Стронґмен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Стронґмен (від англійського strong — сильний, рішучий і man — людина, чоловік, український варіант — ломус [спортсмен, що бере участь у змаганні зі стронґмену]) — силовий вид спорту, який приваблює глядачів своїм видовищем. Спортсмени виконують вправи з масивними снарядами, такими як колеса вантажівок, газові балони, автомобілі й так далі. Вправи можуть бути націлені на найбільшу кількість повторень, на підняття найбільшої ваги або на швидкісне подолання дистанції з великим вантажем на плечах і так далі. Організатори не обмежуються перерахованими особливостями[джерело?]. Нове змагання зі стронґмену може представити нам і новий набір вправ.

Стронґменами також називаються спортсмени, які займаються цим спортом. Більшість стронґменів сучасності спочатку займалися пауерліфтингом, важкою атлетикою або бодібілдінгом[джерело?].

На сьогодні[коли?] змагання зі стронґмену все частіше проводяться на міжнародному рівні[джерело?], оскільки стронґмен — дуже молодий і недоступний вид спорту[джерело?], а значить що в межах однієї країни недостатньо спортсменів відповідних вагових категорій, тренерів (особливо досвідчених тренерів) для проведення змагань всередині країни. Цей спорт поки не має такої бази як у його силових конкурентів (важка атлетика, паверліфтинг), тому він розвивається не достатньо швидко.

Існує Професіональна Ліга Стронґменів України. Проводяться змагання світового рівня, в тому числі Арнольд Класік, трансляції змагань різного рівня показуються по популярних спортивних каналах[джерело?].

Тренування[ред. | ред. код]

Під тренуванням в основному йдеться про тренування в залі. Як зазначають спеціалісти[джерело?], під час тренування необхідно звернути увагу на міцність: тренування на міцність, присідання, тяга і жим. Також не менш важлива так звана вибухова сила. Як і в будь-якому спорті, у стронґмені необхідно тренуватися зі спеціальним обладнанням[джерело?].

Обладнання і вправи[ред. | ред. код]

Неправильне вживання терміну[ред. | ред. код]

Термін «стронґмен» доволі часто вживають щодо спортсменів, які займаються паверліфтингом або бодибілдингом. Як правило, під час розвитку так званого «залізного спорту» в 19 ст. багато спортсменів виходили на подіум і демонстрували свою силу: згинали цвяхи й т. д. Останнім часом термін «стронґмен» намагаються пов'язати з бодібілдингом. Однак зараз стронґмен це окремий вид спорту[джерело?].

Українські ломуси[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]