Старе місто (Цюрих)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 47°22′12″ пн. ш. 8°32′31″ сх. д. / 47.37000° пн. ш. 8.54194° сх. д. / 47.37000; 8.54194

Церква Св. Петра в Старому місті
Пам'ятник бургомістру Гансу Вальдманну

Старе місто або Альтштадт (нім. Altstadt) у Цюриху — старовинна частина швейцарського міста Цюриха, де збереглась історична забудова; міський округ № 1.

Цюрихський Альтштадт має площу 1,8 км² і охоплює всю історичну частину міста Цюриха.

До 1893 року, коли до нього були приєднані сусідні комуни, що нині є міськими округами № 2 — № 12, межі муніципалітету Цюрих відповідали кордонам вовали даного округу.

Населення Старого міста станом на 31 грудня 2005 року становило 5 572 жителя, що дорівнює лише 1,5 % від загалу чисельності населення Цюриха.

Адміністративний поділ[ред. | ред. код]

Історично Старе місто поділяється на Маленьке місто на лівому березі річки Ліммат і Велике місто на правому березі.

Адміністративно Старе місто, як міський округ, від 1971 року розподілений на 4 райони: Ратхауз («Ратуша»), Хохшулен («Університет»), Лінденхоф і власне Сіті («Місто»).

Район Лінденхоф є історичним центром, від якого почався розвиток міста. На місці сучасного района Лінденхоф існувало давньо-римське укріплення, потому середньовічний за́мок Франкського королівства Каролінгів, а пізніше са́ме в цьому місці виникло вільне імперське місто Цюрих. Теперішні Лінденхоф і Ратхауз відповідають історичним складовим середньовічного міста на східному березі Ліммата, тоді як Сіті та Хохшулен включають в себе міську забудову на захід і на схід від середньовічних міських мурів відповідно.

Визначні пам'ятки[ред. | ред. код]

  • Цюрихська ратуша, збудована на острові на річці Ліммат у 1690 році, є власністю кантона Цюрих. По понеділках тут засідає Рада кантону, а по середах — міська рада Цюриха.
  • Перед караульным приміщенням ратуші встановлено перший у місті вуличний ліхтар. Оскільки ключі від міської брами зберігалися са́ме тут, після закриття брами на ніч ключі від міста темними провулками доставлялись у ратушу, що потребувало створення вуличного освітлення.
  • У Дзеркальному перевулку стоїть будинок № 14, у якому жив Володимир Ленін під час свого перебування в Цюриху.
  • У районі Лінденхоф розташовані церква Святого Петра та колишній августинський монастир з Великим собором (нім. Grossmünster).
  • Перед Собором Богородиці (нім. Fraumünster) на лівому березі Ліммата встановлена статуя колишнього бургомістра Ганса Вальдманна.