Хоча він іноді спускається до рівня моря в прибережних районах, вони в першу чергу альпійський і субальпійський вид. Протягом року тварини зазвичай залишаються вище межі лісу, але вони будуть мігрувати сезонно вище або нижче. Цей вид є найбільш активним протягом раннього ранку та пізнього вечора і харчування іноді продовжується протягом всієї ночі. Їхня дієта включає в себе злаки, трави, осоку, папороті, мох, лишайник, гілки і листя з низькорослих чагарників і хвойних на їх висотні проживання. Їх основні хижаки це пума, вовк і ведмідь бурий, і низині на молодь нападає також рись канадська та росомаха. Цей вид живе в групах, від кількох до ста осіб, і протягом зимових місяців, групи зазвичай об'єднуються у великі стада.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Ці тварини значною мірою захищені від загроз у зв'язку з недоступним характером їх місця проживання. На цей вид дозволене полювання, але воно регулюється правилами в обох державах його діапазону. Снігові кози більш чутливі до порушення її спокою з боку людини, ніж більшість інших копитних, а особливо вони чутливі до переслідувань з літака. Збільшення використання літаків для промислових і рекреаційних цілях є серйозною проблемою для їх збереження.

У Канаді Снігові кози охороняються у восьми національних парках. Численні провінційні парки і заповідники по всій західній та північній Канади надають додатково різні рівні захисту. Снігові кози зустрічається в дев'яти федеральних охоронних територіях Аляски. Багато переселених популяцій було створено лише з 10—15 тварин-засновників.

Джерела[ред. | ред. код]