Тріумф волі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тріумф волі
Triumph des Willens
Bundesarchiv Bild 102-16196, Nürnberg, Reichsparteitag, SA- und SS-Appell.jpg
Режисер Лені Ріфеншталь
Продюсер Лені Ріфеншталь
Сценарист Лені Ріфеншталь
Волтер Рутман
У головних
ролях
Адольф Гітлер
Генріх Гіммлер
Віктор Лутце
інші провідні нацисти
30 000 рядових учасників
Оператор Сепп Аллгаєр
Франц Файмаєр
Композитор Герберт Віндт
Ріхард Вагнер
Музика Герберт Віндт
Ріхард Вагнер
Монтаж Лені Ріфеншталь
Художник Лені Ріфеншталь
Звукорежисер Лені Ріфеншталь
Кінокомпанія Reichsparteitag-Film
Дистриб'ютор Universum Film AG
Тривалість  114 хвилин
Мова німецька
Країна Третій Рейх Третій Рейх
Дата виходу  28 березня 1935
IMDb: ID 0025913

Commons-logo.svg Тріумф волі у Вікісховищі

Тріумф волі (нім. Triumph des Willens) — фільм 1935 року режисером якого була Лені Ріфеншталь. У фільмі висвітлено перебіг партійного з'їзду НСДАП 1934 року в Нюрнберзі, в якому взяло участь понад 700 тисяч прибічників нацистів.[1] Фільм містить витяги з виступів різних нацистських лідерів на з'їзді, зокрема фрагменти виступів Адольфа Гітлера, Рудольфа Гесса, і Юліус Штрайхер, на які накладено кадри вишколених бійців СА та СС. Гітлер наказав зняти цей фільм і при його створенні став неофіційним виконавчим продюсером, його ім'я з'являється в початкових титрах. Головною темою фільму є повернення Німеччини як великої держави, з Гітлером на чолі, котрий принесе нації славу. Оскільки фільм був знято після Ночі довгих ножів, багато провідних членів SA у фільмі відсутні, оскільки були страчені в 1934 році. В попередньому фільмі Ріфеншталь «Перемога віри» (нім. Der Sieg des Glaubens) Гітлер був знятий разом з Ернстом Ремом на з'їзді партії в 1933 році, однак потім всі копії фільму були знищені. Тим не менш, одна копія збереглася у Великобританії, і тепер доступна в інтернет-архіві.

Тріумф волі був випущений в 1935 році і став яскравим прикладом пропаганди в історії кіно. Методи Ріфеншталь, такі як переміщення камери, використання лінз з великим фокусом для створення викривленої перспективи, аерофотозйомка і революційний підхід до використання музики і кінематографії, заробили Тріумф волі одним з найвидатніших фільмів в історії . Ріфеншталь отримала кілька нагород, не лише в Німеччині, але і в США, Франції, Швеції та інших країнах. Фільм був популярний в Третьому рейху, і досі продовжує впливати на художні та документальні фільми.[2] Тим не менш, фільм заборонений до показу в Німеччині через підтримку нацизму та численні зображення свастики.

Припускають, що серія фільмів Френка Капри «За що ми б'ємося» були створені під безпосереднім впливом і як відповідь США на Тріумф волі .

Література[ред.ред. код]

  • Cheshire, Ellen (2000). Leni Riefenstahl: Documentary Film-Maker Or Propagandist?. Kamera. 
  • Kershaw, Ian (1987). The Hitler Myth. Oxford, NY: Oxford University Press. с. 48–49. ISBN 0-19-821964-4. 
  • Ширер, Вільям. Берлінський щоденник: Журнал іноземного кореспондента 1934–1941. Нью-Йорк, Альфред А. Кнопф, 1941. Включає в себе описання Нюрнберзького з'їзду 1934 року очима сучасника.
  • Smith, David Calvert (1990). Triumph of the Will: A Film by Leni Riefenstahl. Richardson, TX: Celluloid Chronicles Press. Архів оригіналу за 2002-02-20.  (Повний сценарій)
  • Welch, David (1993). [[[:en:The Third Reich]] The Third Reich Politics and Propaganda]. New Fetter Lane, London: Routledge. с. 65–72. ISBN 0-415-09033-4. 

Примітки[ред.ред. код]

  1. Barsam, Richard M (1975). Filmguide to Triumph of the Will. Bloomington, IN: Indiana University Press. с. 21. 
  2. Hinton, David B. (1975). Triumph of the Will: Document or Artifice?. Cinema Journal 15 (1) (University of Texas Press). с. 48–57. 

Посилання[ред.ред. код]