Сухий закон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сухий закон (англ. Prohibition або англ. Prohibition of alcohol) — закон, в якому забороняється виготовлення, продаж і перевезення алкоголю. Цей термін може також застосовуватися до періодів в історії країни протягом якого заборона алкоголю набувала чинності.

Поліцейського рейду конфіскували нелегальний алкоголь в Елк-Лейк, Онтаріо, Канада (нині село Джемс-Лейк) в р. 1925

Історія[ред.ред. код]

Перші записи про заборону алкоголю (сухі закони) починаються з Династії Ся (2070 до Х. Р. — 1600 до Х. Р.) в Китаї. Юй Великий, перший правитель Династії Ся, заборонив алкоголь по всьому королівству. Після смерті Юй Великого, під час правління його сина Ці алкоголь був легалізований ще раз.[1]


Введення заборони на Заході збіглось з початком дії права голосу жінки, жінки підтримували політику, про зниження споживання алкоголю.[2][3]

П'яниця гульвіси: Літографія «Натаніель Курріера» (англ. Nathaniel Currier) підтримує рух заборони, Січня р. 1846

У першій половині 20-го століття заборона діяла в таких країнах:

Австралія[ред.ред. код]

Перший вантаж алкоголю в місті Канберра, Австралійська столична територія, Після скасування заборони законів у 1928 році Австралійська столична територія був першим юрисдикції в Австралії, щоб увімкнути сухих законів.

В р. 1910 «Кінг О'Маллі»(англ. King O'Malley) Міністр Внутрішніх Справ, спонсор сухого закону в Парламенті. Сімнадцять років потому федеральний парламент скасував сухі закони.

В місті Мельбурн, Вікторія в роках 192х, Помірність організація успішно лобіювали приміських рад створити сухі закони. Сухий закон забороняє надання ліцензії лікеру без формального голосування схвалення місцевих жителів. Дотепер передмістя «Кеймбервел» і «Бокс-Гил» продовжують ці закони, що обмежують ліцензії. Більшість виборців продовжують підтримувати обмеження на спиртне ліцензії.

Штрафи за перевезення спирту в цих «сухих» громади важким і може призвести до конфіскації будь-яких транспортних засобів, задіяних, в посушливих районах в Північна територія Австралії, всі транспортні засоби, що використовуються для перевезення спирту вилучено.

Тому що споживання алкоголю було пов'язано з агресивною поведінкою у деяких людей, деякі громади прагнули більш безпечною альтернативою в таких речовин, як Перець п'янкий в Північній території Австралії.

Надмірність в перців п'яних сонливість причин, а не насильства, які можуть виникнути в результаті надмірної поблажливості в спирті. Федеральний уряд заборонило перців п'яних імпорту в Північній Території в 2007 році.[6]

Північна Америка[ред.ред. код]

Канада[ред.ред. код]

«Канада Темперанс „Сухий“ Закон» (англ. Canada Temperance Act) або «Скотт Закон» (англ. Scott Act) в імені спонсора Томас Волтер Скотт був прийнятий Парламентом Канади у 1878 р. надана можливість для муніципалітетів, щоб відмовитися в плебісцитом до заборонної схемою.

Федеральних не обов'язкового референдуму про заборону алкоголю було проведено в 1898 році з 51,3% голосування за заборону і 48,7% проти, участь виборців становила 44%.Підтримку заборони алкоголю була більшість у всіх провінціях, крім Квебеку, в Квебеку 81,2% проголосували проти нього. Федерального уряду Вільфреда Лор'ї вирішив не вводити федерального закону про заборону алкоголю. Канадські Сухі Закони замість прийняли в провінції протягом перших двадцяти роках 20-го століття.

США[ред.ред. код]

Докладніше: Сухий закон у США
Ілюстрація з Гавайського газета Гезети гумором ілюструє «Про-Салон» і «Жіночий Християнський Союз» кампанія проти виробників і продавців пива на Гаваях

У США національна заборона на продаж, виробництво та транспортування алкоголю, діяла протягом 1920–1933 років. Заборону було введено Вісімнадцятою поправкою до конституції США, яка була ратифікована 16 січня 1919 року, і вступила в силу 17 січня 1920 року. Поправка забороняла виготовлення, продаж і перевезення алкоголю у межах Сполучених Штатів Америки. Сухий закон було скасовано Двадцять першою поправкою до Конституції США, яка була ратифікована 5 грудня 1933.

Аль Капоне[ред.ред. код]

Докладніше: Аль Капоне

Аль Капоне американський гангстер, який очолював кримінальний синдикат, що займався контрабандою, зокрема контрабандою спиртних напоїв, та іншими незаконними справами в період сухого закону в США в 1920х та 1930х роках. Конкуруючих банд, таких як «Геннас» (англ. Gennas) і «Аілос» (англ. Aiellos), почали війни з Капоне, в кінцевому підсумку призводить до епідемії вбивства епічних пропорцій. У 1927 році Капоне і його банди тягнули приблизно в $ 60 млн в рік, більшість з них з пивом. Він також контролював постачання алкоголю з Канади до Флориди. Капоне був поміщений у в'язницю за податкові порушення і помер 25 січня 1947 року, в зв'язку з інфарктом і пневмонією.

Латинська Америка[ред.ред. код]

Мехіко[ред.ред. код]

Сапатиська громадська організація заборонила алкоголю як частина колективного рішення. Це було використано багато сіл, як спосіб зменшення насильства в сім'ї та в цілому воліли жінок.[7].

