Софійський собор (помісний собор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Собо́р 879—880 років, також Софі́йський собо́р — церковний собор (синод), скликаний 879 року під головуванням патріарха Фотія у храмі Св. Софії в Константинополі. Собор, серед іншого, зарахував до числа вселенських Другий Нікейський собор 787 року. Визначення Собору 879 року входять до канонічного кодексу Православної Церкви.

Історія[ред. | ред. код]

Після смерті Патріарха Ігнатія 23 жовтня 877 року Фотій знову зійшов на кафедру Константинопольських Патріархів; був скликаний новий Собор — перш за все для скасування рішення Собору 869 року. На Соборі були присутні представники всіх Патріархів і папські легати — всього 383 єпископи. Собор відновив Фотія на престолі, засудив рішення Собору 869 року, видав Визначення, що засуджує будь-які додатки до Нікейського символу віри і зокрема, римський догмат Filioque.

Статус[ред. | ред. код]

У Православній Церкві Собор 879 року вважається VIII вселенським, яким він де-факто був за своїм складом і характером прийнятих рішень, однак формально має статус помісного. Римо-Католицька церква не визнає рішень Собору 879 року.

Посилання[ред. | ред. код]