Тіотімолін до зірок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тіотімолін до зірок
Thiotimoline to the Stars
Жанр наукова фантастика
Автор Айзек Азімов
Мова американська англійська
Опубліковано 1973

Тіотімолін до зірок (англ. Thiotimoline to the Stars) — науково-фантастичне оповідання Айзека Азімова, вперше опубліковане у 1973 в антології Гаррі Гаррісона Astounding. Увійшло до збірки «Купуємо Юпітер та інші історії» 1975.

Сюжет[ред. | ред. код]

Адмірал Вернон, комендант Академії Астронавтики, виступає з промовою для випуску «'22». Промова Вернона розказує, що тіотімолін був вперше згаданий в 1948 році напівміфічним вченим Азимутом чи Асимптотом, але серйозне дослідження розпочалося в 21-му столітті, коли вдалося створити полімери з різним процентним вмістом даної хімічної сполуки. З яких почали будували космічні кораблі.

Одним із наслідків ендохронності є те, що, при контакті з водою, такий космічний корабель мандрував у часі. Особам з непересічними здібностями вдавалося балансувати цю ендохронність із релятивістським уповільненням часу, добиваючись, щоб міжзоряні подорожі тривали місяці, а не століття; і для плин часу для точки прибуття корабля збігався із плином часу на кораблі. Вернон наголошує, що 60-секундне розходження часу є недопустимим, а 120-секундне є підставою для звільнення. Також він згадує, що молекули тіотімоліну є нестабільними і витрачаються під час подорожі, тому космічному кораблю може забракнути ендохронності, щоб повернутись у свій час.

Нарешті, Вернон повідомляє, що зал для глядачів є на діючому ендохронному зорельоті, який під час доповіді встиг доставити їх на окраїни Сонячної системи. Випускники не відчували прискорення, бо уповільнення часу компенсувало інерцію. Вернон закінчує промову обіцянкою випустити випускників у порту Організації Об'єднаних Націй в Лінкольні, штат Небраска, де вони будуть проводити вихідні.

Після приземлення, у Вернона стається шок, коли капітан доповідає, що корабель оточений індіанцями. Вернон припустив, що вони приземлились давно у минулому, насправді ж вони приземлилися у потрібний час, але поблизу Калькутти, Індія.

Джерела[ред. | ред. код]