Продаж і покупка алкоголю заборонено, і в ніч перед національними святами, такими як:

«Сухого закону» відноситься до дні до президентських виборів кожні шість років.

Європа[ред.ред. код]

Чехія[ред.ред. код]

В 2012 році, уряд Чеської Республіки заборонило продаж всіх спиртних напоїв, що містять з більш ніж 20% алкоголю. З цієї дати є незаконним продаж (і / або пропозиція продажу) таких алкогольних напоїв в магазинах, супермаркетах, барах, ресторанах, автозаправних станцій, інтернет-магазинах і т. д. Закон був прийнятий у відповідь на випадки отруєння метанолом, врезультаті якого загинули 18 осіб, в Чеській Республіці.[8]

Скандинавські країни[ред.ред. код]

Скандинавські країни крім Данії, з кінця 1800-х років, існувала впливов Помірність Організація якою була приведена у відповідність з християнського відродження організації.

Вибори[ред.ред. код]

В деяких країнах Південної Америки, Філіпінах та в ряді штатів США, вживання алкоголю забороняється перед та під час виборів.[9][10]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

 • Susanna Barrows, Robin Room, and Jeffrey Verhey (eds.), The Social History of Alcohol: Drinking and Culture in Modern Society (Berkeley, Calif: Alcohol Research Group, 1987) (англ.)
 • Susanna Barrows and Robin Room (eds.), Drinking: Behavior and Belief in Modern History University of California Press, (1991) (англ.)
 • Jack S. Blocker, David M. Fahey, and Ian R. Tyrrell eds. Alcohol and Temperance in Modern History: An International Encyclopedia 2 Vol. (2003) (англ.)
 • JS Blocker, Jr. «Did prohibition really work? Alcohol prohibition as a public health innovation.» Am J Public Health. 2006 Feb;96(2):233-43. Epub 2005 27 December. (англ.)
 • Ernest Cherrington, ed., Standard Encyclopaedia of the Alcohol Problem 6 volumes (1925–1930), comprehensive international coverage to late 1920s (англ.)
 • Jessie Forsyth Collected Writings of Jessie Forsyth 1847–1937: The Good Templars and Temperance Reform on Three Continents ed by David M. Fahey (1988) (англ.)
 • Gefou-Madianou. Alcohol, Gender and Culture (European Association of Social Anthropologists) (1992) (англ.)
 • Dwight B. Heath, ed; International Handbook on Alcohol and Culture Greenwood Press, (1995) (англ.)
 • Max Henius Modern liquor legislation and systems in Finland, Norway, Denmark and Sweden (1931) (англ.)
 • Max Henius The error in the National prohibition act (1931) (англ.)
 • Patricia Herlihy; The Alcoholic Empire: Vodka & Politics in Late Imperial Russia Oxford University Press, (2002) (англ.)
 • Daniel Okrent. Last Call; The Rise and Fall of Prohibition. New York: Scribner, 2010. (англ.)
 • Sulkunen, Irma. History of the Finnish Temperance Movement: Temperance As a Civic Religion (1991) (англ.)
 • Tyrrell, Ian; Woman's World/Woman's Empire: The Woman's Christian Temperance Union in International Perspective, 1880–1930 U of North Carolina Press, (1991) (англ.)
 • Mark Thornton, "Alcohol Prohibition was a Failure, " Policy Analysis, Washington DC: Cato Institute, 1991. (англ.)
 • Mark Thornton, The Economics of Prohibition, Salt Lake City, UT: University of Utah Press, 1991. (англ.)
 • White, Helene R. (ed.), Society, Culture and Drinking Patterns Reexamined (New Brunswick, N.J.: Rutgers Center of Alcohol Studies, 1991). (англ.)
 • White, Stephen.Russia Goes Dry: Alcohol, State and Society (1995) (англ.)
 • Robert S. Walker and Samuel C. Patterson, OKLAHOMA GOES WET: THE REPEAL OF PROHIBITION (McGraw-Hill Book Co. Eagleton Institute Rutgers University 1960). (англ.)
 • Samuel C. Patterson and Robert S. Walker, "The Political Attitudes of Oklahoma Newspapers Editors: The Prohibition Issue, " The Southwestern Social Science Quarterly (1961) (англ.)
 • Farness, Kate, «One Half So Precious», Dodd, Mead, and Company, (1995) (англ.)

Примітки[ред.ред. код]

 1. [1] (англ.)
 2. Aileen Kraditor, The Ideas of the Woman Suffrage Movement, 1890–1920 (1965) pp 12-37. (англ.)
 3. Anne Myra Goodman Benjamin, A history of the anti-suffrage movement in the United States from 1895 to 1920: women against equality (1991) (англ.)
 4. Heath, Dwight B. (1995). International handbook on alcohol and culture. Westport, CT. Greenwood Publishing Group, p. 21(англ.)
 5. Associated Press, Beer (Soon) for Icelanders, New York Times, May 11, 1988 (англ.)
 6. Australian Broadcasting Commission (2007) «Kava Ban 'Sparks Black Market Boom'», ABC Darwin 23 August 2007 http://www.abc.net.au/news/stories/2007/08/23/2012707.htm?site=darwin Accessed 18 October 2007
 7. The Zapatistas Reject the War on Drugs. Narco News. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-04-25. 
 8. Nečas: Liquor needs new stamps before hitting the shelves. Prague Daily Monitor (ČTK). 2012-09-20. Архів оригіналу за 2013-01-31. Процитовано 20-0902012. 
 9. Massachusetts General Laws 138 33.(англ.)
 10. Prohibition--View Videos. (англ.)